ZIMMER + ROHDE

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów

ZIMMER + ROHDE

Producent: Zimmer + Rohde

„Współczesny zwrot w klasycznym niemieckim designie” to idealne motto niemieckiej firmy Zimmer + Rohde, która produkuje od 1899 roku. do różnych kontekstów, od historycznych willi po najnowocześniejsze lofty. Zimmer + Rohde dostarcza również duże projekty kontraktowe, takie jak hotele, biura i statki wycieczkowe, w rozwiązania ognioodporne i odporne na zużycie, które spełniają rygorystyczne normy techniczne bez uszczerbku dla wzornictwa. Rodzinna firma z oddziałami w Nowym Jorku, Paryżu, Mediolanie, Londynie, Dubaju i Hongkongu obejmuje sześć marek tkanin (Zimmer + Rohde, Ardecora, Etamine, Hodsoll McKenzie, Travers i Asian Cetec), linię mebli , pościel, tapety i wykończenia (Artline).

Współczesna grafika tkanin Zimmer + RohdeJakość i wysoka wydajność to motywy przewodnie, które łączą szeroką gamę tkanin Zimmer + Rohde z różnymi stylami każdej marki. Zimmer + Rohde jest najbardziej wszechstronnym produktem ze wszystkich, ze swoimi strukturalnymi tkaninami w wielu kombinacjach kolorystycznych zaprojektowanych z myślą o wygodzie i noszeniu bez stania się ofiarą mody. Odnosząca sukcesy tkanina dekoracyjna Chelsea została wprowadzona w 2018 roku jako część kolekcji Metropolitan. Klienci mogą dostosowywać zasłony i tapicerkę za pomocą tej nowoczesnej wersji kultowego wzoru Chanel odtworzonego przez łączenie różnych przędz w osnowie i wątku, aby stworzyć unikalną trójwymiarową powierzchnię.

Linia Modern Graphics, zaprojektowana przez Stefana Gabela, to kolejna niedawna uwolnić się. Tkanina obiciowa, nadająca się również na zasłony, wykonana jest z mieszanki wiskozowo-poliestrowej, charakteryzującej się grafiką inspirowaną Bauhausem w czterech zestawieniach kolorystycznych. Ogród Botaniczny to nowa kolekcja łącząca motyw zieleni i wspomnień o bujnych ogrodach z ekstrawaganckimi kwiatowymi niuansami przeniesionymi na tkaniny techniczne na tapicerkę i zasłony.

Ponad stuletnia historia Firma została założona przez biznesmenów Ernsta Rohde i Maxa Marxa w grudniu 1899 roku

ich firma tekstylna z siedzibą we Frankfurcie, zorientowana na rynki międzynarodowe, kwitła nawet podczas kryzysu finansowego z 1906 roku. Ręczne hafty firmy i bogato zdobione tkaniny - podobnie jak ich lampy - odniosły szczególny sukces w Europie Wschodniej. Georg Zimmer, mąż córki Ernsta Rohde, dołączył do firmy w 1919 roku. Pomógł w odbudowie kontaktów międzynarodowych unieruchomionych przez I wojnę światową i przeprowadził firmę przez kryzys finansowy 1929 roku.

Po śmierci Maxa Marxa w 1941 roku, Narodowi Socjaliści zmusili firmę do zmiany nazwy na Zimmer + Rohde. Zimmer chronił fortunę firmy, ratując zapasy tkanin przed bombardowaniami, które zrównały z ziemią Frankfurt, co umożliwiło jej wznowienie działalności zaraz po wojnie.

Kilka lat później do firmy dołączyli bracia Horst i Ernst Georg Zimmer. Pierwszy przejął po śmierci ojca, drugi stał się znawcą stylu, w decydujący sposób przyczyniając się do rozwoju tożsamości Zimmer + Rohde, wyznaczając na owe czasy bardzo wysokie standardy produkcyjne.

W 1968 r. firma opuściła Frankfurt i przeniosła się do w pobliżu Oberursel i kontynuował opracowywanie innowacyjnych projektów dzięki współpracy z niezależnymi projektantami. W 1974 r. takie partnerstwa były w stanie wzmocnić nową misję przedsiębiorczą marki, polegającą na przekształceniu się z hurtownika w międzynarodową firmę tekstylną, zdobywając uznanie dzięki takim projektom jak „Collection 111”, stu jedenastu kolorom, które można łączyć z dowolnym projektem.

Ekspansja Zimmer + Rohde trwała przez całe lata 80., kiedy firma utworzyła pierwszy dział projektowy kierowany przez Renate Weisz, a Massimo Vignelli przeprojektował swoje logo. W Oberursel zainaugurowano nowy, wielokrotnie nagradzany budynek działu Kreacji, a dystrybutorzy otworzyli w Paryżu, Mediolanie, Szwajcarii i Nowym Jorku. Zimmer + Rohde nabyło londyńską firmę Clifton Textiles, a późniejszy rozwój przyniósł przejęcie Ardecory, marki tkanin najbardziej znanej z aksamitów, jedwabi i adamaszków

Etamine, marka o śródziemnomorskim duchu

brytyjski klasyk Hodsoll McKenzie oraz eklektyczny Travers

znana niemiecka marka zasłon ADO Goldkante

Katalog produktów Zimmer + Rohde rósł wraz z przejęciami firmy. W 2003 roku marka wprowadziła na rynek swoją pierwszą kolekcję mebli Get Together, zaprojektowaną przez francuskiego projektanta Damiena Langlois-Meurinne'a, z których każdy został wykonany ręcznie przez doświadczonych rzemieślników. W 2011 roku firma dodała tapety, które są teraz dostępne w pięciu kolekcjach, od tekstylnych obić ściennych po ręcznie robione dzieła sztuki.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek