SCHIFFINI

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


SCHIFFINI

Producent: Schiffini

Schiffini to liguryjska firma założona przez Enrico Schiffini w połowie lat 20-tych w celu produkcji drewnianych mebli dla statków budowanych w stoczni La Spezia. Od lat pięćdziesiątych nazwa marki była znana w świecie designerskich kuchni. Dzięki pierwszym kuchniom modułowym zaprojektowanym przez Vico Magistrettiego firma Schiffini zyskała krajową i międzynarodową sławę jako producent wysokiej jakości kuchni, wyróżniających się konstrukcją, starannym doborem materiałów, innowacyjnymi funkcjami i rozwiązaniami. Projekt koncepcyjny i współpraca z wpływowymi projektantami, takimi jak Jasper Morrison, Alfredo Häberli, Alfonso Arosio, Giuliano Giaroli i Gitta Gschwendtner, Ludovica i Roberto Palomba, wzmocniły sukces firmy. W maju 2016 r. Renato Goretta zwiększył międzynarodowy zasięg Schiffini, przejmując firmę z kapitałem od londyńskiego funduszu inwestycyjnego. Ten ruch doprowadził do otwarcia salonów od Szanghaju po Miami, Londyn i Tel Awiw. W marcu 2020 roku firma została wykupiona przez pisańską firmę Toncelli Cucine di Peccioli.

Schiffini i Magistretti, zwycięskie partnerstwo Historia kuchni Schiffini rozpoczęła się w 1963 roku od produkcji Prima, modułowej kuchni drewnianej. Trzy lata później firma zrobiła duży krok we współpracy z Vico Magistretti. Partnerstwo pomiędzy Schiffini i Magistretti stworzyło meble kuchenne Timo, zaprezentowane w 1968 roku na ósmym Salone del Mobile w Mediolanie. Kolekcję z paneli z drewna jesionowego o neutralnym wykończeniu ożywiają miękkie, kolorowe profile z tworzywa sztucznego z funkcją uchwytu i ogranicznika. Szafki wiszące charakteryzują się podwójną wysokością i głębokością, które optymalizują przestrzeń. Po Timo pojawiło się wiele innych projektów. System Arnia Wall posiada system słupków wsporczych wyposażonych w stelaż umożliwiający dowolne ustawienie mebli, półek i akcesoriów. Kuchnia Cina (wciąż w produkcji) charakteryzuje się uchwytem ukrytym we wpuście w górnej części drzwi lub dolnej części meblościanki. Kuchnia Solaro ma ryflowane uchwyty, które przypominają koła sterów jachtów wyścigowych. System Space zastąpił tradycyjne drzwi dużymi szufladami. Aluminiowa kuchnia Cinqueterre z charakterystycznymi falistymi metalowymi drzwiami jest nadal ulubiona. Soviore charakteryzuje się lakierowanymi lub wyłożonymi drewnem aluminiowymi listwami i dużymi szufladami.

Kuchnie Schiffini zaprojektowane przez współczesnych projektantówW 2002 roku Schiffini rozpoczął współpracę z Alfredo Häberli, czego efektem była kuchnia Mesa, która zachęca do towarzyskich i towarzyskich dzięki dużemu stołowi z ławami, z których projekt bierze swoją nazwę (mesa oznacza po hiszpańsku stół). Pampa to drewniana kuchnia o niewielkich rozmiarach. Jej projektantka zastąpił klasyczny uchwyt dyskretnie wygiętym wcięciem w okleinie, która wznosi się u góry i kompresuje u dołu, ukazując swoją obecność jedynie cieniową linią.

Gitta Gschwendtner zaprojektowała Kuchnię Szufladową, funkcjonalną i rzeźbiarską wyspę kuchnia składająca się z szeregu nakładających się szuflad, które nadają jej wygląd „eksplodującego” modułu do przechowywania. Stworzony na wydarzenie Handmade na Wallpaper 2010, wszedł do produkcji w 2014 roku. Jasper Morrison zaprojektował również kuchnię Schiffini, Lepic, projekt, który przekłada koncepcję Super Normal, na której opiera się cała praca londyńskiego projektanta, na wysoce wszechstronny system modułowy z nieskończonymi wariantami kompozycyjnymi. Jego zasadniczy i pozornie prosty wygląd jest bogaty w szczegóły dzięki przestudiowanym kombinacjom różnych materiałów i nieskończonym kompozycyjnym wariacjom. Drzwi w kolorze Fenix z naturalnymi dębowymi krawędziami przeplatają się z otwartymi przegrodami. Charakteryzują się celowo wystającymi uchwytami z litego naturalnego dębu lub malowanego metalu z efektem żeliwa. Katalog kuchni Schiffini zawiera również One 12 autorstwa Alfonso Arosio i Giuliano Giaroli. Klamkę zastępuje kształt górnej krawędzi drzwi. Spezie, zaprojektowany przez Ludovica + Roberto Palomba, charakteryzuje się liniowymi kształtami i anodowanymi aluminiowymi uchwytami umieszczonymi wewnątrz drzwi.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek