TAPIS ROUGE

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 258 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 258 elementów

TAPIS ROUGE

Producent: Tapis Rouge

Tapis Rouge to znana na całym świecie marka, która produkuje delikatne, ręcznie tkane dywany z naturalnych materiałów, takich jak wełna, jedwab, bawełna i len, stworzonych przy użyciu starożytnych technik, takich jak te tradycyjnie używane przez nepalskich rzemieślników. Główne biuro marki w Moskwie jest otoczone biurami w Mediolanie, Dubaju i Los Angeles, gdzie firma oferuje architektom, projektantom i klientom niestandardowe usługi tworzenia dywanów na zamówienie. Firma może również spersonalizować swoje różne modele, dzięki zespołowi artystów, architektów, kolorystów i tapicerów. Dywany Tapis Rouge zostały wybrane dla Diamond Fund, przestrzeni Kremla, w której znajduje się kolekcja biżuterii z XVII-XX wieku oraz Moskiewskiego Państwowego Muzeum Historii.

Tapis Rouge, designerskie dywany, które podbiły Mediolan Podczas targów meblowych w Mediolanie w 2018 roku, Tapis Rouge wystawił swoją kolekcję luksusowych dywanów w Galerii Rossana Orlandi, przyciągając zainteresowanie włoskiej prasy i publiczności kolekcją opracowaną we współpracy z Angeliną Askeri. Dywany te zostały zainspirowane dziedzictwem kulturowym i architektonicznym początku XX wieku – miękkimi, dekoracyjnymi liniami secesji, geometrią modernizmu lat 20. – oraz nawiązaniami do Kazimierza Malewicza, Aleksandra Extera i Le Corbusiera. Dywany są wykonane z nowozelandzkiej wełny i chińskiego jedwabiu, ze srebrnymi i złotymi nićmi ręcznie tkanymi w Nepalu. Są zaprojektowane tak, aby bez trudu wtapiały się we wnętrza, dzięki palecie kolorów, która obejmuje odcienie miękkiego szafiru lub antycznego różu, a także odważniejsze odcienie, takie jak koralowa czerwień i karmel. Architektura takich mistrzów jak Le Corbusier, Santiago Calatrava i Frank Gehry oraz projektant Alberto Pinto zainspirowała eksperymentalną i współczesną kolekcję Ambiance, zaprezentowaną w 2019 roku. hołd dla rosyjskich zimowych krajobrazów, jeziora Bajkał i miejskich środowisk Petera Bronfina. Produkty charakteryzują się zestawieniem jaskrawych kolorów, symbolizujących dzieciństwo, z jaśniejszymi, monochromatycznymi odcieniami charakterystycznymi dla śnieżnych krajobrazów.

W 2020 roku Tapis Rouge zdobyła nagrodę Maximus Design Design za swój dywan z wełny i jedwabiu Composition XVIII z Abstrakcja kolekcja inspirowana kształtami, objętościami i geometriami ruchów artystycznych XX wieku. Dywan charakteryzuje się delikatną równowagą prostokątnych elementów i linii przecinających się pod kątem prostym w gamie delikatnych kolorów, w tym chłodnego różu, liliowego, niebieskiego i białego. W tym samym roku Tapis Rouge zaprezentowała również kolekcje Val Camonica i Himalaya. Pierwszy, inspirowany rysunkami naskalnym w Val Camonica wykutymi w skale ponad 8000 lat temu, jest wykonany z ręcznie robionych nepalskich dywanów przy użyciu naturalnych materiałów, które nawiązują do dawnych motywów figuratywnych z nowymi paletami kolorów, splotów i materiałów. Druga, zdefiniowana przez firmę jako bardziej stonowana i zrelaksowana kolekcja, doskonale odwzorowuje naturalne kombinacje kolorystyczne himalajskich krajobrazów – odbicia świtu na lodowcach, głębokie tajemnicze jeziora, różowe kryształy soli, łupek – ze złożoną grą odcieni i faktur z jedwabiu, wełny i włókien konopnych

Ponadczasowa elegancja dywanów Tapis Rouge Oprócz dywanów o współczesnym wzornictwie, Tapis Rouge oferuje bardziej klasyczne wersje, takie jak te, które wpłynęły na kolekcję Modern Classics. Kolekcja ta wynika z nowoczesnego podejścia wykorzystującego klasyczne i ponadczasowe motywy, takie jak perski adamaszek i francuskie ornamenty florystyczne, odnowione przez współczesną kolorystykę, która reinterpretuje starożytność i tradycję historyczną. Kolekcja luksusowych dywanów Chinoiserie ma egzotyczny charakter, inspirowany starożytnymi obrazami i ilustracjami w archiwach chińskich magazynów w Ningxia na granicy z Mongolią, inspirując cały system mitów, legend i wizji świata. Dywany wykonane są z czystego jedwabiu lub połączenia jedwabiu i wełny nowozelandzkiej. Utrzymują system symboli i zasad geometrycznych tradycyjnych dywanów, jednocześnie wprowadzając innowacyjne kombinacje kolorów i kompozycje, aby pasowały do współczesnych gustów i idealnie komponowały się z nawet najbardziej nowoczesnymi wnętrzami.

Dywany Tapis Rouge na sprzedaż online Kupuj ręcznie robione dywany Tapis Rouge przez Internet. Ponad 200 ekskluzywnie zaprojektowanych dywanów jest dostępnych w witrynie e-commerce Maximus Design!

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek