SEVES GLASSBLOCK

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


SEVES GLASSBLOCK

Producent: Seves Glassblock

Pierwotnie wynaleziony w celu poprawy oświetlenia magazynów i budynków przemysłowych, z biegiem czasu pustak szklany został ponownie wykorzystany. Dzięki swojej wszechstronności stał się produktem bardzo poszukiwanym nawet przez najbardziej wymagających międzynarodowych architektów. Seves Glassblock jest światowym liderem w produkcji pustaków szklanych do zastosowań w architekturze i wystroju wnętrz. Niemiecka firma wyróżnia się umiejętnością przekształcenia prostego materiału budowlanego w element architektoniczny dla projektantów, którzy chętnie pracują nad jego walorami technologicznymi i ekspresyjnymi. Seves produkuje pustaki szklane w szerokiej gamie kolorów, wymiarów i wykończeń. Ich kombinacje są niezliczone i pozwalają architektom uwolnić nieograniczoną kreatywność.

Seves Glassblock: pustak szklany do architektury i wystroju wnętrzSeves Glassblock zachęca architektów do eksperymentowania ze światłem, kolorem i ruchem w celu tworzenia przyjaznych, modułowych i elastycznych przestrzeni o wspaniałej osobowości. Powierzchnie pustaków szklanych mogą być gładkie, faliste lub mieć wzór, dzięki czemu korzystanie z nich przypomina rysowanie światłem, które można kontrolować w celu modulowania intensywności, odbicia i rozproszenia. Dla wymagających projektów firma wyprodukowała niestandardowe pustaki szklane w niespotykanych dotąd wymiarach, aby sprostać kreatywnym potrzebom najbardziej wizjonerskich projektantów.

Smart Solution Plus firmy Seves Glassblock obejmuje wysokowydajne pustaki szklane z innowacyjnymi metodami obróbki i wyraźną dbałością o zrównoważony rozwój. Antyrefleksyjny pustak szklany (obróbka Solar Reflecting) umożliwia skuteczną kontrolę jasności poprzez nałożoną na powierzchnię powłokę termoizolacyjną chroniącą przed promieniowaniem UV, zmniejszając przegrzanie latem i zapobiegając utracie ciepła w okresie zimowym. Samoczyszczący pustak szklany (zabieg samoczyszczący) umożliwia łatwiejsze mycie, co zmniejsza koszty konserwacji. Technologia wykorzystuje powłoki powierzchniowe o drobnym wykończeniu i właściwościach hydrofilowych, które rozkładają pozostałości organiczne i odprowadzają wodę deszczową. Dzięki temu szkło zachowuje czystszy wygląd przez dłuższy czas i jest również odporne na zarysowania. Oszczędność energii pustaków szklanych (obróbka oszczędzająca energię) zwiększa efektywność energetyczną, zmniejszając zużycie. Ta opatentowana technologia wykorzystuje taflę szkła o niskiej emisyjności w środku każdego bloku, tworząc dwie komory

każda komora jest wypełniona argonem, gazem szlachetnym używanym ze względu na jego niską przewodność cieplną (około połowy przewodności powietrza), co skutkuje redukcją o więcej ponad 50% całkowitego przenikania ciepła. Wreszcie, pustak szklany ognioodporny (obróbka ognioodporna) - odpowiedni do powierzchni pionowych i poziomych - może chronić ludzi i rzeczy przed dymem, gazem i płomieniami.

Fotowoltaika: nowa granica pustaków szklanych.Szklany blok fotowoltaiczny jest jasny, niskonapięciowy i zasilane energią słoneczną, co pozwala architektom projektować nowe aplikacje oświetleniowe przy znacznych oszczędnościach energii. Może również stać się użyteczną powierzchnią gruntu na zewnątrz. Możliwości dostosowania są nieograniczone, na przykład miękkie oświetlenie w kontekście zewnętrznym. Oryginalne oświetlenie podłóg i chodników można stworzyć bez konieczności stosowania kanałów, kabli elektrycznych i konserwacji, co prowadzi do oszczędności netto w zakresie kosztów i czasu budowy. Energia generowana przez panele fotowoltaiczne jest magazynowana w akumulatorze o dużej pojemności, który zasila oświetlenie LED w nocy. Czujnik zmierzchowy automatycznie oświetla blok, gdy oświetlenie zewnętrzne spadnie poniżej 30 luksów. Linia fotowoltaiczna jest wyraźnie zaprojektowana do zastosowań komercyjnych, publicznych lub mieszkaniowych na zewnątrz: chodniki, chodniki, balkony, dziedzińce, mola, ogrody i wszelkiego rodzaju ściany zewnętrzne lub panele.

Seves Glassblock i międzynarodowi architekci Zaangażowanie firmy Seves Glassblock w innowacje w tej dziedzinie of glass block rozciąga się na współpracę z niektórymi z najbardziej wpływowych projektantów, przyjmując wyzwanie stworzenia niestandardowych pustaków szklanych w celu zaspokojenia i realizacji ich potrzeb architektonicznych. Maison Hermès Renzo Piano w Tokio został zainaugurowany w 2001 roku i nadal jest uważany za „największy dotychczasowy wkład w architekturę pustaków szklanych w tym stuleciu”. W projekcie wykorzystano ponad 13 000 samonośnych pustaków szklanych, które w dzień odbijają światło zewnętrzne, a nocą budynek świeci od środka na zewnątrz. Projekt jest godny uwagi ze względu na wyprodukowanie po raz pierwszy bloku Q42 (liczba odnosi się do wielkości boków w centymetrach) oraz innego niestandardowego bloku o zmiennym przekroju i zakrzywionej powierzchni zewnętrznej, co pozwoliło Piano stworzyć kręte linie projektu z precyzją. Metalowa farba na obwodzie bloków uwydatnia refleksy, jeszcze bardziej podkreślając elewację budynku.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek