MASSIMO IOSA GHINI

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów
Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów

MASSIMO IOSA GHINI

Produkty projektanta: Massimo Iosa Ghini

Uważany za jednego z największych włoskich architektów i projektantów na międzynarodowej scenie projektowej, MASSIMO IOSA GHINI (Bolonia, 1959) uczestniczył w innowacyjnych działaniach awangardowego wzornictwa w latach 80., tworząc ruch kulturalny Bolidismo i uczestnicząc w Memphis. Grupa Ettore Sottsassa.
W 1990 roku otworzył studio Iosa Ghini Associates, które obecnie działa w Mediolanie, Bolonii, Moskwie i Miami, opracowując projekty dla dużych grup i międzynarodowych deweloperów oraz projektując mieszkalne, komercyjne i muzealne przestrzenie architektoniczne, instalacje kulturalne, obszary i obiekty dedykowana do transportu publicznego i projektów komercyjnych dla grup międzynarodowych.
Do jego najważniejszych prac w dziedzinie projektowania wnętrz i architektury należą światowy rozwój sieci Ferrari Store i Kiko Store, centrala Grupy Kapitałowej w Moskwie, Casa Museo Giorgio Morandi w Bolonii, stacja metra Kröpcke w Hanowerze , współpraca z grupą Cremonini Chef Express dla obszarów autostradowych i lotniskowych, ostatnia linia transportu elektrycznego Marconi Express w Bolonii, IBM Rome Software Lab w Rzymie oraz apartamentowiec Brickell Flatiron w Miami, projekty w budowie Starhotels ECHO. wewnątrz Fico Park.
Wykładał na Uniwersytecie La Sapienza w Rzymie; od 2008 roku jest adiunktem na Politechnice w Hongkongu; oraz Wydział Architektury Uniwersytetu w Ferrarze.
Wiele jego produktów znajduje się w różnych kolekcjach muzealnych i otrzymało nagrody i wyróżnienia, w tym International Architectural Award by Chicago Athenaeum, Good Design Award, Roscoe Award, IAI Green Design Award, iF Product Design Award oraz Red Dot Award .
W 2013 roku Triennale di Milano poświęciło indywidualną wystawę jego pracy „Od początków do trwałej teraźniejszości”.
W 2015 roku koncepcja handlowa Kiko Milano zdobyła nagrodę Best Retail Global Expansion na MAPIC 2014.
Mianowany ambasadorem włoskiego designu i sieci Red Dot, aktywnym członkiem Komitetu Leonardo i odnoszącym sukcesy członkiem Accademia Clementina, Massimo Iosa Ghini otrzymała Nagrodę Kreatywności Marconi 2015.


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 REGNUM Róża Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Powstańców 6, 48-250 Głogówek