TOULEMONDE BOCHART

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 96 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 96 elementów

TOULEMONDE BOCHART

Producent: Toulemonde Bochart

Meble, które zdobią dom, aby uczynić go wyjątkowym i osobistym. Toulemonde Bochart projektuje i produkuje urzekające dywany, poduszki i wykładziny podłogowe, które nadają wnętrzu nowego werwy. Dywan, charakterystyczny produkt firmy, wykracza poza swój materialny wymiar, stając się nośnikiem współczesnego stylu życia. Ciągłe łączenie innowacji z techniką rzemieślniczą tworzy kolekcje, w których globalni twórcy wykorzystują cenne surowce do wyrażania swoich pomysłów, stylu i projektów.

Techniki Toulemonde BochartZgodnie ze swoją tradycją rzemieślniczą, Toulemonde Bochart kontynuuje stosowanie specjalnych technik do produkcji swoich podłóg wykładziny. Na przykład metoda ręcznie tkana polega na przerabianiu ściegu po ściegu z wzoru narysowanego na papierze

jest to czasochłonne, ale sprzyja precyzji i jakości. Technika ręcznego pikowania polega na rozciągnięciu płótna ze zszytych nitek na ramie. Projekt drukowany jest na płótnie i dopracowywany ręcznie, aby uniknąć defektów i niedoskonałości. Techniką odlewniczą francuskiej firmy jest ręczne tkanie na krosnach płaskich lub czółenkowych. Proces ten, oparty w całości na ludzkim działaniu, umożliwia uzyskanie prostych lub złożonych wzorów geometrycznych.

Dywany, poduszki i wykładziny podłogowe Toulemonde Bochart na przestrzeni lat wprowadziło wiele produktów. Kolekcje dywanów wyróżniają się oryginalnością. W szczególności kolekcja The Designers bawi się linią i kolorem, aby uzyskać uderzające kombinacje. Patterns skupia się na formalnym rygorze, aby stworzyć harmonię i geometryczną precyzję. Wykorzystaniu nowoczesnych materiałów, takich jak polipropylen, towarzyszy rękodzieło w produktach takich jak Natura, których połączenie przeszłości i teraźniejszości stało się stylistycznym znakiem rozpoznawczym transalpejskiej firmy. Kolekcja Access przyjemnie dezorientuje swoimi różnorodnymi propozycjami, które nakładają się na wzory i solidne geometrie w bardziej nieuchwytnym i introspektywnym stylu etnicznym. Użycie poliestru i wiskozy kontrastuje z jedwabiem dla sugestywnej gry faktur. Liczne produkty przeznaczone są do wypoczynku i relaksu. Kolekcję poduszek Toulemonde Bochart wzbogaca haft ręczny z regularnymi liniami, egzotycznymi motywami czy oryginalnymi nadrukami. Ponownie zastosowanie wełny i polipropylenu podkreśla kosmopolityczny charakter firmy.

Toulemonde Bochart: kunszt i innowacja Historia Toulemonde Bochart rozpoczęła się w latach 70. w Wissous w regionie Île-de-France. Od samego początku firma rodzinna specjalizowała się w wyposażeniu wnętrz. Od lat 80. firma otworzyła swoje drzwi dla francuskich i międzynarodowych projektantów, rozwijając swoją skłonność do innowacji i angażując twórców, którzy przynieśli renomę kolekcji firmy. Coraz bardziej ukierunkowana na rynki zagraniczne i z powodzeniem eksportująca swoją filozofię, Toulemonde Bochart potwierdziła swoją rolę jako znaczącego gracza na scenie międzynarodowej, dzięki udziałowi w targach meblowych i projektowych oraz innych wydarzeniach - od Salone del Mobile w Mediolanie po Paris Déco, oraz targi Maison & Objet w Paryżu.

Dywany Toulemonde Bochart na sprzedaż onlineDywaniki, poduszki i pokrycia nadają nowe życie pomieszczeniom. Znajdź najlepsze kreacje Toulemonde Bochart na stronach sklepu Maximus Design.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek