SEDUS

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 194 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 194 elementów

SEDUS

Producent: Sedus

Sedus Stoll AG z siedzibą w Dogern (powiat Waldshut) jest jednym z wiodących, wszechstronnych dostawców mebli biurowych i koncepcji stanowisk pracy. Rozwój i produkcja odbywają się w dwóch lokalizacjach w Niemczech. Wysokiej jakości meble biurowe „Made in Germany” są sprzedawane na całym świecie. Sedus to marka o ugruntowanej pozycji, reprezentowana w Europie i Dubaju przez dziewięć spółek zależnych oraz w ponad 70 krajach na całym świecie. Jako ekspert w dziedzinie mebli biurowych i pionier technologiczny, Sedus nadal wyznacza standardy dzięki swoim innowacyjnym produktom i rozwiązaniom w całej swojej 150-letniej historii firmy – przede wszystkim w obszarach ergonomii, wzornictwa i zrównoważonego rozwoju. Sedus Stoll AG jest nienotowaną na giełdzie spółką akcyjną, która działa jako producent mebli biurowych pod marką Sedus. Firma jest w większości własnością Fundacji Stoll VITA w Waldshut i Fundacji Karla Bröckera w Lippstadt. Obie fundacje, których celem jest utrzymanie przedsiębiorczej niezależności Sedus Stoll AG, realizują cele charytatywne. Wysokiej jakości meble biurowe firmy Sedus charakteryzują się ergonomicznym designem, świetną estetyką oraz doskonałym wykończeniem. Dzięki kreatywnym projektantom i inżynierom z pasją, Sedus tworzy rozwiązania i produkty w zakresie mebli biurowych dla dzisiejszego i przyszłego świata pracy. Dzięki meblom biurowym opracowanym i wyprodukowanym w Niemczech, Sedus angażuje się w swoje lokalizacje i stawia najwyższe wymagania dotyczące zrównoważonego rozwoju.

Wizja i misja Dostarczając dobre meble, Sedus pomaga ludziom w ich środowisku biurowym wykonywać ich zadania z motywacją i realizować ich potencjał. Wiarygodność, profesjonalizm i efektywność ekonomiczna determinują sposób ich myślenia i działania. Dlatego firma kreuje długoterminową przyszłość dla siebie i swoich stanowisk pracy. Kieruje się nią i nieustannie dąży do osiągnięcia satysfakcji klienta. Sedus z pasją i profesjonalizmem projektuje, produkuje i sprzedaje wysokiej jakości meble biurowe - dla ludzi i dla ekonomicznego sukcesu klientów. Jako producent i niezawodny partner są zorientowani na usługi i zobowiązani do przestrzegania najwyższych standardów.

Narodziny ergonomicznego siedziskaKażdy, kto spędza większość czasu pracy w pozycji siedzącej, powinien przynajmniej siedzieć jak najzdrowiej, ponieważ jest to jedyny sposób, aby ludzie mogli wydajnie pracować. Ta zasada była przedmiotem działań firmy Sedus od bardzo wczesnego etapu. Nawet w czasach, gdy mało dbano o pracowników biurowych, Albert Stoll, syn założyciela firmy, dbał o zasady dobrego siedzenia. Dziś nazwalibyśmy to kwestią ergonomii siedzenia. Pierwszym rezultatem było pierwsze w Europie obrotowe krzesło biurowe ze sprężyną. Firma kontynuowała ten kierunek, pomyślnie rozwijając kolejne pokolenie. Z osobistego przekonania Christof Stoll i jego żona Emma byli również głęboko zaangażowani w zdrowe odżywianie, ekologiczną hodowlę zwierząt i roślin, badania zdrowotne i ochronę środowiska. I tak wyrosła tradycja, która zobowiązuje i wskazuje drogę ku przyszłości: niestrudzonego wysiłku w imię dobra ludzi. Ma to zastosowanie do klientów, którzy korzystają z produktów, a także do pracowników, którzy je produkują, oraz ludzi w miejscach, w których działają.

Zrównoważony rozwój Obecnie zrównoważony rozwój oznacza ochronę podstawowych fundamentów ludzkiego życia teraz i dla przyszłych pokoleń, aby wszyscy mogli żyć w nienaruszonym ekologicznie, społecznie i ekonomicznie świecie. Ta holistyczna koncepcja określa myśli i działania ludzi w Sedus. Zapisaliśmy to jako dobrowolne zobowiązanie w naszych zasadach korporacyjnych i systematycznie wdrażamy je w naszej codziennej pracy. Definiujemy zakresy odpowiedzialności i struktury organizacyjne tak, abyśmy mogli osiągać nasze cele.

Nie tylko dzięki wygodzie i ergonomii produkty Sedus tworzą dobre samopoczucie. Duże znaczenie mają również zasady ochrony środowiska, które od zawsze charakteryzowały działalność firmy i wytwarzanie jej produktów. Już w latach pięćdziesiątych, kiedy nie istniało pojęcie „ochrona środowiska”, Sedus był już zaangażowany w ostrożne zarządzanie zasobami. Już w 2010 roku Sedus był pierwszym producentem mebli biurowych na świecie, który otrzymał certyfikat EMAS III (Eco-Management and Audit Scheme). Uczestnictwo w tym europejskim systemie zarządzania środowiskowego jest dla firm dobrowolne, co wyraźnie świadczy o determinacji w dążeniu i osiąganiu celów środowiskowych. Ilustruje to również przejrzysta ocena cyklu życia – podobnie jak fakt, że do produkcji produktów Sedus wykorzystywane są materiały pochodzące z recyklingu. Sedus odgrywa pionierską rolę w dziedzinie ochrony środowiska – i zamierza nadal to robić w przyszłości poprzez ciągłą optymalizację. Ostatnie przykłady obejmują konwersję procesu galwanizacji z chromu (VI) do chromu (III) oraz ulepszone malowanie proszkowe z systemem zbierania, dzięki czemu można ponownie wykorzystać nadmiar proszku. Mówiąc o ponownym użyciu: W przypadku recyklingu produktów Sedus oczywiste jest, że wszystkie materiały można oddzielić według ich rodzaju.

Historia SedusW 1871 roku Albert Stoll I. (1836-1897) wraz z Maxem Klockiem jako druga część- właściciel zakłada fabrykę krzeseł „Stoll & Klock” w Waldshut. Po odejściu firmy Klock w 1879 roku firma zmienia nazwę na „Albert Stoll”. Około dwóch do trzech tuzinów pracowników tej fabryki wytwarza krzesła z giętego drewna. Waldshut oferuje dobre warunki do produkcji. Najważniejszy surowiec, drewno bukowe, rośnie bardzo blisko w dolinie Renu. W tym słabo uprzemysłowionym regionie Albert Stoll I. znajduje wystarczającą liczbę pracowników. W okolicznych wioskach z łatwością zatrudnia chałupników, którzy chcą pracować za stosunkowo niską pensję, by robić krzesła z wikliny. Od 1856 r. Waldshut jest podłączony do sieci kolejowej, która jest rozbudowywana. Jest to warunek konieczny do dystrybucji produktów, o ile nie ma szybkich, skutecznych i niedrogich środków transportu drogowego. Kiedy w 1897 roku w wieku 61 lat umiera założyciel firmy, pozostawia żonę, trzy córki i 15-letniego syna Alberta Stolla II. Żona zmarłego, Bertha, prowadzi fabrykę jako odnosząca sukcesy bizneswoman. Dlatego ludzie zaczynają nazywać ją „krzesarzem”. Alberta Stolla II. (1882-1937) ma maturę w Waldshut i studiuje inżynierię mechaniczną w Karlsruhe. W 1910 wyjeżdża na studia do USA. Od 1912 roku w Waldshut produkowane są krzesła ze szprychami. Modele te uderzająco różnią się od znanych dotychczas krzeseł giętych i składają się tylko z kilku giętych części. Szprychy poziome i pionowe zapewniają stabilność krzesła zwanego „krzesłem rekordowym” i wspierają oparcie. Jego poszczególne części są wykonywane na specjalnych maszynach, które Albert Stoll II. kupił w USA. W rezultacie wiele czasochłonnych prac ręcznych staje się niepotrzebnych. Alberta Stolla II. ulepsza amerykańskie krzesło biurowe i projektuje krzesło obrotowe, które nazywa „Federdreh” (w wolnym tłumaczeniu „sprężynowy obrót”). Na targach w Lipsku w 1926 roku po raz pierwszy pokazuje publiczności swój nowy produkt. Jest to opatentowany na całym świecie „Federdreh”, pierwsze krzesło obrotowe z obrotową kolumną sprężynową. Alberta Stolla II. umiera 16 lutego 1937 roku w wieku 54 lat. Trzech z jego czterech synów nadal prowadzi fabrykę krzeseł. Alberta Stolla III. kieruje fabryką w Koblencji, Christof, a Martin Stoll wspólnie prowadzą firmę Waldshut do 1958 r.

W 1953 r. Christof Stoll (1912-2003) wprowadza partycypację w zyskach dla pracowników. W 1958 roku Christof i Martin Stoll podzielili rodzinne przedsiębiorstwo Albert Stoll OHG na dwie firmy. Kontynuują prowadzenie firmy w postaci dwóch nowych, a mianowicie Christof Stoll KG w Waldshut i Martin Stoll, Federdreh-Stuhlfabrik w Tiengen. W wyniku rozwoju firmy, produkcja jest stopniowo przenoszona na przestrzeni kilku lat do nowej lokalizacji w Dogern, począwszy od 1969 roku. W 1970 roku Christof Stoll tworzy osobny dział rozwoju i testowania. Zatrudnia Theo Hartmanna, pierwszego formalnie wykwalifikowanego projektanta firmy. Do 1987 roku w Europie powstało osiem firm handlowych. W obszarze produkcji mebli biurowych firmy Stoll stosowane są najnowocześniejsze, przyjazne środowisku metody i urządzenia produkcyjne. „Krzesło biurowe” jako produkt jest zatem zgodne z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy. Ze względu na swoje usługi jako przedsiębiorca Christof Stoll został odznaczony Orderem Zasługi Republiki Federalnej Niemiec w 1986 roku. W 1970 roku Christof Stoll tworzy pierwszy w firmie dział rozwoju i testowania, z największym i najnowocześniejszym testem laboratorium w branży. W 1973 r. powstaje krzesło anatomiczne, oparcie ze stałym kontaktem i mechanizm „Podobny” (zasada siedzenia dynamicznego). Rozwiązania techniczne dla optymalnego ergonomicznego podparcia osoby w miejscu pracy.

Po 2000 roku Sedus open up: Pierwsze krzesło obrotowe o kącie otwarcia > 40 stopni. Sloganami „Sleeping in the office” i „Powernapping” Sedus demonstruje pionierskiego ducha i już na wczesnym etapie uświadamia sobie, jak ważna jest zmiana postawy i jej znaczenie dla dobrego samopoczucia w codziennej pracy biurowej.

Pięć lat później rozwija się holistyczna koncepcja wyposażenia „Miejsce 2.5 – nowa kultura emocjonalna biura”. Dzięki takiemu podejściu Sedus staje się prekursorem w swojej misji projektowania biura jako miejsca, które promuje dobre samopoczucie emocjonalne i fizyczne ludzi oraz dobre samopoczucie firm pod względem produktywności. W 2012 roku wprowadzana jest technologia obrzeży laserowych. Udoskonalona metoda produkcji wszystkich mebli i blatów, która tworzy bezspoinową, przyjazną dla środowiska krawędź projektową. Sedus otrzymuje nagrodę Umweltpreis für Unternehmen (nagroda środowiskowa dla firm) w Badenii-Wirtembergii 2012. W celu poprawy sposobu, w jaki ludzie siedzą w biurze, Sedus współpracuje z Uniwersytetem Technicznym w Monachium nad opracowaniem nowej koncepcji siedziska kinematycznego dla krzesło obrotowe „swing up”. Rezultat: zdrowsze siedzenie dzięki większej swobodzie ruchów. Krzesło dopasowuje się do ludzi, a nie odwrotnie. Dziś firma pracuje nad tworzeniem rozwiązań dla świata pracy jutra. Sedus robi to wspólnie z partnerami w ponad 74 krajach na całym świecie. Dzięki usługom, produktom i nieustannemu zaangażowaniu pomagają ludziom i firmom kształtować przyszłość w sposób pomyślny i zrównoważony.

... Więcej

... mniej

RRRR

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek