VELUX

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów

VELUX

Producent: Velux

Kiedy myślisz o oknach dachowych, na myśl przychodzi z pewnością nazwa VELUX, która stała się synonimem wysokiej jakości okien dachowych. Firma narodziła się w latach 40. z pomysłu duńskiego przedsiębiorcy i wynalazcy Villuma Kanna Rasmussena, który marzył o przekształceniu ciemnych strychów w przestrzenie mieszkalne, wnoszące naturalne światło i świeże powietrze. Dla swojego pierwszego opatentowanego okna dachowego wybrał nazwę VELUX, utworzoną ze skrótu słowa „wentylacja” i łacińskiego słowa „lux”, co oznacza światło. Sukces był taki, że firma szybko stała się grupą obecną na całym świecie, wchodząc na rynek włoski w 1968 roku, dzięki firmie Lecedelli z Cortina d'Ampezzo (BL), która sprzedaje swoje produkty. Spa VELUX Italia zostało legalnie założone w 1977 roku, stając się liderem w swoim sektorze.

Okna dachowe Velux: modele i wydajnośćOkna dachowe VELUX wyróżniają się wydajnością i designem. Proponowane rozwiązania są wielorakie i przegubowe, dzięki szerokiej gamie, która spełnia wszelkie potrzeby. W przypadku dachów spadzistych możesz wybierać między oknami obrotowymi, idealnymi dla optymalnej wentylacji, oknami otwieranymi ręcznie lub elektrycznie, a także innowacyjnym balkonem VELUX CABRIO®, który w kilka sekund zmienia się z okna dachowego w balkon: podczas gdy górna część otwiera się na zewnątrz, dolna część jest wypychana na zewnątrz, tworząc mały attyk z bocznymi balustradami.

Rozwiązania dla dachów płaskich są idealne do doprowadzenia naturalnego światła do wewnętrznych obszarów domu i do ślepych pomieszczeń, wykorzystując światło zenitalne. Wszystkie okna VELUX do płaskich dachów są wyposażone w zakrzywione szkło wykończone w technologii CurveTech: dzięki szklanej konstrukcji bezramowej woda deszczowa spływa nawet na dachach o nachyleniu 0°. Okno składa się z izolowanej podstawy PCV, wraz z izolującym przeszkleniem składającym się z wewnętrznego bezpiecznego szkła laminowanego i 4 mm hartowanego, antywłamaniowego szkła zewnętrznego.

VELUX oferuje szeroką gamę akcesoriów i specjalnych okien, które pomagają rozwiązać konkretne problemy. W przypadku trudno dostępnych okien możesz wybrać zestawy zawierające wszystko, czego potrzebujesz, aby zmienić ręczne okno w okno VELUX INTEGRA®. Jest to technologia umożliwiająca otwieranie i zamykanie okien, markiz i rolet za pomocą pilota. Ten innowacyjny system można skonfigurować za pomocą VELUX ACTIVE, inteligentnego rozwiązania, które można kontrolować zdalnie i które dzięki inteligentnym czujnikom mierzy temperaturę wewnętrzną, zawartość CO2 i wilgotność powietrza. Ta gama jest również wyposażona w specjalny czujnik, który zamyka okna w przypadku deszczu. Do wyboru wersja elektryczna lub zasilana energią słoneczną.

Materiały i wykończenia okien Velux.Materiały są podstawowym składnikiem okien i drzwi, ponieważ muszą gwarantować bardzo wysokie parametry użytkowe. Firma VELUX zawsze zwracała uwagę na dobór materiałów i wykończeń, skupiając się zarówno na przyjemnej estetyce, jak i wysokiej wydajności. Ramy niektórych modeli są wykonane przy użyciu VELUX ThermoTechnology™, szeregu innowacyjnych, wysokowydajnych materiałów osadzonych w konstrukcji okna, aby zapewnić doskonałą efektywność energetyczną, izolację termiczną i hermetyczne zamknięcie. Wykończenia wnętrz wahają się od białego lub naturalnego drewna, po drewno poddane obróbce cieplnej pokryte poliuretanem, bezszwowe, które nie wymaga nadmiernej konserwacji. Wszystkie okna dachowe VELUX są standardowo wyposażone w wykończenie zewnętrzne z szarego aluminium. Możesz również wybierać spośród różnych materiałów, takich jak miedź, tytan-cynk lub kolorowe aluminium w niestandardowych kolorach. Dodatkowo ramy są przystosowane do naturalnej wentylacji, co pozwala na stałą wymianę powietrza w domu, bez obaw o bezpieczeństwo czy złą pogodę.

Żaluzje, żaluzje i tunele solarne VeluxAby chronić Twój dom przed gorącem, VELUX oferuje szeroką gamę gama produktów przeciwsłonecznych, od rolet zaciemniających po rolety z filtrem, od żaluzji weneckich po zewnętrzne osłony przeciwsłoneczne, po rolety i moskitiery. Istnieją również rozwiązania o wysokiej izolacyjności akustycznej dla domów położonych w miejscach szczególnie głośnych, okna oddymiające i odprowadzające ciepło oraz okna z certyfikacją domu pasywnego.

W końcu VELUX ma w swoim katalogu specjalne rozwiązania, aby wnieść naturalne światło tam, gdzie mogłoby się to wydawać niemożliwe. Jednym z nich jest tunel słoneczny, czyli świetlik składający się z zewnętrznego „chwytacza” z przezroczystą kopułą, odblaskowej tuby i wewnętrznego światła sufitowego. Element zewnętrzny przechwytuje naturalne światło i rozprasza je przez rurkę nawet w pomieszczeniach oddalonych o 10 metrów.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek