MARC SADLER

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 9 z 115 elementów
Pokazuje 1 - 9 z 115 elementów

MARC SADLER

Produkty projektanta: Marc Sadler

Urodzony w Austrii Marc Sadler mieszka obecnie w Mediolanie.
Eksperymentowanie z tworzywami sztucznymi jest często kluczową częścią jego działalności projektowej. Wykazał się już dużą ciekawością, wybierając go do swojej pracy magisterskiej na ENSAD w Paryżu.
Obywatel świata (mieszkał i pracował przez wiele lat w Europie, Ameryce Północnej i Azji), jest konsultantem dla firm z branży wyposażenia domu, dużego i małego AGD, oświetlenia, produktów high-tech oraz sportu .
Na początku lat siedemdziesiątych udoskonalił pierwsze buty narciarskie wykonane z termoplastycznego materiału w pełni nadającego się do recyklingu, następnie skomercjalizowane przez włoską firmę Caber (później znaną jako Lotto). szybko przejmuje odpowiedzialność za całą kolekcję i rozpoczyna długą i owocną współpracę, która doprowadziła do opatentowania buta narciarskiego z symetryczną skorupą, który przez wiele lat był najczęściej sprzedawanym butem narciarskim na świecie.
Tak narodziła się jego specjalizacja jako projektanta sportowego i zaowocowała ścisłą współpracą z najważniejszymi międzynarodowymi firmami sportowymi w Stanach Zjednoczonych, Azji i Europie, zarówno w zakresie obuwia sportowego, jak i innych sportów: narciarstwa, tenis, rakiety, kije golfowe itp. Praca w tym sektorze, który często był pionierem badań nad nowymi materiałami i technikami, zapewniła mu doświadczenie umożliwiające wprowadzanie innowacji w bardziej tradycyjnych obszarach, w których koncepcja projektowa jest czysto estetyczna.
Nagrodzony Compasso d'Oro ADI (Industrial Design Association) za lampy Drop (Flos, 1994), Tite and Mite (Foscarini , 2001) oraz Duży regał (Caimi Brevetti, 2008), jego prace zdobyły wiele międzynarodowych nagrody za wzornictwo na przestrzeni lat.
Ochraniacz pleców jego jeźdźca, zaprojektowany dla Dainese, znajduje się teraz w stałej kolekcji projektowej w MOMA w Nowym Jorku, a lampa Mite (Foscarini) jest częścią kolekcji projektowej Beaubourg w Paryżu.
Pomimo swojej reputacji projektanta technicznego, Marc Sadler ma silne wyczucie malowania i rysowania, co sprawia, że ​​są one tak absorbujące emocjonalnie, że uważa je za swoją prawdziwą pasję.


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 REGNUM Róża Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Powstańców 6, 48-250 Głogówek