XAM

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


XAM

Producent: XAM

xam to nowa marka historycznej firmy Classicmobil w 1964 roku bracia Ascanio i Andrea Bernardelli otwierają warsztat Classicmobil do produkcji mosiężnych łóżek i mebli na rynek włoski

wymaga realizacji nowego bieguna produkcyjnego w 1971 r.

Badania stylu uczestnika i współpraca z ważnymi architektami tego sektora, takimi jak Architekt Meringhi i Architekt Ferrero oraz umiędzynarodowienie poprzez coroczny udział przez ponad 30 lat w ważnych wystawach, takich jak jako targi Salone del Mobile w Mediolanie, High Point USA i targi Imm w Kolonii, budują i ugruntowują reputację Classmobil jako firmy wysokiej jakości na światowym poziomie.

Przybycie do firmy nowej generacji z Marco i Anną , sygnalizuje w 2007 roku zwrot w kierunku współczesnego designu

xam, zaczyna się, gdy Anna postanowiła stworzyć swoje „idealne łóżko”, nie znajdując go w obszernej współczesnej produkcji

poprzez jej głęboka wiedza w dziedzinie metalu i doświadczenie dojrzewała w projektach konstrukcyjnych łóżek, stworzyła "swoje"...które wkrótce stały się pierwszą pozycją w kolekcji xam, o nazwie "jeden" i tym samym narodziny xam

zaczynając od kolekcji, w której łóżko jest współczesne i aktualne, przez lata kolekcja rozrosła się, wpływając na całą dziedzinę projektowania wnętrz.

xam dziś wykorzystuje całą wiedzę, jaka od 40 lat wiodąca firma Classicmobil osiągnęła poprzez zastosowanie najwyższej jakości materiałów, wysokiej jakości wykończeń i okuć w celu osiągnięcia doskonałości wykonania produktu, tak jak kiedyś wymagała szlachetność mosiądzu.

referencja rynkowa xam jest medium -wysoki poziom handlu, dla którego obiekt nie ma jedynej i redukcyjnej funkcji do spełnienia, ale przede wszystkim do odzwierciedlenia swojej tożsamości, sposobu bycia oraz kontemplacji i wywyższenia przestrzeni architektonicznej: wymagana jest dusza

kreacje, które są proponowana, nie chce się wiązać z modą, doraźne fasony są rzadko widoczne

z tego powodu współpracujący z firmą projektanci wybierani są z niezwykłą kuracją, zgodnie z głębokim powinowactwem z formalnym językiem xam, każdą refleksją i kreatywnością . przejścia, realizowane są w ramach własnego działu projektantów.

produkty xam są dystrybuowane we Włoszech i głównych krajach Europy, od Niemiec do krajów skandynawskich, od Austrii do Szwajcarii i USA

l'export stanowi 60% firm obrót.

FILOZOFIA

xam wyróżnia się w obszarze projektowania dzięki wykorzystaniu i badaniu podstawowego języka, który wyraża się w stonowanych i surowych liniach.

Projekt pełen ciepłych niezbędnych elementów pojawia się dzięki zastosowaniu niezwykłych materiałów, precyzji w każdym detalu i wyrafinowanych badaniach chromatycznych w tworzonych kreacjach.

Wszystkie produkty xam, stoły i stoły biurowe, krzesła i fotele, moduły modułowe, szafy i regały, łóżka, łóżka fotele, sofy, pufy i dywany powstają w wyniku procesu upraszczania, który dokonuje się poprzez czystość proponowanych form

poszukiwanie materiałów, które wydają się mieć duszę, charakteryzuje każdy egzemplarz, czyniąc go integralną częścią architektura otoczenia.

Wyposażenie przedmiotów o zróżnicowaniu objętości, koloru i kształtu, daje życie nieograniczonym kompozycjom, od zastosowania elementów wiszących, takich jak moduły systemu pionowego i poziomego, czy też szafki ustawionej na na ścianie lub na środku pokoju, ponieważ każdy element kolekcji xam ma swoją specyfikę, którą należy przeżywać i postrzegać w całości. Język formalny badany przy tworzeniu produktu i projektu, kładzie dużą i szczególną uwagę na wysoką jakość każdego wykonanego elementu, ponieważ musi się zestarzeć, zachowując swoją wartość w czasie.

Dopracowanie techniki a większe badania funkcjonalne są wynikiem starannej uwagi i doświadczeń zebranych przez lata w celu osiągnięcia pożądanego rezultatu.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek