LIGNE ROSET

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 936 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 936 elementów

LIGNE ROSET

Producent: Ligne Roset

Ligne Roset została założona we Francji w 1860 roku. Dziś firma może pochwalić się tym, że jest jedynym dealerem, producentem i dystrybutorem luksusowych mebli francuskich, z dwustu salonami jednej marki i licznymi sklepami detalicznymi na całym świecie. Kolekcje mebli i akcesoriów, systemy oświetleniowe, dywany i tkaniny wyróżniają się wyrafinowanymi, rygorystycznymi, odważnymi i często ironicznymi kształtami i wzorami. Ligne Roset rozwija swój rozpoznawalny styl, współpracując z uznanymi i wschodzącymi projektantami. Marka promuje holistyczne podejście do zrównoważonego rozwoju w projektowaniu mebli, dobrego samopoczucia pracowników oraz stosowania przyjaznych dla środowiska procesów produkcyjnych.

Sofa Togo i inne ikony Ligne RosetZaprojektowany przez Michela Ducaroy, sofa Togo czerpie inspirację z kształtu zwiniętej tubki z pastą do zębów i przypomina niemowlę ze zmarszczkami psa shar-pei. Po raz pierwszy zaprezentowana na Salon des Arts w Palais de la Défense w Paryżu, sofa Togo otrzymała nagrodę René-Gabriela przeznaczoną za „innowacyjne i demokratyczne meble” oferujące dobry stosunek jakości do ceny. Jest to lekka, wygodna i łatwa w transporcie część – wciąż uważana za sofę Ligne Roset par excellence. Po ponad pięćdziesięciu latach i ponad milionie sztuk sprzedanych w siedemdziesięciu dwóch krajach ikona ta, o nieuporządkowanym kształcie, reprezentuje współczesny i nieformalny styl życia
jest to hymn do wypoczynku, odnawiany co roku z nową tapicerką i reinterpretacje, w tym wersja dla dzieci. W 2020 roku Togo stało się kompletną kolekcją siedzeń z pianki poliuretanowej, z fotelami i dwumiejscowymi sofami, na nowo interpretując projekt Ducaroy z nowym procesem produkcyjnym przy użyciu materiałów pochodzących z recyklingu, nadających się do recyklingu, nietoksycznych i niskoemisyjnych.
Dynia Fotel to kolejny egzemplarz Ligne Roset, który zasługuje na honorowe miejsce wśród najbardziej reprezentacyjnych pozycji marki. Zaprojektowany przez Pierre'a Paulina w 1971 roku dla prywatnych apartamentów Claude'a i Georges'a Pompidou, został wprowadzony do produkcji w 2008 roku.

Ligne Roset: historia i projektanciHistoria Ligne Roset to historia małej firmy, która stała się międzynarodową firmą pozostając firmą rodzinną. Została założona w Montagnieu we francuskiej prowincji Ain przez Antoine'a Roseta i jego syna Emile'a, którzy mieli małą stolarnię zajmującą się produkcją lasek, parasoli i ram krzeseł. Jean Roset, siostrzeniec Antoine'a, odegrał kluczową rolę w rozwoju firmy. Po wojnie w 1950 roku zaczął produkować stoły, krzesła i łóżka do szkół, uniwersytetów, szpitali i domów spokojnej starości. Dziesięć lat później, wraz z eksplozją kreatywności pod koniec lat 60., ożyły linie mieszkaniowe. Ligne Roset stała się tym, czym jest dzisiaj, w 1973 roku, kiedy produkcja została przeniesiona do Briors (gdzie nadal się znajduje).
Marka Ligne Roset została oficjalnie ustanowiona, a sofa Togo Michela Ducaroy została zaprezentowana światu.
W Oprócz wspomnianych już francuskich projektantów, Michela Ducaroya i Pierre'a Paulina, współpraca firmy obejmuje nagradzane nazwiska, takie jak Didier Gomez, Pascal Mourgue, Peter Maly, Inga Sempé, Ronan i Erwan Bouroullec, LucidiPevere, Pierre Charpin i Philippe Nigro. Dołączają do nich liczni nowicjusze. „Praca z młodymi ludźmi jest w naszym DNA” – powiedział w niedawnym wywiadzie dyrektor marketingu Antoine Roset. "Zwłaszcza świeżo upieczeni projektanci, którzy są na początku swojej kariery. Wierzymy w ich spontaniczne podejście do projektowania i doceniamy ich świeżą kreatywność. Co roku współpracujemy z prawie dziesięcioma nowymi projektantami na podstawie jednego kontraktu lub pięcioletniego zobowiązania."

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek