VALDAMA

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 58 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 58 elementów

VALDAMA

Producent: Valdama

Valdama została założona w 2005 roku. Założona przez Daniele Vitali, Valdama znajduje się w przemysłowej dzielnicy Civita Castellana i specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości umywalek ceramicznych i wyrobów sanitarnych.

Znajomość materiału i know-how przetwórstwa wyrobów ceramicznych jest w rzeczywistości od dawna. Tak naprawdę bazuje na doświadczeniu odziedziczonym po poprzedniej rodzinnej firmie – firmie VARM założonej w 1979 roku przez Gastone Vitali, ojca Daniele, zajmującej się produkcją talerzy i akcesoriów na stół rzemieślniczej doskonałości, całkowicie ręcznie robionych.Produkcja Valdamy Na tym tle Valdama zbudowała wytyczne swojej produkcji. W swojej strukturze przemysłowej firma faktycznie zachowała elastyczność organizacyjną i produkcyjną modelu rzemieślniczego, co dziś stanowi istotny wyróżnik odróżniający ją od innych firm z branży.

Możliwość produkcji limitowanych serii produktów, od od czasu do czasu, korzystanie z niezależnych pieców kuchennych i możliwość łatwej zmiany form podczas produkcji, to dwie wielkie zalety pod względem produkcji i rynku, które pozwalają firmie szybko reagować na konkretne żądania i specjalne potrzeby klientów . Dbanie o ręczny proces w fazie wykańczania pozwala bowiem na dostosowanie koloru i efektów.Design i produktyFirma korzysta z kierunku artystycznego Prospero Rasulo, projektanta i artysty z dużym doświadczeniem w branży łazienkowej i osobistym podejściem do projektu, który przyświecał strategii Valdama i rozwoju innowacyjnego katalogu od samego początku początek produktów.

Technika i funkcjonalność są podstawą filozofii rozwoju produktu wraz z emocjonalnymi i sensorycznymi aspektami materiału i jego form.

Jasność i szczególna przyjemność w dotyku to istotne efekty materiałów, które charakteryzują produkty Valdama.

Celem jest wyróżnienie się na międzynarodowej scenie łazienkowej osobistym kodem stylistycznym, zdolnym nadać przedmiotom codziennego użytku, skonsolidowanym z typologicznego punktu widzenia, bardziej dworski oddech, przybliżając je do stania się małymi arcydziełami jakości i codziennej harmonii.ResearchValdama uruchomiła wewnętrzny program badawczo-eksperymentalny mający na celu ciągłe podnoszenie jakości materiału i udoskonalanie technik produkcyjnych, co pozwala na tworzenie projektów zdolnych kierować trendami wzorniczymi w branży oraz proponować nietypowe i innowacyjne detale i kończy.

Ze względu na artystyczny trening i wyczucie kompozycji przestrzennej Rasulo, eksperymentowanie z formami zawsze wychodzi z konceptualnej wizji, a następnie konfrontuje się z technologią, aby umożliwić coś, co wcześniej było nie do pomyślenia.

Poszukiwanie koloru w oparciu o jego wiedzę i jego umiejętności malarskie to kolejny ważny element, który doprowadził do stworzenia innowacyjnej, wyrafinowanej gamy kolorystycznej umywalek i ceramiki sanitarnej, zgodnej z najbardziej zaawansowanymi trendami współczesnej architektury.

Celem jest osiągnięcie całkowitej ekskluzywności produktu i wyjątkowość marki.

Valdama: jakość rzemieślnicza Made in ItalyDoskonałość jakości jest misją firmy Valdama. Tworzenie każdego produktu wymaga dużo energii i ma złożone implikacje, które należy wziąć pod uwagę: materiał, pracę ludzką, poszanowanie środowiska, społeczną odpowiedzialność biznesu. Dlatego konieczne jest tworzenie trwałych, wysokiej jakości przedmiotów, zaprojektowanych i zbudowanych z pasją oraz z największą starannością manualną. Unikalne i wyjątkowe artefakty zdolne do osiągnięcia najwyższego poziomu tego typowo włoskiego rzemiosła, które podziwia świat.Ekologia i zrównoważony rozwój Valdama podjęła w ostatnich latach ewolucyjny proces transformacji procesu produkcyjnego zgodnie z wizją ekologiczną i zrównoważoną w celu zmniejszenia wpływu i ogólnego zużycia energii wraz z emisją CO2.

Silna inwestycja dokonana w celu zastąpienia zakłady produkcyjne zostały zakończone pod koniec 2020 roku z następującymi głównymi interwencjami:

Zastąpienie głównego pieca do gotowania na inny o niezwykle nowoczesnej koncepcji z odwróconym ciągiem, co pozwala na oszczędności w zużyciu metanu do 30% wcześniej, przy lepszym produkcie jakość. Każdy zaoszczędzony metr sześcienny metanu zmniejsza ilość emitowanych gazów cieplarnianych o 1,8 kg. W oparciu o roczne zużycie pieca, następuje redukcja emisji CO2 o 350 ton/rok.

Instalacja systemu fotowoltaicznego o mocy 157,08 kW zdolnego do produkcji 199617 kWh rocznie przy redukcji emisji CO2 (gazów cieplarnianych) o 60 ton/rok.

Zastąpienie istniejących lamp wysokowydajnymi korpusami oświetleniowymi LED w celu zmniejszenia zużycia energii, a tym samym emisji CO2, co pozwala na roczną oszczędność 57 000 kWh, co odpowiada 18 ton/rok gazów cieplarnianych

Wymiana dwóch kompresorów stacje firmy z wysokowydajnymi i zmiennoobrotowymi sprężarkami do odwzorowywania rzeczywistych potrzeb firmy, bez rozpraszania nadmiaru powietrza.

Ewolucja zakładów firmy dziś przekłada się na niższą emisję gazów cieplarnianych do atmosfery o ponad 440 ton na rok.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek