ZANOTTA

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 180 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 180 elementów

ZANOTTA

Producent: Zanotta

Zanotta to jedna z najbardziej znanych włoskich firm na świecie, szczycąca się bogatą i niejednorodną kolekcją produktów designerskich, od sof po łóżka, od krzeseł po stoły, aż po akcesoria meblowe. Założona w Nova Milanese w 1954 roku, natychmiast podbiła międzynarodową scenę designu dzięki swojemu założycielowi Aurelio Zanotta, któremu należy docenić wielkie umiejętności w zakresie przedsiębiorczości: Zanotta stworzyła i rozpowszechniała na rynku prawdziwe ikony designu, symboliczne produkty dla designu, ale także dla technologii innowacja. Dzięki współpracy z niektórymi z najwybitniejszych mistrzów projektowania, niektóre meble Zanotty są teraz częścią historii włoskiego wzornictwa i są wystawiane w licznych muzeach na całym świecie.

Przyznano również liczne nagrody i wyróżnienia: Compasso d Wybór Oro w 1991 roku za regał Joy autorstwa Achille Castiglioni, Złoty Medal MIA w 1971 za stół Quaderna grupy Superstudio i wybór Compasso d'Oro w 1970 oraz nagrodę BIO 5 Ljubljana w 1973 za kultowy fotel Sacco autorstwa Gatti-Paolini- Teodoro.

Na narodziny mebli Zanotta składają się różne etapy, od pomysłu do stworzenia prototypu, po których następuje dyskusja i weryfikacja każdego szczegółu, a wszystko to w ścisłej współpracy z projektantem. Produkcja jest w 100% Made in Italy i odbywa się głównie w fabrykach Nova Milanese, które mają powierzchnię około 16 000 metrów kwadratowych, z wyjątkiem niektórych modeli, które są powierzane zewnętrznym, ale zawsze włoskim dostawcom.

Dystrybucja jest powierzona duża liczba dealerów, ponad 800 na całym świecie.

Zanotta i ikony designuW ciągu 60 lat życia, Zanotta może pochwalić się produkcją ponad 500 produktów, przedmiotów zaprojektowanych i wykonanych tak, aby były trwałe i opierały się upływowi czasu i mody. Początkowa produkcja koncentrowała się na sofach i fotelach, ale różniła się od tradycyjnej produkcji rzemieślniczej, która miała miejsce w warsztatach i została podniesiona do bardziej kulturalnego poziomu projektowania.

Później firma obrała nowe ścieżki, poświęcając troskę i uwagę na nowe technologie i nowe materiały oraz nawiązanie współpracy z projektantami i świetnymi projektantami. W latach siedemdziesiątych dzięki współpracy z ojcem włoskiego racjonalizmu Giuseppe Terragnim narodziły się takie obiekty jak fotel Sant'Elia, krzesło Lariana czy od lat ikona marki Follia.

W katalogu Zanotty wciąż znajdują się przedmioty z przeszłości, które są wciąż aktualne, przedmioty historyczne, które teraz stały się częścią włoskiego designu. Zanotta zawsze wykorzystywała odrobinę hazardu i kreatywności, łącząc pragnienie innowacji ze świadomym spojrzeniem na przeszłość. Na przykład taboret Sella braci Castiglioni sam w sobie jest prostym przedmiotem, ale z pewnością innowacyjnym i być może trochę lekceważącym: siodełko rowerowe przymocowane do metalowego pręta na uchylnej podstawie. Ponownie ze współpracy z braćmi Castiglioni wymyślono i wyprodukowano słynny stołek Mezzadro, a futurystyczny stołek „Allunaggio” oddał hołd pierwszemu lądowaniu człowieka na Księżycu, które w 2019 roku, z okazji obchodów 50-lecia tego wydarzenia została ponownie zaproponowana w nowym, bezprecedensowym wykończeniu.

W przypadku niektórych produktów Zanotta wystawianych w muzeach na całym świecie granica między designem a sztuką staje się naprawdę cienka: w naszych czasach, kiedy każdy przedmiot ma bardzo krótki życie i obrót mebli jest szybki, obiekty takie jak Mezzadro, Sciangai, Quaderna, Tonietta, Leonardo pozostają na zawsze genialne i zawsze aktualne.

W latach 80. Zanotta postanowiła zebrać serię wizjonerską i eksperymentalne obiekty w kolekcji początkowo nazwanej Zabro, a następnie połączone w Zanotta Edizioni: obiekty w limitowanych edycjach, a więc wolne od ograniczeń narzuconych przez produkcję przemysłową, o rzemieślniczym smaku, będące efektem projektu d takich autorów jak Bruno Munari, Alessandro Mendini, Ettore Sottsass i Riccardo Dalisi, który w 1991 roku otrzymał nagrodę Compasso d'Oro Honorable Compass Award za „silną kulturową głębię”. przedmioty, które zmieniły historię designu, fotel Sacco właśnie skończył 50 lat i w ogóle ich nie pokazuje! Obiekt wciąż świeży i młody, teraz kopiowany w wielu wersjach, ma naprawdę innowacyjną siłę samą w sobie, co czyni go jednym z najbardziej pomysłowych produktów wzornictwa, a także jednym z najbardziej reprezentatywnych włoskiego geniuszu.

Pomysł był prosty, ale nie trywialne: stworzyć fotel, który nie miałby dobrze określonego kształtu, który będzie przylegał do ciała i podążał za nim w jego ruchach, ale zawsze oferuje wygodne siedzisko. W tym celu trzej turyńscy projektanci Cesare Paolini, Franco Teodoro i Piero Gatti pomyśleli o „worku” w prawdziwym tego słowa znaczeniu, wypełnionym małymi styropianowymi kulkami. Rezultatem jest fotel, jeśli chcemy go tak nazwać, lekki, nieformalny i uniwersalny, przedmiot, na którym można siedzieć, leżeć, spać, czytać, bawić się. Prototyp został przedstawiony firmie Zanotta w 1968 roku, która po okresie badań i analiz zdecydowała się wprowadzić go do produkcji. Jego „zdekonstruowana” natura przełamuje schematy z przeszłością, natychmiast cieszy się popularnością wśród młodych protestujących w latach 60. i staje się światowym sukcesem. Produkowany do dziś, jest dostępny w różnych rozmiarach i wykończeniach.

Zanotta do sprzedaży online na Maximus Design Oprócz gęstej sieci fizycznych sprzedawców detalicznych, Zanotta prowadzi również sprzedaż online na platformie e-commerce Maximus Design: wiele produktów, teraz ikony designu, do kupienia bezpośrednio online.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek