IGUZZINI

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 192 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 192 elementów

IGUZZINI

Producent: iGuzzini

iGuzzini projektuje i produkuje innowacyjne systemy oświetleniowe do wnętrz i na zewnątrz od 1959 roku: przez lata specjalizowała się w szczególności w opracowywaniu niestandardowych projektów dla dużych przestrzeni, muzeów i instytucji. Dzięki tym wspaniałym projektom, a także dzięki nowatorskiej wizji, firma była w stanie prowadzić badania i wprowadzać innowacje w dziedzinie technologii oświetleniowej. Dziś iGuzzini wprowadziło do swojego bogatego katalogu system inteligentnych rozwiązań oświetleniowych, składający się z elementów, które współdziałają ze sobą w sposób zautomatyzowany: za pomocą protokołu Bluetooth Low Energy lub WiFi można zarządzać oświetleniem bezpośrednio z dowolnego smartfona lub tabletu. Zgodnie z intencją iGuzzini światło staje się przenośne, a to ułatwia instalację, programowanie i zarządzanie systemem: system może być używany w miejscach publicznych, w obszarach biznesowych, a także we własnym domu, odrzucając dostępne usługi w zależności od potrzeb projektu.
Aplikacja ma ogromny potencjał w muzeach, ale także w handlu i dużych przestrzeniach publicznych, takich jak lotniska: dzięki technologii beacon zintegrowanej z systemem oświetlenia oraz protokołowi Bluetooth Low Energy jest to możliwe do otrzymywania informacji cyfrowych. Poprzez dedykowaną aplikację zwiedzający mogą otrzymywać aktualne informacje, filmy i szczegółowe teksty na temat pracy, którą mają przed sobą, lub mogą stworzyć własną trasę po muzeum. Z drugiej strony instytucja ma dostęp do danych o przepływach zajętości przestrzeni, dzięki czemu może optymalizować zużycie i koszty oraz kształtować potencjalne strategie promocyjne.
iGuzzini: pionierzy w technologii oświetleniowej Od momentu założenia w Recanati w 1959 roku firma rozwinęła się do stać się międzynarodową grupą w branży oświetlenia architektonicznego, nadzorującą projekty na najwyższym poziomie. W latach siedemdziesiątych to właśnie firma wprowadziła we Włoszech projektowanie oświetlenia, które z prostego elementu dekoracyjnego, teraz staje się elementem technicznym i innowacyjnym, i to właśnie iGuzzini zorganizowało pierwszą włoską konferencję dla specjalistów od projektowania oświetlenia. Zaangażowanie w szkolenia w zakresie technologii oświetleniowej kontynuowano w następnej dekadzie, organizując seminaria i kursy szkoleniowe, które rozpowszechniały kulturę światła na całym świecie. W tym samym czasie firma rozpoczęła pierwsze eksperymenty w dziedzinie światła biodynamicznego, we współpracy z Troy Lighting Research Center w Nowym Jorku: pierwszy eksperymentalny prototyp SIVRA (automatycznie regulowany system oświetlenia) został zaprezentowany w 1993 roku w Muzeum Nauka i technika w Mediolanie.
W połowie lat 90-tych firma przeprowadziła kampanię, która wyprzedzała swoje czasy: walkę z zanieczyszczeniem światłem, promując temat oszczędzania energii. W ostatnich latach zaangażowanie iGuzzini było kontynuowane dzięki doświadczeniu Social Lightscape, dwuletniego programu warsztatów prowadzonych wspólnie z London School of Economics, King's College of London i Social Light Movement, mających na celu wprowadzenie badań socjologicznych do projektowanie oświetlenia miejskiego.
iGuzzini w wielkich projektach architektonicznych i artystycznychBruno Gecchelin, Mario Cucinella, Jean-Michel Wilmotte, Michele De Lucchi, Renzo Piano, Dean Skira, Massimiliano i Doriana Fuksas, Gae Aulenti, Jean-Marie Duthilleul: ci to tylko niektóre z wielkich nazwisk, z którymi iGuzzini współpracował przez ostatnie sześćdziesiąt lat. iGuzzini współpracuje z międzynarodowymi architektami przy ambitnych projektach, z których każdy przyczynił się do ewolucji sektora oświetleniowego: projekt Made in Italy jest dla iGuzzini połączeniem formalnych badań i innowacji technologicznych.
"Nasza praca z projektantami i architektami jest wykonywana synergii, współudziału, dzielenia się wiedzą projektową i wzajemnymi połączeniami. Zawsze mocno wierzyliśmy w tę współpracę, która dziś stanowi nasz element rozpoznania."
Już w 1987 roku iGuzzini przyczynił się do projektu Renzo Piano dla Lingotto w Turynie serią systemów oświetleniowych produkowanych ad hoc, około 10 lat później zainaugurował sezon współpracy z muzeami, a wraz z nim program promocji i wzbogacania dziedzictwa kulturowego we Włoszech i na świecie: iGuzzini podpisał nowy system oświetleniowy dla Galerii Borghese w Rzymie, a także lampy Le Perroquet Renzo Piano dla Centre Pompidou w Paryżu. W projekcie Michele De Lucchi dla rynku Venaria Reale zastosowano precyzyjny system oświetleniowy dzięki innowacyjnemu rozsyłu optycznemu: lampa uliczna, nazwana La Venaria od miejsca, dla którego została zaprojektowana, składa się z nieregularnego rozsyłu światła. diod LED dla bardzo szczególnego efektu świetlnego.
Kolejnym ciekawym projektem jest nowy system oświetleniowy zaprojektowany specjalnie na potrzeby Ostatniej Wieczerzy Leonarda da Vinci, można go uznać za prawdziwą interwencję „restauracji percepcyjnej”, dzięki której liczba wzrosła liczba odwiedzających, którzy mają dostęp w tym samym czasie i dzięki temu mogą cieszyć się tym bezcennym dziełem sztuki przy odpowiednim oświetleniu.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek