EMMANUEL GALLINA

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokaż:
Pokazuje 1 - 48 z 52 elementów
Pokazuje 1 - 48 z 52 elementów

EMMANUEL GALLINA

Produkty projektanta: Emmanuel Gallina

Emmanuel Gallina: elegancja prostoty.
Aby opisać swoją pracę jako projektanta, Emmanuel lubi cytować Constantina Brancusiego: „Prostota jest rozwiązaniem złożoności”. Elegancja, przejrzystość i ponadczasowość to klucz do twórczości Emmanuela Galliny. Jego twórcza etyka autentyczności i konsekwencji jest ucieleśniona w każdym z jego projektów. Dla niego dbałość o szczegóły jest stałym priorytetem w konturach, kształtach i funkcjonalności jego pracy. Absolwent ENAD (Limoges) i IAV (Orléans). Swoją wiedzę poszerzał na Politechnice Mediolańskiej, uzyskując tytuł magistra w zakresie projektowania i zarządzania. Następnie przez 7 lat współpracował z Antonio Citterio w Mediolanie przy projektach dla najsłynniejszych nazwisk światowego designu. Obecnie Emmanuel pracuje dla własnej agencji, między Włochami a Francją, współpracując z zdecydowanie współczesnymi międzynarodowymi markami, takimi jak Poliform, Fiam, Cartier, Panasonic, Accor, Porada, Ampm La Redoute, Ethimo, Toulemonde Bochart, Manade, Colé, ACRE made in amazonia , etc ...
Od 2010 roku konsultant firm w zakresie strategii marketingowej i projektowania tożsamości jako dyrektor artystyczny.
Emmanuel wykłada na Politechnice w Mediolanie. Jest często zapraszany na wykłady, konferencje i warsztaty we Francji, Włoszech, Chinach i Brazylii.
Nagrody i konkursy:
2019: Sélection FD100 Label VIA_Paris
2016 Wallpaper Design Award _ Londyn (maskara coiffeuse dla Tip)
2015 Label VIA _ Paris (sofa Harold dla AMPM)
2013 Orange Cena Design Tour _ Bordeaux (kolekcja dla AMPM)
2013 Archidesignclub Palmares _ Paris (biurko Tapparelle dla Cole'a)
Wytwórnia 2012 VIA _ Paris (Nouvelle vague dla Clen)
Wytwórnia 2012 Label Observeur du design _ Paris (Nouvelle vague dla Clen)
Nagroda 2011 Wallpaper Design _ London (stół Concorde dla Poliform)
Nominacja do nagrody WAN 2011 design design _ Londres (kolekcja Aikana Outdoor dla Fast)
Nagroda Imm Interior 2011 _ Koln (kolekcja Aikana Outdoor dla Fast)
Nagroda 2009 _ New York (krzesło Grace dla Poliform)
2008 ID najmądrzejszych produktów Nagroda _ New York
2002 Design 21. nagroda UNESCO _ Nowy Jork
2002 P I nagroda Utopia 1.0 _ Bienna le St Etienne
Emmanuel Gallina Projekt:
26, cours du Chapeau Rouge
33000 Bordeaux
FRANCJA
Corso Garibaldi, 44
20121 Mediolan
WŁOCHY


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 REGNUM Róża Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Powstańców 6, 48-250 Głogówek

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć