KNOLL

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 97 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 97 elementów

KNOLL

Producent: Knoll

Legendarna historia Knolla zaczyna się w Nowym Jorku w 1938 roku dzięki inicjatywie Hansa Knolla, producenta mebli, który przeniósł się z Niemiec. W 1941 roku Knoll zatrudnił znanego architekta Florence Shust, która później została jego żoną i przeszła do historii jako Florence Knoll. Od tego czasu osią, wokół której rozwija się produkcja, stał się nowoczesny design, wyrażający się w szerokiej gamie sof, foteli, szezlongów, dormeuse, krzeseł, stołów i stolików kawowych Knoll. Od samego początku Knoll wykorzystywał twórczy geniusz Szkoły Bauhaus i Akademii Sztuk Pięknych w Cranbrook, aby tworzyć nowe typy mebli i środowisk pracy. Przyjmując podejście, w którym rzemiosło łączy się z technologią poprzez wykorzystanie wzornictwa, w ciągu zaledwie kilku lat Knoll zdołał zdobyć międzynarodowe uznanie za tworzenie mebli do pracy i mieszkań, które inspirują i ewoluują, a jednocześnie pozostają aktualne. Dziś zaangażowanie firmy polega na nowoczesnym i zrównoważonym projektowaniu, które umożliwiło stworzenie unikalnej gamy produktów, które są w stanie sprostać różnym potrzebom i dostosować się do zmieniających się wymagań rynku.

Knoll: nowoczesny meble w stylu Bauhaus Zainspirowany przez wielkich mistrzów Bauhausu, Knoll zbudował przez lata katalog pełen kultowych elementów, które ucieleśniają kluczowe zasady ruchu nowoczesnego, takie jak funkcjonalność i estetyka z czystymi i niezbędnymi liniami.
klasyczna sofa Florence Knoll została zaprojektowana przez architekta w 1954 roku. Odmienna w modelach dwu- lub trzyosobowych, dostępna jest również w wersji miękkiej, o głębokich proporcjach i bardziej zrelaksowanym siedzisku
to Florence Knoll Relax, czyli dostępny również w tym przypadku dla dwóch lub trzech miejsc. Podobnie jak wszystkie projekty Florence Knoll, wersja zrelaksowana ma kanciasty profil, który odzwierciedla perfekcjonizm nowoczesnego designu wczesnych lat 60., który jest nadal niezwykle aktualny. WOMB™ SETTEE to sofa, którą Florence Knoll zamówiła u Eero Saarinena w 1948 roku. Lampa i siedzisko przypominają kosz pełen poduszek, w którym można się obracać. Podstawa wykonana jest ze stalowych nóg prętowych z wykończeniem chromowanym lub czarnym, a siedzisko tapicerowane tkaniną lub skórą. Knoll oferuje również szeroką gamę nowoczesnych foteli oraz klasycznych lub współczesnych foteli wypoczynkowych, atrakcyjnych lub swobodnych, do salonów we wszystkich stylach. W asortymencie przywołujemy kultowe projekty foteli Florence Knoll Relax z tapicerką dostępną w szerokiej gamie tkanin i skór oraz Florence Knoll Lounge. Zaprojektowany w 1929 roku przez Ludwiga Miesa van der Rohe stołek Barcelona to stołek o trzeźwej elegancji, który uosabia najsłynniejszą maksymę swojego twórcy „mniej znaczy więcej”.

Kompletne meble Knolla do domu i contractFlorence Knoll rozwinęła swój osobisty pomysł na nowoczesne biuro, które musiało być eleganckie, funkcjonalne i przede wszystkim otwarte. Katalog mebli biurowych Knoll oferuje rozwiązania dla przestrzeni typu open space, gabinetów zarządczych i sal konferencyjnych, ale także dla organizacji służby zdrowia, instytucji edukacyjnych i agencji rządowych. Siłą Knoll w systemach biurowych jest ścisła współpraca z klientami w celu zaspokojenia ich różnych potrzeb oraz oferowanie pełnej gamy produktów. Systemy biurowe, siedziska, meble do przechowywania, kolekcje tkanin i skór pozwalają firmie oferować zintegrowane rozwiązania, aby umeblować każdy rodzaj przestrzeni publicznej dookoła.

Asortyment Knoll stołów i stoliki kawowe to smak ponadczasowej elegancji z kolekcji okrągłych stolików Knoll Platner, zaprojektowanej w 1966 roku przez Warrena Platnera. Stoły Knoll Platner mogą służyć zarówno jako podkład, jak i ozdoba. Oparte są na rurkach stalowych z wykończeniem z niklu lub metalicznego brązu. Blat występuje w trzech wersjach: marmur, szkło i drewno. Krzesła Knoll są wykonane z różnych materiałów, od włókna szklanego po stal, i są dostępne w różnych kształtach i funkcjach, co pozwala tym produktom dostosować się do różnych środowisk. Zaprojektowany jako uzupełnienie stołów z kolekcji Platner, stalowy fotel Planter z podłokietnikami to prawdziwy fotel, który może służyć jako krzesło do jadalni lub w salonie.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek