SUPER DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Lampa ścienna Vitra Potence Zobacz większe

Lampa ścienna Vitra Potence

KOD: 250sdvitrapotence

ID: 106452

Rok produkcji1950
Rodzaj lampyLampa ścienna
PrzeznaczenieWewnętrzne
ProjektantJean Prouvé
ProducentVitra
Kraj pochodzeniaSzwajcaria
CenaCena od 1279.00 EUR

Wyślij wiadomość
sztuk


dni
Vitra Potence

Kinkiet z ramieniem stałym

Projektant: Jean Prouvé
Rodzaj: Lampa ścienna
Rok produkcji: 1950

Opis

Zaprojektowana jako obrotowa lampa ścienna do „Maison Tropique”, Potence uważana jest za jedno z purystycznych arcydzieł Jeana Prouvé. Fascynacja tą ponad dwumetrową oprawą z możliwością ściemniania wynika z oszczędności materiałów i form.

Materiał: rura stalowa malowana proszkowo, drewno bukowe, ściemniacz na przewód , 1 lampa w zestawie.
200-240V, 50/60Hz, E27 (wtyczka typu C)

Jean Prouvé

Jean Prouvé - zdjęcie projektantaJean Prouve (1901-1984): francuski projektant i architekt przemysłowy i meblarski. Jean Prouve jest jednym z najbardziej wpływowych projektantów mebli we wczesnych latach współczesnego designu. Jean Prouve wprowadził epokę maszyn i estetykę nowoczesnego wzornictwa przemysłowego do wnętrz w stali, aluminium i architekturze, którą stworzył. Następnie kontynuował jej eksperymenty z różnymi materiałami.
Jean Prouve był zarówno inżynierem, jak i nowoczesnym projektantem.
Jean Prouve był kiedyś cytowany mówiąc: nigdy nie projektuj niczego, czego nie można zrobić.
Jean Prouve urodził się w artystyczna rodzina w Nancy we Francji; jego słynny ojciec, Victor Prouve, współpracował jako ceramik z wielkimi artystami secesyjnymi Emile Galle i Louis Majorelle. Sam Jean Prouve przed uczęszczaniem do szkoły inżynierskiej w Nancy został wyszkolony jako kowal metalu, a jego dogłębna znajomość metalu pozostała podstawą jego pracy i kariery. Po otwarciu własnego warsztatu w 1923 r. Jean Prouve rozpoczął produkcję nowoczesnych mebli metalowych własnego projektu, a także współpracował z niektórymi z najbardziej znanych francuskich współczesnych projektantów, w tym Le Corbusier i Charlotte Perriand. Jego regały do ​​akademików w Cite internationale universitaire de Paris, zaprojektowane z Perriandem i artystką Sonią Delaunay w 1952 roku, są prawdopodobnie najbardziej znanymi przykładami jego wspólnej pracy.
Jean Prouve zawsze uważał się za bardziej inżynier i konstruktor zamiast nowoczesnego projektanta. Nigdy nie projektował dla samej formy, skupiając się na istocie materiałów, połączeń i produkcji. Jean Prouve dążył do najbardziej wydajnych konstrukcyjnie i materiałowo projektów, z takimi klasycznymi efektami końcowymi, jak nowoczesny design krzesło Standard z 1934 roku i krzesło Antony z 1954 roku. Wykorzystując swoją innowacyjną metodę składania blachy, Jean Prouve zaprojektował serię stołów, które postrzegana lekkość mostów i obecność architektury. W połowie lat pięćdziesiątych Jean Prouve został zmuszony do porzucenia nowoczesnej produkcji mebli designerskich i zaczął poświęcać swój czas wyzwaniom architektury prefabrykowanej. Jego własny dom, który zaprojektował jako prototyp, jest obecnie uważany za ważny rozwój w budownictwie prefabrykowanym.

Tagi

Vitra, Jean Prouvé, Oświetlenie wewnętrzne, Kinkiety, lampa ścienna, Kinkiety w stylu współczesnym, Projekt kinkiety, Lampy ścienne z drewna, Metalowe kinkiety, Lampy ścienne ze stali, Lampy ścienne bukowe, Kinkiety Direct Light, Kinkiety z ramieniem stałym

Musisz się zalogować w celu pobrania załączników.    Zaloguj się

 

Szukasz innych plików / modeli tego produktu?

Napisz do nas, a pomożemy ci je znaleźć.

Napisz opinię

Lampa ścienna Vitra Potence

Lampa ścienna Vitra Potence

Zaprojektowana jako obrotowa lampa ścienna do „Maison Tropique”, Potence jest uważana za jedno z purystycznych arcydzieł Jeana Prouvé. Fascynacja tą oprawą o długości ponad dwóch metrów i możliwością ściemniania wynika z oszczędności materiałów i form. Materiał: rurka stalowa malowana proszkowo, drewno bukowe, ściemniacz sznurkowy, 1 lampa w zestawie. 200-240V, 50/60Hz, E27 (typ wtyczki C)

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Skargi 17, 48-250 Głogówek