MÀRIUS QUINTANA

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
  • Rok produkcji: 1983
  • Rodzaj lampy: Oświetlenie ulic
  • Przeznaczenie: Zewnętrzne
  • Projektant: Màrius Quintana
  • Projektant: Beth Galí
  • Producent: Urbidermis
  • Kraj pochodzenia: Hiszpania
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

MÀRIUS QUINTANA

Produkty projektanta: Màrius Quintana

Màrius Quintana urodził się w Barcelonie w 1954 roku. W 1979 roku ukończył Barcelońską Szkołę Architektury jako architekt miejski, a od 1982 do 1988 roku pracował w Departamencie Projektowania Urbanistycznego Rady Miasta Barcelony. Council's Urban Elements Service, gdzie pracował do 1992 roku. W swojej karierze otrzymał wiele prestiżowych nagród architektonicznych i projektowych, w tym ADIFAD 1984 Silver Delta za projekt oświetlenia zewnętrznego „Lamparaalta”, nagrodę FAD za architekturę efemeryczną za wystawę „ EINA 20 lat „w 1987 r., nagroda FAD dla przestrzeni publicznych za projekt przebudowy„ Rambla Catalunya ”, nagroda Ministerstwa Opieki Społecznej INSERSO w 1991 r. za poprawę dostępu do środowisk miejskich oraz nagroda Księcia Walii za projektowanie urbanistyczne w Harvard School designu w 1991 roku.
Jego prace znalazły się również w wielu selekcjach i nagrodach specjalnych, ostatnio w konkursie Ceramic Architecture Awards 2009 za „Moduł Pierwszej Pomocy” na plaży MMAMB. Jego związek z firmą Escofet rozpoczął się od zaprojektowania siedziska Nigra w 1994 roku, a ostatnio kontynuował ewolucję tego projektu, który pojawił się jako ławka Nigra. W 2009 roku zaprojektował fasadę kratownicową dla Biblioteki Rubí we współpracy z architektem Pau Sierra.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek