MASSIMO IOSA GHINI

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów
Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów

MASSIMO IOSA GHINI

Produkty projektanta: Massimo Iosa Ghini

Uważany za jednego z największych włoskich architektów i projektantów na międzynarodowej scenie projektowej, MASSIMO IOSA GHINI (Bolonia, 1959) uczestniczył w innowacyjnych działaniach awangardowego wzornictwa w latach 80., tworząc ruch kulturalny Bolidismo i uczestnicząc w Memphis. Grupa Ettore Sottsassa.
W 1990 roku otworzył studio Iosa Ghini Associates, które obecnie działa w Mediolanie, Bolonii, Moskwie i Miami, opracowując projekty dla dużych grup i międzynarodowych deweloperów oraz projektując mieszkalne, komercyjne i muzealne przestrzenie architektoniczne, instalacje kulturalne, obszary i obiekty dedykowana do transportu publicznego i projektów komercyjnych dla grup międzynarodowych.
Do jego najważniejszych prac w dziedzinie projektowania wnętrz i architektury należą światowy rozwój sieci Ferrari Store i Kiko Store, centrala Grupy Kapitałowej w Moskwie, Casa Museo Giorgio Morandi w Bolonii, stacja metra Kröpcke w Hanowerze , współpraca z grupą Cremonini Chef Express dla obszarów autostradowych i lotniskowych, ostatnia linia transportu elektrycznego Marconi Express w Bolonii, IBM Rome Software Lab w Rzymie oraz apartamentowiec Brickell Flatiron w Miami, projekty w budowie Starhotels ECHO. wewnątrz Fico Park.
Wykładał na Uniwersytecie La Sapienza w Rzymie; od 2008 roku jest adiunktem na Politechnice w Hongkongu; oraz Wydział Architektury Uniwersytetu w Ferrarze.
Wiele jego produktów znajduje się w różnych kolekcjach muzealnych i otrzymało nagrody i wyróżnienia, w tym International Architectural Award by Chicago Athenaeum, Good Design Award, Roscoe Award, IAI Green Design Award, iF Product Design Award oraz Red Dot Award .
W 2013 roku Triennale di Milano poświęciło indywidualną wystawę jego pracy „Od początków do trwałej teraźniejszości”.
W 2015 roku koncepcja handlowa Kiko Milano zdobyła nagrodę Best Retail Global Expansion na MAPIC 2014.
Mianowany ambasadorem włoskiego designu i sieci Red Dot, aktywnym członkiem Komitetu Leonardo i odnoszącym sukcesy członkiem Accademia Clementina, Massimo Iosa Ghini otrzymała Nagrodę Kreatywności Marconi 2015.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek