SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Lampa ścienna Dcw Éditions Les Doubles De Gras N°204 Double Zobacz większe

Lampa ścienna Dcw Éditions Les Doubles De Gras N°204 Double

KOD: 250sddcwéditionslesdoublesdegrasn°204double

ID: 106918

Rodzaj lampyLampa ścienna
PrzeznaczenieWewnętrzne
ProjektantBernard-Albin Gras
ProducentDcw Éditions
Kraj pochodzeniaFrancja
CenaCena od 553.00 EUR

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Inne produkty z tej kolekcji:

Dcw Éditions Les Doubles De Gras

Regulowana stalowa lampa ścienna

Projektant: Bernard-Albin Gras
Rodzaj: Lampa ścienna

Opis

Materiały: Stal
Elektryczność: CLI - E27 - ESL 15W

Dlaczego Double? Bo są bardzo przydatne: nad łóżkiem, za sofą, nad blatem roboczym. A do dwóch lamp wystarczy jeden punkt zasilania! A kiedy potrzebujesz lampy do czytania, weź ją ode mnie – żyjącej z nią od kilku miesięcy – to znaczący wkład w domową błogość: koniec z kłótniami o to, kto dostaje najwięcej światła!

Bernard-Albin Gras

Bernard-Albin Gras - zdjęcie projektantaBernard-Albin Gras urodził się jako syn rysownika i gospodyni domowej w małym miasteczku Saint-Raphaël we Francji. W latach dwudziestych stał się niestrudzonym inżynierem i wynalazcą z pasją do poprawy warunków pracy zwykłych robotników.
Płodny w swojej pracy, Gras zarejestrował dziesiątki patentów, w tym jeden dla Lampe Gras w 1921 roku. Niewiele mobilnych rozwiązań oświetleniowych istniały wtedy, a te, które miały, prawdopodobnie zszokowały każdego, kto próbował je przenieść. Gras szukał lampy, która będzie rzucać światło dokładnie tam, gdzie jest to potrzebne, z reflektorami i wspornikami do każdego zadania.
Pragnąc jednego rozwiązania, opracował trzy: lampę zaciskową, którą można przenosić ze stołu warsztatowego na maszynę, lampę przesuwną, która mógł podążać za użytkownikiem i obrotową lampą, którą można precyzyjnie ustawić nad stołem. Wszystkie wyróżniają się innowacyjnym systemem kulek bakelitowych i sprężynową konstrukcją ramienia zapewniającą elastyczne pozycjonowanie – oba znacznie wyprzedzają swoje czasy.
Jego lampy wkrótce trafiły do ​​warsztatów mechanicznych, laboratoriów badawczych, studiów projektowych i sal operacyjnych. Architekt Le Corbusier wykorzystał nawet projekt do swoich własnych projektów, ponieważ spotkał się z jego ideologią doskonałego przedmiotu-narzędzia: formy zredukowanej do czystej funkcji, wolnej od zbędnych ornamentów. Poprowadził falę innych wczesnych użytkowników, wśród których byli między innymi Eileen Gray, Robert Mallet-Stevens i Man Ray.
Lampe Gras jest dziełem definiującym jego producenta, z bezśrubową i bezspawową konstrukcją przegubową, która jest tak samo funkcjonalna i atrakcyjna dzisiaj, jak w początkowych latach.

Filmy

Tagi

wydania DCW, Bernard-Albin Gras, Les Doubles de GRAS, Oświetlenie wewnętrzne, Kinkiety, lampa ścienna, Kinkiety w stylu współczesnym, Metalowe kinkiety, Lampy ścienne ze stali, Kinkiety Direct Light, Regulowane kinkiety

Musisz się zalogować w celu pobrania załączników.    Zaloguj się

 

Jeśli jesteś zainteresowany plikami / modelami tego produktu napisz na [email protected]*

Karty techniczne

Modele 3D

* dostępność plików i modeli na zapytanie

Napisz opinię

Lampa ścienna Dcw Éditions Les Doubles De Gras N°204 Double

Lampa ścienna Dcw Éditions Les Doubles De Gras N°204 Double

Materiały: Stal Elektryczność: CLI - E27 - ESL 15W Dlaczego Podwójne ? Bo są bardzo przydatne: nad łóżkiem, za sofą, nad blatem roboczym. A do dwóch lamp wystarczy jeden punkt zasilania! A kiedy potrzebujesz lampy do czytania, weź ją ode mnie – żyjącej z nią od kilku miesięcy – to znaczący wkład w domową błogość: koniec z kłótniami o to, kto dostaje najwięcej światła!

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek