PORRO

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 254 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 254 elementów

PORRO

Producent: Porro

Porro to włoska marka produkująca meble i akcesoria od prawie wieku, dążąca do tożsamości i elegancji Made in Italy. Założona w 1925 roku w Brianza firma natychmiast ukierunkowała swoją produkcję na wysokiej jakości wykończenia i materiały, tworząc meble charakteryzujące się wyrafinowanymi liniami i doskonałą obróbką drewna, z poszanowaniem włoskiej tradycji rzemieślniczej. Porro produkuje szeroką gamę mebli, w szczególności szafy, regały i stoły.
Na uwagę zasługują także sofy i fotele Porro oraz inne meble tapicerowane.
Styl Porro: esencja i dbałość o szczegóły Minimalistyczny i esencjonalny smak, rozpoznawalny w każdy produkt, charakteryzuje kolekcje Porro. Staranność w projektowaniu przejawia się w wymagającym procesie upraszczania, ukierunkowanym na produkcję elementów wyposażenia każdej przestrzeni, która potrzebuje elegancji i trzeźwości, czy to wyposażenia domu, biura, czy też wyposażenia kontraktowego obiektów użyteczności publicznej, hoteli i lokali gastronomicznych. Obszerny katalog projektów wnętrz Oikos proponuje stylowe rozwiązania do wnętrz, w szczególności do przestrzeni mieszkalnej i sypialnej, zawsze zgodne z podejściem poświęconym elegancji, formalizmowi i poszukiwaniu nowej ekspresji twórczej, bez poświęcania innowacji. Katalog Porro zawiera również rozwiązania do wystroju domu, takie jak dywany, boiserie i ruchome ściany.
Katalog szaf i garderób uosabia ducha marki, która ukierunkowała swoje badania na typowe produkty Made in Italy, wykończone w każdym szczególe i charakteryzujące się dużym wykorzystaniem drewna. Szafy i regały mogą znaleźć zastosowanie w sektorze domowym i kontraktowym i stanowią odpowiednie rozwiązania dla stylu klasycznego, sugerując ideę uroku i smaku.
Porro to idealne rozwiązanie do salonu. Fotele i sofy Porro w uniwersalnych stylach znajdą zastosowanie w wielu różnych przestrzeniach zintegrowanych z krzesłami i stołami Porro oraz firmowymi meblami do przechowywania, ozdobami i dodatkami. W części sypialnej marka projektuje łóżka o uwodzicielskich liniach, wyróżniające się kunsztem i minimalistycznym wyglądem.
Sto lat historii w projektowaniu: Porro od 1925 do dziś Dwóch braci, Giulio i Stefano Porro, którzy rozpoczęli nową działalność, aby zapewnić mediolańczycy z wyższej klasy średniej z nowymi produktami meblarskimi założyli swój pierwszy warsztat projektowania mebli w 1925 roku w Montesolaro di Carimate. Firma natychmiast się rozrosła, zdobywając uznanie lokalnych klientów i przetrwała do momentu, gdy w latach 50. przejęło ją drugie pokolenie, kiedy to Carlo, Arturo i Silvio zaczęli prowadzić markę Brianza. Jednocześnie rozwinęła się owocna współpraca z architektem Giulio Moscatellim. Zaprojektował nowy rodzinny zakład na terenach otaczających rezydencję Porro.
W latach 60. Porro potrafił zinterpretować głęboką przemianę społeczno-gospodarczą epoki i zgodnie z nowymi wymaganiami narzuconymi przez industrializację firma zbudował nową fabrykę w 1968 roku. W tym czasie Porro współpracował z jednymi z najbardziej wpływowych projektantów tamtego okresu. Wraz z artystą Bruno Munari firma opracowała wózek spożywczy Cubovo, zaprojektowany po raz pierwszy w 1962 roku i ponownie wyprodukowany po zmianie stylizacji w 2008 roku. W 1966 roku Munari zaprojektował nowe logo firmy. W latach 80. do firmy wkroczyło trzecie pokolenie Porro, co zbiegło się z epoką, w której dbałość o design zaczęła odgrywać kluczową rolę w tożsamości firmy. Stół Ferro został zaprojektowany w 1994 roku i do dziś jest jednym z najbardziej reprezentacyjnych obiektów produkowanych przez markę Brianza. Porro otworzyło się na światowy rynek zarówno poprzez współpracę z różnymi projektantami na całym świecie (m.in. Werner Aisslinger, Wolfgang Tolk, Christophe Pillet, Jean Marie Massaud, le Front, Soda Designers, GamFratesi) jak i uczestnictwo w licznych światowych wystawach designu. Porro najpierw wszedł na rynek niemiecki, a następnie otworzył się na resztę świata. Dziś eksport stanowi połowę obrotów firmy. Porro zatrudnia ponad 100 pracowników i 600 sprzedawców na całym świecie. O prestiżu włoskiej marki świadczą również liczne wyróżnienia przyznane firmie w jej stuletniej historii. Wśród nich: EDIDA - Elle Decor International Design Awards przyznane krzesłu Gentle (2013) i kredensowi Mikado (2014).

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek