SICHENIA

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


SICHENIA

Producent: Sichenia

Sichenia została założona na początku lat siedemdziesiątych i nieprzerwanie rozwijała się jako producent podłóg i pokryć z gresu porcelanowego i umocniła swoją rolę w przemyśle ceramicznym jako firma oferująca kompletną ofertę. Sichenia, poprzez progresywny program inwestycji technologicznych, stale poszerza swoje linie produktowe, które składają się z gresu porcelanowego do zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych, środowisk oraz pojedynczych powłok przeciwpożarowych. Organizacja produkcji, inspirowana najwyższą wydajnością i uzyskana dzięki szerokiemu zastosowaniu automatyzacji i ciągłemu doskonaleniu w dążeniu do jakości, w połączeniu z awangardowymi kryteriami estetycznymi, to główne czynniki, które sprawiły, że produkty Sichenia odniosły sukces zarówno we Włoszech, jak i za granicą.

Made in Italy by Sichenia Jakość, niezawodność, innowacyjność i profesjonalizm to wytyczne, które mają wpływ na ich projekty i będą dyktować przyszłe wybory firmy. Made in Italy to nie tylko wskazanie pochodzenia, ale także doskonała synteza wartości, które stanowią część populacji, która zawsze była eksponowana i naturalnie predysponowana do piękna swojego kraju. Stąd kreatywność, pasja, miłość do życia. Made in Italy oznacza tworzenie przemysłu poprzez ciągłe inwestycje w badania, rozwój i kreatywność, zgodnie z przepisami ustawowymi i wykonawczymi, które chronią środowisko i zdrowie obywateli i pracowników. Produkt Made in Italy jest wynikiem doboru oryginalnych projektów i wysokiej jakości surowców, które są częścią wydajnych i zaawansowanych technologicznie procesów produkcyjnych. Doskonałość Made in Italy wynika z zaufania i wzajemnego szacunku między firmą a zasobami ludzkimi zatrudnionymi w procesach produkcyjnych, ze świadomością, że każdy wytworzony przez nich produkt będzie doświadczany przez inne osoby, które tak jak oni uwielbiają być otoczone piękno i jakość.

Proces produkcji w Sichenia Sichenia to niezwykle wysokiej jakości produkt ceramiczny. Jest to gres porcelanowy „w masie”, który jest udoskonalany przez najnowocześniejszy proces produkcyjny, który jest skrupulatnie sprawdzany we wszystkich jego fazach

począwszy od mielenia na mokro surowców, odpowiednio dozowanych, w dużych młynach, gdzie szczególna rozdrobnienie „poślizgu” otrzymana (idealna jednorodna zawiesina wodna) jest wynikiem rygorystycznej selekcji surowców i długiego czasu mielenia (11 godzin). To właśnie w tej fazie i w wyniku zmniejszonego rozmiaru otrzymanych cząstek określane są lepsze właściwości chemiczne/fizyczne. Cechy, które nadają produktom Sichenia solidność i wszechstronność. Niezwykle drobne proszki o kontrolowanej wilgotności i formie, otrzymane w procesie „atomizacji”, są poddawane obróbce poprzez wtrysk kolorowych pigmentów ceramicznych bezpośrednio przed suszeniem. Duże, sterowane elektronicznie prasy hydrauliczne, zdolne do wywierania ogromnych sił prasowania (ponad 400 kg/cm2), następnie nadają kształt mieszanym kolorowym mieszankom, które są mieszane w celu odtworzenia, zarówno na powierzchni, jak i w głąb, wariacji chromatycznych typowych dla produktów naturalnych . Surowe płytki są następnie wypalane w piecach do „szybkiego walcowania” w temperaturze 1230°C, gdzie odbywa się proces „zeszklenia”. Ten proces jest źródłem ich niezwykłej zwartości i wytrzymałości.

Dbałość o środowisko w Sichenii Dbałość o ochronę środowiska i szacunek dla koncepcji proekologicznych zawsze były wysoko cenione w Sichenii. W tym kontekście Spółka zawsze wyróżniała się wyprzedzaniem czasu i demonstrowaniem już w latach siedemdziesiątych wrażliwości na politykę środowiskową. Ponadto Sichenia jako jedna z pierwszych wprowadziła systemy filtrowania spalin w swoich zakładach produkcyjnych. Należy podkreślić, że wewnątrz filtrów powietrza stosowanych w celu zmniejszenia do minimum poziomu zanieczyszczenia powietrza, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz fabryki, stosowany jest „hydrat wapnia”, który z kolei jest ponownie wykorzystywany w procesie produkcyjnym.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek