CERAMICA FLAMINIA

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 303 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 303 elementów

CERAMICA FLAMINIA

Producent: Ceramica Flaminia

Doskonałość włoskiego wzornictwa: Ceramica Flaminia specjalizuje się w produkcji ceramicznych wyrobów sanitarnych, baterii łazienkowych i mebli. Rzeczywistość w całości Made in Italy, która opiera swoją siłę na ciągłym poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań stylistycznych, ale nie zapomina o swoim rzemieślniczym wymiarze. Z tej ciągłej mieszanki przeszłości i przyszłości rodzą się produkty doceniane przez rynki, mające na celu wzbogacenie środowiska domowego, profesjonalnego i otwartego.
Umywalki, baterie, ceramika sanitarna: świat Ceramica FlaminiaCeramica Flaminia stale potwierdza swoją wagę w terenie projektowania mebli łazienkowych. Cel ten osiągamy poprzez produkcję modeli cenionych na rynkach i uznanych za jakość. Pierwsze wielkie sukcesy działalności sięgają lat 70-tych: w tym okresie proponuje się pierwsze serie zdobnicze, takie jak kolekcja Florale. Jednak to nadejście lat 90. oznacza definitywne poświęcenie firmy na scenie krajowej. Dzięki kolekcji Acquagrande Ceramica Flaminia zyskuje bowiem prestiż i sławę. Asortyment datowany na 1997 rok jest dziełem Giulio Cappelliniego i Roberto Palomby i charakteryzuje się wykorzystaniem ceramiki oraz propozycją konstrukcji kwadratowych, podporowych lub wnękowych. Zlewozmywaki Acquagrande zaskakują swoimi wysokimi wymiarami, minimalistycznymi liniami i geometrycznym rygorem. Ich wysoka elastyczność pozwala również na dodanie wieszaków na ręczniki.
Kolekcja umywalek Twin to kolejny wielki komercyjny sukces Ceramica Flaminia. Kreacje Ludovicy i Roberto Palomba nie zdradzają pierwszej miłości firmy, jaką jest ceramika, ale proponują inne podejście niż w przeszłości. Umywalki mają miękki cylindryczny kształt i są dostępne w różnych typach, do zabudowy lub częściowo do zabudowy. Modelom tym towarzyszą wersje podporowe, podwieszane lub narożne. Podobnie seria Link jest jednym z najbardziej udanych odcinków włoskiej działalności. Linia WC i bidetów zaprojektowana przez Giulio Cappellini i Roberto Palomba, która bawi się kolorami, kształtami i konstrukcjami nośnymi. W tej linii znajdują się bidety i podwieszane armatury sanitarne o unikalnym, a jednocześnie elastycznym designie, który pozwala na wstawienie ich w różnego rodzaju konteksty.
Ceramica Flaminia i miłość do środowiskaNadejście nowego tysiąclecia, dla Ceramica Flaminia, oznaczone początek dalszej pracy z projektantami włoskimi i zagranicznymi. Alessandro Mendini, Paola Navone, Studio Nendo i Jasper Morrison wzmacniają tradycję firmy oferując wysokiej jakości umywalki, baterie i meble łazienkowe. Sam Morrison jest bohaterem kolekcji Bonola, obejmującej nowoczesne ceramiczne toalety, umywalki i bidety. Jeśli ceramika jest wspólnym mianownikiem kolekcji firmy, to kolejnym filarem, na którym opiera się działalność firmy, jest miłość do środowiska. Procesy marki są nastawione na zrównoważony rozwój i wykorzystują systemy oczyszczania wody, recykling materiałów opakowaniowych i odzyskiwanie form gipsowych. Miłość do środowiska potwierdza silne poczucie odpowiedzialności społecznej, które przyświeca Ceramica Flaminia od samego początku. Firma wielokrotnie angażowała się w działalność charytatywną, taką jak darowizny sprzętu medycznego, artykułów sanitarnych i wyposażenia. Odpowiedzialność społeczna to także szerzenie kultury, dlatego firma sponsoruje wydarzenia artystyczne i promuje wydawanie książek poświęconych obszarowi Tuscia i nie tylko.
Meble łazienkowe od 1954 roku: historia Ceramica FlaminiaHistoria Ceramica Flaminia jest nierozerwalnie związana związane z historią społeczeństwa włoskiego. Same narodziny firmy związane są z ważnym społecznie epizodem, strajkami firm ceramicznych Civita Castellana w 1954 roku. W tym kontekście część młodych ludzi, którzy przyłączyli się do protestu, zdecydowała się na założenie własnej firmy: stąd Ceramica Flaminia narodziła się firma, która odchodzi od swoich rzemieślniczych korzeni, ale w ciągu 30 lat odnotowała wzrost produkcji i obrotów. Sukces ten wynika z przejścia od tradycyjnych technik produkcji, typowych dla lat 50. ubiegłego wieku, do procesów przemysłowych. Nadejście lat 60. i 70. oznacza gwałtowny wzrost zakupów mebli łazienkowych przez szeroką publiczność, a Ceramica Flaminia jest absolutnym bohaterem tego okresu. Zastosowanie pieców tunelowych poprawia wydajność produkcyjną, a obróbka skrawaniem staje się coraz bardziej wyrafinowana. Z biegiem lat marka umacnia swój wizerunek, aż do otwarcia nowych zakładów. Dziś Ceramica Flaminia może liczyć na trzy laboratoria produkcyjne, w których realizowane są wszystkie procesy produkcyjne. Rosnąca uwaga skierowana na rynki międzynarodowe nie zmienia charakteru firmy, która potrafi interpretować zmiany społeczne pozostając wierna swoim zasadom.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek