LOUIS POULSEN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 193 - 206 z 206 elementów
Pokazuje 193 - 206 z 206 elementów

LOUIS POULSEN

Producent: Louis Poulsen

W 1874 roku narodziny firmy, która stanęła w obliczu nowego sposobu pojmowania światła, sięgają 1874 roku. Jesteśmy w Danii, gdzie każda forma musi być w bliskim kontakcie z określoną funkcją i jest z nią związana: Louis Poulsen decyduje się na zastosowanie ta koncepcja do noworodków lamp do domu i ustanawia silną współpracę z artystami, architektami, projektantami i talentami, które są w stanie podążać za jego „oświeconą” wizją. Wraz z jego genialnymi projektantami, takimi jak Poul Henningsen, Arne Jacobsen, Verner Panton, Øivind Slaatto, Alfred Homann, Oki Sato, którym udało się stworzyć materiał myślowy Poulsena pod kątem nowych koncepcji, które oświetlają poszczególne atmosfery, w których geometria tego, co istotne, atakuje przestrzenie i dotykać ludzi, którzy je zajmują.
Firma nieprzerwanie oferuje rozwiązania oświetleniowe zgodne z życiową koncepcją stylu skandynawskiego, podążając za ewolucją nowoczesnego designu. Liczne salony i niezliczeni sprzedawcy linii Louis Poulsen zapewniają pomoc i wsparcie w wyborach klientów, którzy chcą po raz pierwszy podejść do nowej koncepcji oświetlenia przestrzeni.

Historia ikony: Lampa PH ArtichokeLouis Poulsen w swojej branży nigdy nie zaprzestał i najprawdopodobniej nigdy nie będzie produkował designerskiego klejnotu, wykonanego z mądrością i niemal maniakalną geometrią przez artystę Poula Henningsena. Ten projektant, który współpracuje z firmą Poulsen praktycznie od momentu jej wejścia na rynek, jest obdarzony wrodzonym geniuszem, dość szalony i wizjonerski, ale racjonalny i skupiony na codzienności. Zaprojektował ponad 100 modeli lamp, z których wszystkie miały jeden cel: maksymalizację światła i zminimalizowanie olśnienia, które z niego pochodzi, aby zapewnić otoczeniu odpowiednią mieszankę relaksu i doskonałego widzenia.
Henningsena prace dla Louisa Poulsena rozpoczęły błyskotliwą karierę, zdobywając liczne nagrody i uznanie już w 1925 roku, kiedy krytycy paryskiej wystawy Exposition internationale des arts decoratifs et industriels moderne przyznali serii lamp cenny złoty medal. W następnym roku 1926 Louis Poulsen z powodzeniem rozpoczął dystrybucję tych arcydzieł światła na całym świecie. Do dziś PH Artichoke wciąż robi dobre wrażenie w licznych kolekcjach publicznych i prywatnych. Specjalna konstrukcja „klosza warstwowego” dała początek wielu teoriom na temat inspiracji: gra naprzemiennych talerzy, misek i filiżanek, symulacja stylizowanego karczocha czy słynna koncepcja szyszki. Produkcja zostaje zatrzymana wraz z wybuchem II wojny światowej.

Po wymuszonej przerwie w wojnie Louis Poulsen wznawia produkcję i po sukcesie osiągniętym przez Henningsena w realizacji okazałego PH Artichoke (jak Aż 72 miedziane listki w kształcie trapezu do każdej lampy zostały wykonane dla Pawilonu Langelinie, słynnej i luksusowej restauracji w Kopenhadze), trafiają one bowiem do obiektu, który otrzymał nieograniczoną pochwałę od krytyków, prasy i publiczności. W 1959 roku z okazji wystawy Dom pojutrze powstała wersja tęczowa. Od następnego roku 1960 Poulsen osiągnął imponujące liczby w produkcji karczocha, rozprowadzając go praktycznie wszędzie, w wersji miedzianej, stalowej lub malowanego metalu. Od tego momentu sława tej lampy nigdy nie zmalała, była i nadal jest niekwestionowanym bestsellerem firmy.
Lampy Henningsena dziś sprzedają się za całkiem spore pieniądze, setki tysięcy dolarów. W dużych domach aukcyjnych można również znaleźć niepublikowane kosztowności, takie jak Dom Przyszłości czy Spirala, z których stworzył dwie wersje, montowane na ścianie dla Sali Koncertowej Scala w Århus i na suficie dla Uniwersytetu w Århus.

Kształt światła dla Louisa PoulsenaFirma kontynuuje swój krok w kierunku sukcesu „form oświetleniowych”, niekwestionowanego lidera koncepcji satysfakcjonującego i relaksującego rozpraszania światła. Przedstawiane przez niego rozwiązania do lamp wiszących, ściennych, podłogowych, wpuszczanych i stołowych to szlachetne przedmioty do aranżacji wnętrz, wykonane z wysokiej jakości materiałów, takich jak szkło dmuchane, miedź, metal, poliwęglan, aluminium, szkło opalowe, PCV i szkło akrylowe. Jednym z ostatnich osiągnięć Louisa Poulsena jest sygnowany przez Olafura Eliassona. Artysta stworzył OE QUASI LIGHT, złożoną i fascynującą lampę o ekstremalnych geometrycznych kształtach. Dwa obiekty, które ją tworzą, są umieszczone prawie jak w gnieździe, jeden w drugim: na zewnątrz znajdujemy dwudziestościan, sztywną aluminiową geometrię z 20 ścianami i 12 wierzchołkami, wewnętrznie, jakby zawieszony w pustce, drugi dwunastościan z 12 twarzy i 20 wierzchołków. Emisja światła jest całkowicie sferyczna, lampa może przybierać różne kształty w zależności od pozycji osoby na nią patrzącej i w rzeczywistości jest pomyślana z całkowicie osobistych perspektyw.
Dwie lampy Louis Poulsen, PH5 i PH5 Mini, zostały zaprezentowane w limitowanych edycjach na bieżący rok. Wykonane z mosiężnych ekranów na przemian z tyloma białymi ekranami, po wyłączeniu przyjmują ciepły i intensywny kolor, który nadaje otoczeniu urok wyrafinowanego i nowoczesnego designu, po włączeniu reprezentują egzaltację koncepcji, którą zawsze realizowała ta firma w rozprowadzanie światła w pokojach.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek