TEMPS LIBRE

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

TEMPS LIBRE

Producent: Temps Libre

Virginie Lobrot jest francuską dekoratorką wnętrz i tapicerką, pochodzącą z Paryża i założoną w Tuluzie od 2001 roku. Po pierwszych pięciu latach pracy w wiodącej paryskiej agencji reklamowej, w 1996 roku rozpoczęła naukę tapicerki, a następnie rozpoczęła nową pracę tworząc własną Spółka. Lubi odnawiać stare fotele z czasów Ludwika XV, Ludwika XVI czy z lat pięćdziesiątych. Tęskni jednak za czystą kreacją.

W 2012 roku zaprezentowała na pokazie Maison & Objet w Paryżu swoją nową koncepcję fotela do użytku wewnątrz i na zewnątrz, wykonanego z drewna, tkaniny i skóry. Nazywa się „Temps Libre” (wolny czas byłby próbą tłumaczenia) i jest inspirowany indyjskim krzesłem, meblem używanym przez armię brytyjską podczas jej kampanii… a także przez Napoleona. Fotel ten wyróżnia się tym, że można go całkowicie zdemontować i ponownie złożyć w ciągu zaledwie 3 minut, dzięki czemu można go dość łatwo transportować i przechowywać.

Fotel „Temps Libre” jest w całości produkowany we Francji, w okolicach Tuluzy, w różnych wersjach, z których dwie są specjalnie zaprojektowane do użytku na zewnątrz: Ile de Ré wykonane z tkaniny outdoorowej

Jak sugeruje nazwa i fason starannie dobranych tkanin wybranych od najlepszych firm projektujących tkaniny, każdy fotel przywołuje wspomnienia z wakacji lub miejsc, w których byliśmy warto odwiedzić: Temps Libre w Etretat (bestseller), Temps Libre w Tuluzie (skóra), Temps Libre w Deauville (konopie), Temps Libre w Isle sur la Sorgue (płótno z paskami).

Ta linia foteli nomadów istnieje również jako krzesło do jadalni, szczególnie używane w projektach hotelarskich, podnóżek, stolik kawowy, stołek barowy, drabina, półki i ławka do łóżka.

Virginie również zaczęła tworzyć własne tkaniny

lubi wybierać kolor i projektować naturalne tkaniny z lnem , konopie lub bambusa i wybierając jego szczególny akcent.

Zawsze szuka nowych pomysłów, aby zawsze udoskonalać swoje krzesła i rysować nowe designerskie krzesła, zawsze w stylu nomadów, łatwe do życia i nadal wygodne.

Kiedy zaprezentuje swoje krzesło, po prostu zaprosi możesz spróbować.

Czas wolny na odpoczynek… Temps Libre, dla nowej francuskiej «Art de Vivre».

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek