VALLI&VALLI

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


VALLI&VALLI

Producent: Valli&Valli

Architekt Pasquale Valli i rzeźbiarz Palmiro Colombo założyli Valli&Valli w 1934 roku w Renate w prowincji Monza i Brianza jako firmę specjalizującą się w produkcji tradycyjnych i klasycznych uchwytów. W 1976 roku, kiedy do firmy dołączył Carlo Valli , do bardziej klasycznego wyglądu marki dodano nowoczesne i współczesne wzornictwo sprzedawane pod marką Fusital. Wysokiej klasy uchwyty zostały zaprojektowane przez światowej sławy architektów i projektantów, takich jak Gae Aulenti, Cini Boeri, Achille Castiglioni, Antonio Citterio, Dante O. Benini, Matteo Thun, Norman Foster Frank Gehry, Zaha Hadid i Yoshimi Kono. Dwie dusze firmy, rozbieżne w gustach, ale zjednoczone w podejściu, charakteryzują się dbałością o procesy przemysłowe, doświadczeniem, badaniami, designem, funkcjonalnością i ochroną środowiska. Od 2008 roku Valli&Valli stała się częścią grupy ASSA ABLOY, międzynarodowej firmy działającej w sektorze otwierania drzwi i kontroli dostępu, rozwijającej swoją obecność na rynku globalnym. Valli&Valli i Fusital zostały wybrane do głównych projektów na całym świecie, takich jak Porsche Design Tower w Miami, Salon Maserati w Nowym Jorku, Aqualina Luxury Resort w Miami, Sheraton Jumeirah Beach Resort w Dubaju, VIP Lounge na międzynarodowym lotnisku w Doha w Katarze, Mandarin Oriental w Bodrum w Turcji, City Life i Bosco Verticale w Mediolanie, Centrum Kongresowe Nuvola w Rzymie, Budynek Reichstagu w Berlinie, siedziba Novartis w Bazylei

Valli&Valli: nowa koncepcja uchwytówOd momentu powstania w W latach trzydziestych firma Valli&Valli starała się opracować nową koncepcję uchwytu, produkowanego z różnych materiałów i kształtów od tradycyjnych. Okres powojenny zadecydował o sukcesie marki, dzięki znaczącym inwestycjom i bardzo udanej serii Medicea zaprojektowanej przez Pasquale Valli w 1968 r. z zamiarem przywrócenia estetycznej i wyrazistej godności przedmiotowi, który stał się zwykłą koniecznością funkcjonalną. Podczas gdy na rynku dominowały gładkie stalowe uchwyty, Valli zaproponował mosiężny produkt inspirowany renesansem i tradycyjnym rzemiosłem, udowadniając swoją umiejętność wychwytywania potrzeb konsumentów. W tym samym roku klamka zdobyła tytuł „najbardziej naśladowanej klamki na świecie”. Obecnie oferta produktów Valli&Valli obejmuje klamki do drzwi, klamki okienne, gałki, pochwyty i akcesoria, z których większość wykonana jest ze stopu mosiądzu. Zostały zaprojektowane przez Valli Workshop we współpracy z uznanymi na całym świecie firmami architektonicznymi.

Designer klamki według Valli&Valli Nazwy, które pracowały dla Valli&Valli projektując klamki Fusital odzwierciedlają najlepszą tradycję współczesnego wzornictwa: Eero Aarnio, Ron Arad, Gae Aulenti, Mario Bellini, Dante O. Benini i Luca Gonzo, Cini Boeri, Gabriele&Oscar Buratti, Achille Castiglioni, Pierluigi Cerri, David Chipperfield, Antonio Citterio, Carlo Colombo, Odile Decqq. Benini i Luca Gonzo, Cini Boeri, Gabriele&Oscar Buratti, Achille Castiglioni, Pierluigi Cerri, David Chipperfield, Antonio Citterio, Carlo Colombo, Odile Decq - Benoît Cornette, Droog Design - Ronald Lewerissa, Foster and Partners, Doriana i Massimiliano Fuksas, Frank O. Gehry, Michael Graves, Gregotti Associati, Zaha Hadid, Hans Kollhoff, Vico Magistretti, Angelo Mangiarotti, Richard Meier, Renzo Mongiardino, Jean Nouvel, Fabio Novembre, John Pawson, Aldo Rossi, Skidmore, Owings & Merrill, Sottsass Associati, Robert Stern Wyższy projekt Ricardo Bofill, Matteo Thun i Marco Zanuso. Wszyscy ci architekci i projektanci sprawili, że kultura projektowania i kunszt rzemieślniczy Made in Italy stały się znakiem rozpoznawczym. Linia Fusital została założona w 1976 roku przez Carlo Valli, syna Pasquale. Był przekonany, że podczas gdy włoski design ugruntowuje się i znajduje swoich mecenasów w sektorze przemysłowym, konieczne jest wprowadzenie koncepcji „designerskiego uchwytu”, przeznaczonego jako mała rzeźba funkcjonalna i integralna część wyposażenia domu. Klamki ze stopu mosiądzu lub stali nierdzewnej do drzwi lub okien łączą współczesny design z najwyższymi standardami technicznymi, które wytrzymują próbę czasu. Wśród najnowszych dodatków do kolekcji Fusital znajduje się seria H 382 – CCD Duemilaventi autorstwa hongkońskiego projektanta Joe Chenga, założyciela studia Cheng Chung Design. Uchwyty te mają liniowe, czyste linie o orientalnym posmaku, wyróżniające się kółkiem na froncie, które staje się możliwym elementem do personalizacji. H383 PW Duemilaventuno o lekkich, aerodynamicznych liniach został zaprojektowany przez amerykańską firmę architektoniczną Perkins&Will. Seria H384 CR Duemilaventuno to geometryczna, rzeźbiarska kolekcja nowojorskiej firmy architektonicznej Cetra Ruddy.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek