JØRN UTZON

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
  • Rok produkcji: 1948
  • Rodzaj lampy: Lampa wisząca
  • Przeznaczenie: Wewnętrzne
  • Projektant: Jørn Utzon
  • Producent: Artek
  • Materiał: Stal
  • Materiał: Metal
  • Kraj pochodzenia: Finlandia
  • Cena: Cena od 450.00 EUR
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

JØRN UTZON

Produkty projektanta: Jørn Utzon

Jørn Utzon (Kopenaga, 9 kwietnia 1918 - 29 listopada 2008) jest architektem duńskim. Figlio di un rinomato architetto navale di Aalborg, 18 lat comincia a collaborare con suo padre disegnando barche. Napisz wszystkie Akademie Reale di Belle Arti w Kopenhadze dove studios architettura. Dopo essersi laureato nel 1942, si trasferisce w Svezii (perché paese neutrale durante la seconda guerra mondiale) i Stoccolm. Impreza dla Finlandii zanurkowała w pracę w studiu Alvara Aalto, który połączył Gunnara Asplunda i Franka Lloyda Wrighta, którzy wpłynęli na światową pracę. Alla fine della guerra torna z rodziną w Danimarca i we własnym studio. In questi anni viaggia molto, soprattutto w Ameryce (Messico, Stati Uniti) oraz w Azji (Cina, Giappone, Indie). Nel 1947 lavora per alcuni mesi w Maroku; Kontrola nad architekturą islamu przed decydującym dziełem grypy.
W 1957 zdobył nagrodę dla Sydney Opera House w Australii, gołąb w 1962 przeniósł się do kolejnego sukcesu. Pozbądź się wielu kłopotów związanych z wyszukiwaniem kosztów i rezygnacją z programu w 1966 r. i pozbądź się Australii. Projekt, który zawiera wiele zmian w projektach Utzon, został ogłoszony przez Petera Halla, Davida Littlemore i Lionela Todda. L'Opera House oficjalnie zainaugurowała swoją działalność 23 października 1973 roku za panowania królowej Elżbiety II.
Impreza od 1985 roku z udziałem Jana i Kima połączona ze współpracą z ludźmi i od Jørna Utzona i ceremonią święceń pracowni Utzon Architekci. Sono statystycznie uosabia rozbudowę i renowację Opery w Sydney, a także przygotowuje się do odbycia stażu.
W swojej karierze Utzon ma na swoim koncie szereg międzynarodowych osiągnięć badawczych w dziedzinie rozwoju. Arti del Disegno i otrzymał medal Alvara Aalto, Premio Sonning, Premio Wolf, Legion d'Onore France e, koronę zawodową, w 2003 roku został laureatem prestiżowej nagrody Premio Pritzker.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek