ROLF BENZ

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 272 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 272 elementów

ROLF BENZ

Producent: Rolf Benz

Rolf Benz jest pionierem wzornictwa w Niemczech. Założony w Nagold w Schwarzwaldzie w 1964 roku, Rolf Benz szybko stał się wiodącym producentem współczesnych sof tapicerowanych. Znany na całym świecie i ceniony w ponad 50 krajach, Rolf Benz stał się synonimem wysokiej klasy wzornictwa, niezrównanego komfortu i najwyższej jakości „made in Germany”. Zatrudniająca około 450 pracowników produkcja firmy odbywa się w pobliżu jej siedziby. Ramy są produkowane we własnym zakładzie w Pfalzgrafenweiler, podczas gdy magazynowanie, cięcie, szycie, wykładzina dywanowa i tapicerowanie mają miejsce w Mötzingen. Firma jest globalnym graczem w branży meblarskiej i współpracuje z 300 detalistami w Niemczech i 250 dealerami na całym świecie. Eksport stanowi 45% jej całkowitej sprzedaży.

Rolf Benz: luksusowe sofy wyprodukowane w NiemczechW latach 60., kiedy koncepcja „Marki” była stosunkowo nowa, firma wypracowała bezpośrednie emocjonalne podejście do swojej komunikacji. Rolf Benz produkuje meble o ponadczasowej elegancji, które pozwalają najbardziej wymagającym klientom wyrażać swoje osobiste gusta i styl życia. W 2011 roku Rolf Benz wprowadził Freistil, linię tapicerską dla niekonwencjonalnych i kreatywnych konsumentów. Kolekcja Rolf Benz Contract polecana jest do przestrzeni publicznych i komercyjnych. Arcydzieła tapicerowane Rolf Benz są projektowane przez czołowych międzynarodowych projektantów i zdobyły wiele najbardziej prestiżowych nagród. Zaprojektowany we własnym zakresie system modułowych sof „Nuvola” zdobył „2018 German Design Award”, a idealnie proporcjonalne krzesło klubowe Rolf Benz 562 zaprojektowane przez This Webera zdobyło nagrodę „Iconic Awards: Innovative Interior 2018”, „Best of Best” . Meble tapicerowane z kolekcji Rolf Benz Contract są z powodzeniem wykorzystywane w szeroko publikowanych projektach architektonicznych w Niemczech i na świecie. Werner Aisslinger zaprojektował sofę Rolf Benz dla „25hours hotel langstrasse” w Zurychu. Niezwykłe fotele Rolf Benz 580 i system sof EGO Rolf Benz zdobią hotel Grand Hyatt w Berlinie. Powierzchnie komercyjne w Allianz Arena w Monachium, Lufthansa Business Senator Lounge na londyńskim lotnisku Heathrow oraz University of Baltimore Law School są umeblowane przez Rolfa Benz. Jürgen Mauß, prezes Rolf Benz AG, kieruje firmą od 1 marca 2014 r. Chińska firma Kuka Investment and Management Co. Ltd., spółka zależna Jason Furniture z siedzibą w Hangzhou, kupiła Rolf Benz w marcu 2018 r., zobowiązując się do podtrzymują wysokie standardy marki.

Ewolucja sof modułowych i segmentowych Sofa to miejsce, w którym możemy uciec od codziennych trosk i zmartwień, które nawiedzają nas nawet, gdy idziemy spać. To właśnie ta obserwacja skłoniła młodego tapicera Rolfa Benza z Nagold w Schwarzwaldzie do założenia w 1964 roku firmy Rolf Benz. Pierwsza kolekcja sof i foteli Addiform była wierna tej nowej i nowoczesnej koncepcji przestrzeni. Elementy Addiform są elastyczne i można je łączyć na różne sposoby. Kolekcja jest prosta, dyskretna, funkcjonalna, a jednocześnie piękna i praktyczna. Ci, którzy widzą go dzisiaj, 50 lat po jego powstaniu, są mile zaskoczeni jego nowoczesnym, ponadczasowym designem. W 1971 roku, w którym uruchomiono linię „Scenery”, Rolf Benz był po raz pierwszy obecny na targach w Kolonii. W 1972 roku, w którym narodził się szwedzki gigant w zakresie tanich mebli designerskich, Rolf Benz odpowiedział hasłem „Życie po rękojeść”, dając jasno do zrozumienia, że jego celem nigdy nie jest obniżanie cen. Sofa Livingpool narodziła się w 1974 roku, kiedy Niemcy zdobyły mistrzostwo świata w piłce nożnej. W latach 80. projektanci stali się celebrytami i tworzyli przedmioty dla różnych marek, które uczyniły projektowanie ich jedyną filozofią, niezależnie od funkcjonalności. W tym kontekście twórcy, którzy pracowali dla Rolfa Benza, nadal tworzyli prawdziwe ikony stylu, takie jak sofa 6500

ponadczasowy i elegancki klasyk, wciąż produkowany przez markę, znajduje się w kolekcji projektowej w Museum of Modern Art w Nowym Jorku. Lata 90. były pamiętną dekadą globalizacji dobrego designu i nieoczekiwanie przyniosły szybki wzrost międzynarodowej sławy Rolfa Benza, który stał się najbardziej znaną marką w Niemczech, po części dzięki niektórym programom telewizyjnym nadawanym na antenie czas. W latach 2000-2010 Rolf Benz zyskał niekwestionowaną pozycję „luksusowej” marki projektowej „Made in Germany”. Lekki i elegancko zaprojektowany model DONO został zaprezentowany z okazji 40-lecia firmy w 2004 roku i stał się najbardziej udaną sofą dekady. Wkrótce po DONO pojawiły się modele PLURA i MIO, prawdziwi ambasadorzy luksusu. Wraz z nadejściem nowej ery chłodnych salonów i przestrzeni wypoczynkowych dla najbardziej wymagających klientów, firma wprowadziła linię EGO w 2003 roku jako „sofę na miarę” par excellence. Dziś kolekcje VIDA i ONDA nadal cechują się modułowością, aby umożliwić maksymalne dostosowanie do wszystkich potrzeb użytkowników. Dzisiejsze trendy meblowe wymagają wielofunkcyjnych, spersonalizowanych sof o regulowanej wysokości i głębokości. Zmienne zagłówki, regulowane oparcia, ruchome poduszki i regulacja głębokości to cechy, których Rolf Benz przewidział 50 lat temu w swojej pierwszej sofie Addiform.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek