JOSÉ ANTONIO GANDÍA-BLASCO

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
  • Rok produkcji: 2008
  • Rodzaj lampy: Lampa podłogowa
  • Przeznaczenie: Zewnętrzne
  • Projektant: José Antonio Gandía-Blasco
  • Producent: Diabla
  • Kraj pochodzenia: Hiszpania
  • Cena: Cena od 701.00 EUR
  • Rok produkcji: 2008
  • Rodzaj lampy: Lampa podłogowa
  • Przeznaczenie: Zewnętrzne
  • Projektant: José Antonio Gandía-Blasco
  • Producent: Diabla
  • Kraj pochodzenia: Hiszpania
  • Cena: Cena od 701.00 EUR
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

JOSÉ ANTONIO GANDÍA-BLASCO

Produkty projektanta: José Antonio Gandía-Blasco

José Antonio Gandía-Blasco Canales urodził się w Ontinyent w Walencji. Po studiach prawniczych na Uniwersytecie w Walencji dołączył do rodzinnej firmy koc Gandiablasco.
Po podróży do Hiszpanii jako agent biznesowy rozpoczął pracę nad obowiązkami firmy. Z pomocą Marisy Gallén i Sandry Figueroli, projektantek, Gandiablasco zmienił wizerunek firmy. Powstało obecne logo, sylwetka zgrabnego kociaka, a także pierwsza kolekcja odwracalnych designerskich dywanów, która później otrzymała nagrodę IMPIVA 1990 za innowacyjność.
Budowa jego letniej rezydencji na Ibizie w 1996 roku i potrzeba wyposażenia domu w meble ogrodowe, które pasowałyby do koncepcji architektonicznej, José A. po raz pierwszy przyjrzał się projektowi mebli. W ścisłej współpracy z architektem opracowali kolekcję „Na Xemena”, która do dziś jest wzorem mebli ogrodowych Gandiablasco. Konsolidacja nowej linii produktowej przyczyniła się do realizacji strategii dywersyfikacji firmy.
W 1999 roku odziedziczył firmę i rozpoczął ostateczną zmianę strukturalną. José A. zdołał skierować swoją wypłacalną rodzinną firmę w kierunku międzynarodowego wzorca, jakim jest dzisiaj. Eksperymentując i wprowadzając innowacje w materiałach i kształtach, był w stanie przekształcić idee miłośnika kultury śródziemnomorskiej w wizerunek marki i styl życia, które są dobrze znane na pięciu kontynentach.
Oprócz pełnienia funkcji prezesa firmy, Jose A jest także jej dyrektorem artystycznym. Zaprojektował większość kolekcji mebli i tekstyliów, które Gandiablasco sprzedaje obecnie na całym świecie: kolekcje outdoorowe „Saler”, „Clip”, „Lipstick” i „356”, akcesoria, takie jak leżak piknikowy i clack! Krzesło oraz linia produktów oświetleniowych. Zaprojektował również szeroką gamę mebli w ramach swojej ogromnej kolekcji Outdoor Spaces: Daybed, Sofa Pergola, Merendero, Tipi, Cristal Box oraz ich moduły i pokrowce. Zaprojektował również dywany, takie jak „Pack”, „Peineta”, „Hidra”, „Círculos”, „Champinones” i kołdrę „Piedras”, z których wszystkie można łatwo utożsamić ze stylem życia Gandiablasco.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek