POLTRONA FRAU

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 55 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 55 elementów

POLTRONA FRAU

Producent: Poltrona Frau

Poltrona Frau to międzynarodowa marka wzornicza wywodząca się z włoskiej tradycji produkcyjnej. Fotele Poltrona Frau to synonim wysokiej klasy wnętrz zarówno domowych, jak i biurowych. Firma produkuje eleganckie meble dzięki połączeniu wielu czynników, które czynią z niej istotny punkt odniesienia dla najbardziej wymagających klientów. Kunszt procesów produkcyjnych, w połączeniu z wyborem najlepszych skór licowych pochodzenia europejskiego, dały początek przez dziesięciolecia prawdziwym produktom ikonowym. Poltrona Frau korzysta ze współpracy wielkich międzynarodowych mistrzów architektury i designu, aby projektować z myślą o wygodzie na ludzką skalę. Procesy produkcyjne przebiegają z poszanowaniem środowiska i zasobów, zawsze w czołówce i w oparciu o najwyższe standardy jakości.

Kolekcje Poltrona FrauPoltrona Frau jest rzecznikiem w świecie wartości związanych z projektowaniem i produkcją. we Włoszech. Meble Poltrona Frau łączą wysoki kunszt włoskiej produkcji z ekskluzywną skórą Pelle Frau®, która gwarantuje niepowtarzalne walory estetyczne, dotykowe i długotrwałe, uzyskane w ekskluzywnych procesach produkcyjnych opartych na dwudziestu fazach produkcji. Produkcja Poltrona Frau obejmuje trzy sekcje: mieszkaniową, kontraktową oraz Interiors In Motion, która produkuje na zamówienie meble dla sektora transportowego: motoryzacyjnego, morskiego, lotniczego, kolejowego. Sofy i fotele Poltrona Frau wyposażają domy najbardziej wymagających klientów na całym świecie.
Wśród kultowych produktów firmy, fotel Vanity Fair dostępny jest również w wersji dziecięcej. Do produkcji Poltrona Frau zużywa się rocznie 340 tysięcy metrów kwadratowych skóry Pelle Frau®. Każdy element kolekcji maszeruje w ogniu, gest, który powtarzany jest od 1912 roku, podkreślając autentyczność i perfekcję wykonania każdego produktu. Od lat sześćdziesiątych główna siedziba Tolentino mieści cały łańcuch produkcyjny, w którym ręczne przetwarzanie łączy się z najbardziej zaawansowanymi technologiami.

Historia marki Poltrona Frau Firma Poltrona Frau została założona w Turynie w 1912 roku przez Renzo Frau , który inspirował się meblami w stylu francuskim i środkowoeuropejskim. W latach dwudziestych firma rozszerzyła produkcję foteli, wprowadzając modele bergère, kokpit i dormeuse. W tych samych latach zaczął robić pierwsze zaopatrzenie dla hoteli, liniowców transatlantyckich i biur i został oficjalnym dostawcą Royal House of Savoy. W 1932 wykonał także meble dla włoskiego parlamentu. W 1962 roku Poltrona Frau została przejęta przez grupę Nazareno Gabrielli, a zarządzanie powierzono Franco Moschini, obecnemu prezesowi. W następnym roku firma została przeniesiona do Tolentino w regionie Marche. W latach sześćdziesiątych firma nawiązała współpracę z projektantami kalibru Achille oraz Pier Giacomo Castiglioni i Gio Ponti. W połowie lat siedemdziesiątych Poltrona Frau otworzyła serię salonów jednej marki w Rzymie, Bari i Turynie.
W następnej dekadzie powstały dwa nowe dywizje: Frau Car, z wystrojem wnętrza Thema 8:32 Thema napędzana przez Ferrari i dział Contract, z wyposażeniem dawnego kościoła San Gregoriuccio w synagodze w Spoleto, który stał się Sala Frau. Na początku lat dziewięćdziesiątych Franco Moschini przejął cały pakiet akcji firmy. Ponadto Poltrona Frau tworzy wnętrze samochodu produkcyjnego Ferrari. W pierwszych dekadach XXI wieku Poltrona Frau przejęła marki Gebrüder Thonet Vienna, Cassina i Cappellini oraz otworzyła liczne flagowe sklepy na całym świecie: Tokio, Taipei, Singapur, Paryż, Hongkong, Tajwan, Bruksela, Kapsztad, Pekin, Szanghaj , Wenzhou, New Dheli.
Na przestrzeni lat na całym świecie złożono wiele prestiżowych zamówień: biura Banku Włoch w Rzymie, Nuovo Piccolo Teatro di Milano Giorgio Sthreler, Parlament Europejski w Strasburgu, Getty Centrum w Los Angeles, Renzo Piano's Music Park w Rzymie, Frank Gehry's Walt Disney Concert Hall w Los Angeles i Santiago Calatrava's Palace of the Arts Regina Sofia w Walencji, audytorium Ara Pacis Richarda Meiera w Rzymie, audytorium New York Times Renzo Piano, Snøhetta Opera w Oslo, Teatro Petruzzelli w Bari, audytorium Oscara Niemeyera w Ravello, Royal Shakespeare Theatre w Stratford-upon-Avon, Palacio de Congresos Rafaela Moneo w Toledo. Od 2010 roku zakład w Tolentino jest wyposażony w system fotowoltaiczny, który gwarantuje autonomię energetyczną. W 2013 roku ponownie w Tolentino otwiera się Muzeum Poltrona Frau, zaprojektowane przez Michele De Lucchi.

Poltrona Frau do sprzedaży online na Maximus DesignPonad 200 pozycji, w tym sofy, fotele, krzesła, stoły, część dzienna i sypialna akcesoria meblowe i wyposażenia wnętrz: historyczna marka Poltrona Frau dostępna online w sklepie Maximus Design!

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek