RON ARAD

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 26 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 26 elementów

RON ARAD

Produkty projektanta: Ron Arad

Urodzony w Tel Awiwie w 1951 roku, wykształcony na Akademii Sztuk Pięknych w Jerozolimie, a następnie w Architectural Association w Londynie, Ron Arad założył z Caroline Thorman studio projektowe i produkcyjne One Off w 1981 roku, a później w 1989 roku Ron Arad Associates w Praktyka architektury i projektowania. W 2008 roku firma Ron Arad Architects została założona wraz z Ron Arad Associates.
W latach 1994-1999 założył Ron Arad Studio, jednostkę projektowo-produkcyjną w Como we Włoszech. Do 2009 roku był profesorem Design Product w Royal College of Art w Londynie. Ron Arad został nagrodzony medalem London Design Week 2011 za doskonałość w projektowaniu, a w 2013 roku został Królewską Akademią Sztuk Pięknych.
Ciągłe eksperymenty Rona Arada z możliwościami materiałów takich jak stal, aluminium i poliamid oraz radykalna zmiana koncepcji formy i konstrukcji mebli stawiają go w czołówce współczesnego wzornictwa i architektury.
Jego projekty architektoniczne sięgają od oper w Tel Awiwie w Izraelu, przez restaurację Belgo w Londynie, kawiarnię Adidas Spor w Tulonie, prywatną rezydencję w Londynie, nową salę w Selfridges w Londynie, aż po Grand Hotel Salone w Mediolanie, na różne wystawy, takie jak „Winning: The Design of Sports (Glasgow 1999) i” Ron Arad – Before and After Now” autorstwa V&A.
Oprócz ograniczonej pracy studyjnej, Arad projektuje dla wiele wiodących międzynarodowych firm, w tym między innymi Kartell, Vitra , Moroso, Fiam, Driade, Alessi, Cappellini, Cassina, WMF i Magis .
Produkty Rona Arada są wystawiane w kilku muzeach i galeriach na całym świecie, z których wiele zostały włączone do kolekcji publicznych. Ron Arad zaprojektował wiele dzieł sztuki publicznej , ostatnio Vortext w Seulu w Korei i Kesher Sculpture na Uniwersytecie w Tel Awiwie.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek