SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Lampa wisząca Terzani Calle Zobacz większe

Lampa wisząca Terzani Calle

KOD: 250sdterzanicalle

ID: 96863

Rodzaj lampyLampa wisząca
PrzeznaczenieWewnętrzne
ProjektantMattia Albicini
ProjektantLuca Martorano
ProducentTerzani
MateriałKryształ
MateriałSzkło
Kraj pochodzeniaWłochy
CenaCena od 4391.00 EUR

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Inne produkty z tej kolekcji:

Terzani Calle

Lampa wisząca z kryształu halogenowego

Projektant: Mattia Albicini, Luca Martorano
Rodzaj: Lampa wisząca

Opis

W Terzani jesteśmy zaangażowani we wprowadzanie nowej generacji rzemieślników. Współpracując z niektórymi innowacyjnymi i ekscytującymi projektantami, Design Project to kolekcja, która zachowuje rzemieślnicze tradycje, które zdefiniowały markę Terzani i łączy je z najnowocześniejszymi osiągnięciami technologicznymi. Równowaga stworzona przez ten proces skutkuje świeżymi, ekscytującymi projektami, które przemawiają do pokoleń miłośników designu.

W Terzani spędzamy niezliczone dni na poszukiwaniu utalentowanych nowych projektantów na całym świecie, ale czasami oni nas znajdują. Tak jest w przypadku młodych projektantów Luca Martorano i Mattii Albicini, którzy zwrócili się do nas z projektem Calle, fantastycznego nowego światła, w którym od razu się zakochaliśmy. Pokazuje nasze umiejętności tworzenia kryształu, aby przenieść materiał do ekscytującego, nowoczesnego miejsca. Luca i Mattia pracowali z naszymi rzemieślnikami, aby stworzyć smukły odwrócony flet z 24% kryształu ołowiowego, który podobnie jak lilia kalii, którą naśladuje, można pogrupować w oszałamiające bukiety światła.

Mattia Albicini

Mattia Albicini - zdjęcie projektantaMattia Albicini (Mediolan, Włochy, 1980) uzyskał tytuł magistra Wzornictwa Przemysłowego na Politecnico di Milano w 2006 roku.
Podczas studiów na uniwersytecie współpracował z firmami produkcyjnymi i studiami projektowymi, a między 2003 a Z004 studiował Design 5 ° Media w „Fachhochschule I-lannover”, Niemcy, gdzie brał udział w projekcie z zakresu oświetlenia miejskiego dla miasta Hannover.
Po ukończeniu studiów dołączył do zespołu Basaglia Rota Nodari Associates, a następnie, od 2008 do 2011 pracował w Toan Nguyen Studio projektując dla międzynarodowych klientów takich jak Dedon, Walter Knoll, Moroso, Lema, Viccarbe, Urmet, Domus, Firme di Vetro Group, YDF i innych.
W tym czasie zajmował się z wieloma dziedzinami, od fumitury po oświetlenie, od automatyki domowej i AGD po motoryzację. Zajmował się również działaniami z zakresu art direction, zarządzaniem katalogami i projektowaniem stoisk targowych.
Ta różnorodność zadań oraz kontakt z wiodącymi firmami i personaliti Dla jego szkolenia kluczowe znaczenie miałyby sceny projektowe. Nauczył się stawiać czoła nowym wyzwaniom i zdobył skuteczną metodę pracy.
W latach 2011-2012 przeniósł się do Sydney, gdzie pracował dla Enero Group, międzynarodowej grupy specjalizującej się w doradztwie projektowym, komunikacji i marketingu.
W tym okresie projektował również produkty jako freelancer, dla włoskich i międzynarodowych firm, a w czerwcu 2011 wygrał Międzynarodowy Konkurs Projektowy „Hands on Door Handles” organizowany przez wiodącego producenta Colombo Design, z koncepcją klamki.
W Z012 założył własną praktykę, MATTIA ALBICINI STUDIO w Mediolanie.W 2013 zaprezentował swoje pierwsze produkty na Euroluce 2013;Calle i Shar Pei, dwie kolekcje kryształowych lamp wiszących produkowanych przez Terzani Lighting.Na Salone Internazionale del Mobile w Mediolan w kwietniu 2014 roku zaprezentował Croix De Bois,
kolekcję stołów dla światowej sławy firmy Ceccotti Collezioni.

Luca Martorano

Luca Martorano - zdjęcie projektantaLuca Martorano urodził się w 1980 roku w Bressanone (Bolzano, Włochy). Jego wczesna pasja do malarstwa i projektowania skłoniła go do wyboru edukacji artystycznej. W 1995 roku poznał Giorgioppiego, który przekazał mu swój zapał do obrazów, grafiki i sztuki renesansu. W 1999 roku ukończył szkołę średnią w dziedzinie sztuki i grafiki, opuścił Bolzano i przeniósł się do Mediolanu, aby studiować na Wydziale Architektury i Wzornictwa Politechniki, gdzie śledził wykłady Enzo Mari, Andrei Branzi, Ezio Manziniego. Oprócz intuicyjnego podejścia opartego głównie na regułach geometrycznych i gustach formalnych, poprzez kontakt z szerokim gronem ekspertów, rozwijał umiejętności materiałowe, praktyczne zagadnienia związane z codziennym użytkowaniem produktów, względy finansowe i produkcyjne, czynniki środowiskowe. W 2005 roku uzyskał tytuł mgr inż. magna cum laude z pracą dyplomową o zrównoważonym transporcie we współpracy z ATM Spa W następnym roku ten sam projekt został wybrany i zaprezentowany w MoMa w Nowym Jorku na wystawie „Milano Made in Design”. W 2006 roku zaczął projektować produkty dla kilku prestiżowych marek włoskiej produkcji rowerów, takich jak Bianchi, Cinelli i Columbus, oraz nawiązał kontakt z firmami z branży sportowej, AGD i meblarskiej. Pracując jako freelancer, w latach 2007-2010 najpierw dołączył do zespołu Toan Nguyen Studio, a następnie Matteo Thun & Partners. Od pierwszej współpracy nauczył się syntetyki kształtu i wyrazistości designu, od drugiej koncepcji czystego i stonowanego stylu oraz dbałości o tradycję. Przez te lata był zaangażowany w projekty dla międzynarodowych firm takich jak Walter Knoll, Dedon, Urmet Domus, Dornbracht, Belux, Duravit, Tvs, Salvarani, Zwilling, Neutra, Riva 1920, Inda, Marni, Rinascente, Fantini, Emmemobili, Geberit, DeSede i inni. W 2011 roku przeniósł się do Londynu, gdzie projektował akcesoria do domu i meble dla dwóch brytyjskich firm. Czerpał liczne inspiracje z metropolii, w pełni doświadczał jej żywiołowego charakteru, oddychał wieloetniczną i globalną atmosferą Europy, która dopiero nadejdzie. Od 2012 roku mieszka w Bolzano, w połowie drogi między Włochami a Europą Środkową, między środowiskiem miejskim a naturalnym. Jego kontakt z różnymi scenariuszami, stylami życia, sektorami produkcji, metodami i technologiami sprawia, że ​​jego wizja projektowania jest oryginalna, eklektyczna i innowacyjna.

Filmy

Tagi

TERZANI, Mattia Albicini, Luca Martorano, Calle, Oświetlenie wewnętrzne, Lampy wiszące, lampa wisząca, Współczesne lampy wiszące w stylu; Szklane lampy wiszące, Kryształowe lampy wiszące, Halogenowe lampy wiszące

Musisz się zalogować w celu pobrania załączników.    Zaloguj się

 

Jeśli jesteś zainteresowany plikami / modelami tego produktu napisz na [email protected]*

Karty techniczne

Modele 3D

* dostępność plików i modeli na zapytanie

Napisz opinię

Lampa wisząca Terzani Calle

Lampa wisząca Terzani Calle

W Terzani jesteśmy zaangażowani we wprowadzanie nowej generacji rzemieślników. Współpracując z niektórymi innowacyjnymi i ekscytującymi projektantami, Design Project to kolekcja, która zachowuje rzemieślnicze tradycje, które zdefiniowały markę Terzani i łączy je z najnowocześniejszymi osiągnięciami technologicznymi. Równowaga stworzona przez ten proces skutkuje świeżymi, ekscytującymi projektami, które przemawiają do pokoleń miłośników designu. W firmie Terzani spędzamy niezliczone dni na poszukiwaniu utalentowanych nowych projektantów na całym świecie , ale czasami nas znajdują. Tak jest w przypadku młodych projektantów Luca Martorano i Mattii Albicini, którzy zwrócili się do nas z projektem Calle, fantastycznego nowego światła, w którym od razu się zakochaliśmy. Pokazuje nasze umiejętności tworzenia kryształu, aby przenieść materiał do ekscytującego, nowoczesnego miejsca. Luca i Mattia pracowali z naszymi rzemieślnikami, aby stworzyć smukły odwrócony flet z 24% kryształu ołowiowego, który podobnie jak lilia kalii, którą naśladuje, można pogrupować w oszałamiające bukiety światła.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek