DEAN SKIRA

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów
Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów

DEAN SKIRA

Produkty projektanta: Dean Skira

Dean Skira, rocznik 1962, projektant oświetlenia z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w projektowaniu innowacyjnych rozwiązań oświetleniowych dla przestrzeni miejskich, krajobrazowych, komercyjnych i mieszkalnych. Już we wczesnym dzieciństwie fascynowało go światło i jego źródła, na które duży wpływ miała praca zawodowa jego ojca we witrażach. W 1986 wyjechał do USA, aby studiować oświetlenie i projektowanie wnętrz w Fashion Institute of Technologies w Nowym Jorku. W 1990 roku założył własną firmę zajmującą się projektowaniem oświetlenia i został członkiem sekcji IES The Illuminating Engineering Society of North America w stanie Nowy Jork, specjalizującej się w oświetleniu miejskim i komercyjnym. Od 1995 roku mieszka i pracuje w Puli w Chorwacji. Skira jest również członkiem Chorwackiego Stowarzyszenia Projektantów i Chorwackiego Stowarzyszenia Oświetleniowego. Jego rola w międzynarodowej dziedzinie iluminacji została potwierdzona wieloma międzynarodowymi nagrodami i publikacjami. Projekt oświetlenia dla miasta Buzet w Chorwacji otrzymał nagrodę IES Award of Merit 2002. W 2006 roku wybudował swój biurowiec i został za to doceniony międzynarodową nagrodą Dedalo Minosse za oddanie budynku do użytku 2007-2008, nominowanym do nagrody 2009 Nagroda UE Miesa Van der Rohe, Nagroda IES Award of Merit 2009 oraz publikacja w Atlasie Współczesnej Architektury Świata Phaidon. W 2010 roku jego książka „My Light” została wydana przez Arhitekst i Lupetti Editori di Comunicazione. Jego pierwsza lampa Lun-up, zaprojektowana dla iGuzzini, zdobyła nagrodę ARC Show Innovation Award 2012 za najbardziej innowacyjny produkt, nagrodę LDA 2012 za najlepszą oprawę zewnętrzną oraz nagrodę iF product design award 2013. Projekt oświetlenia polikliniki Novamed zdobył nagrodę IALD Special Citation Nagroda 2012 za udane przełożenie motywu wizualnego na światło. Jego prace ukazywały się w najbardziej wiarygodnych magazynach architektonicznych i oświetleniowych. Obecnie pracuje nad kilkoma projektami na Bliskim Wschodzie, w Rosji, Słowenii, Włoszech i Wielkiej Brytanii. Obecnie regularnie wykłada na różnych uczelniach i prowadzi konferencje od Włoch, Niemiec, Izraela, Brazylii po USA. Promuje ideę projektowania oświetlenia architektonicznego wykraczającego poza utylitarne, gdzie oświetlenie może mieć duży wpływ na stany emocjonalne człowieka.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek