PIER GIACOMO CASTIGLIONI

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


PIER GIACOMO CASTIGLIONI

Produkty projektanta: Pier Giacomo Castiglioni

Pier Giacomo Castiglioni był włoskim architektem, projektantem wnętrz i projektantem.
Urodził się w 1913 roku w Mediolanie.
Do 1937 studiował architekturę na Politechnice Mediolańskiej, następnie od 1938 pracował z bratem Livio do 1940, a po wojnie głównie z bratem Achillem. Zajmowali się głównie oświetleniem, ale także meblami, sprzętem AGD, tworzywami sztucznymi, wystawami i architekturą. Oboje otrzymali „Compasso d'Oro” i wiele innych nagród (m.in. złoty medal na Triennale w Mediolanie w 1957 i 1960).
Zmarł w 1968 roku w Mediolanie.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek