HORGENGLARUS

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 139 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 139 elementów

HORGENGLARUS

Producent: Horgenglarus

Horgenglarus to najstarszy szwajcarski producent krzeseł i stołów, od ponad 135 lat wśród najlepszych producentów mebli na świecie. Założona w 1880 roku w Horgen koło Zurychu i rozbudowana w Glarus w 1902 roku, historia horgenglarus od samego początku charakteryzowała się pionierską rolą firmy w szwajcarskim przemyśle meblarskim. Unikalne połączenie technologii produkcji i wysoce wyspecjalizowanego rzemiosła nadało każdemu produktowi status i trwałą jakość niestandardowego projektu, do dziś stanowi podstawę trwałego sukcesu horgenglarus.

Ideały horgenglarusa To innowacyjne podejście pozostaje niezmienione tego dnia: w horgenglarus nadal skupiamy się na charakterystycznym połączeniu formy i funkcji. Klasyczne, wyrafinowane wzornictwo, ponadczasowość i wyjątkowe wykonanie to kryteria, według których horgenglarus został nagrodzony tytułem „World Class — Made in Switzerland”. Firma przenosi klasyczne ideały Nowej Prostoty w XXI wiek, łącząc tradycyjne know-how i wysoko wykwalifikowane rzemiosło z najnowocześniejszymi, sterowanymi CNC maszynami produkcyjnymi.

Tradycja i innowacja w horgenglarusie Oprócz ekskluzywnych standardów technicznych, takich jak gięcie drewna czy meble gięte, firma zawsze utrzymywała drobiazgową kulturę projektowania. Kolekcje firmy stały się archetypami szwajcarskiego meblarstwa i są produkowane do dziś. W ciągu ostatniego stulecia wysokie standardy stosowane do projektowania, wykonania i trwałości produktów przyciągały czołowych szwajcarskich projektantów mebli — między innymi Mosera, Haefeli, Billa, Bellmanna, Haussmanna, Wettsteina — do realizacji swoich projektów. Le Corbusier na przykład wystawił krzesła wykonane przez horgenglarusa w jego „Pavillon de l'Esprit Nouveau” na „Exposition internationale des Arts decoratifs” w Paryżu jako doskonałe reprezentacje współczesnego i wyznaczającego trendy wystroju wnętrz. Ta uprzywilejowana pozycja w historii wzornictwa i związana z nią wiedza fachowa umożliwiają firmie horgenglarus przeciwstawianie się trendom w kierunku masowej produkcji i outsourcingu umiejętności produkcyjnych dzięki silnej tradycji projektowanej pracy oraz innowacyjnej współpracy z wybranymi projektantami i architektami mebli.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek