RINO GREGGIO ARGENTERIE

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 22 z 22 elementów
Pokazuje 1 - 22 z 22 elementów

RINO GREGGIO ARGENTERIE

Producent: Rino Greggio Argenterie

W wieku 14 lat Rino Greggio został wpisany jako praktykant w warsztacie złotniczym w Padwie. Tam poznał tajniki tego starożytnego zawodu, zdając sobie sprawę, że to będzie kierunek i kariera jego życia. Po wojnie za 21 lirów ze sprzedaży swojego roweru zakupił 1 kg srebra.

Rino Greggio Argeneterie powstało w 1948 roku w małym pomieszczeniu 4 x 4, które dziś stało się ważnym punktem odniesienia dla świata Srebra .

Historia Greggio Argenterie: Dynamiczny rozwój

W 1967 roku opracowano nową linię produktów, aby dotrzeć do każdego rodzaju klientów, Greggio rozpoczął tworzenie drobnych przedmiotów posrebrzanych.

Rino Greggio z pewnością miał przebłysk geniuszu kiedy sądził, że reprodukcja srebra w bardziej ekonomicznej wersji jest sposobem na zbliżenie społeczeństwa do świata srebra.

Tak było, że w 1968 roku, z całym doświadczeniem i wieloletnią kompetencją w produkcji srebra, Rino Greggio założył markę „Olri”, dziś zwaną Greggio Silverplate, lidera w produkcji i dystrybucji grubo platerowanych srebrnych artykułów wyposażenia domu, stołu i innych elementów wyposażenia.

W szczególności artykuły na stół mają cechy zawodowe i dlatego są niezwykle funkcjonalne, przystosowane do częstego użytkowania, zadbane do końca.

Z tych danych firma średniej wielkości przekształciła się w jednego z największych w Europie producentów srebrnych sztućców i sztućców.

Osiągnięto gamę wzorów zaprojektowanych przez doświadczonych projektantów uznanie międzynarodowe. Strategia firmy opracowana przez Rino Greggio w tamtym okresie jest jak zawsze podstawą do dalszej ekspansji jej globalnego obszaru sprzedaży.

W 1974 Greggio zaczyna zdobywać pierwsze doświadczenia w segmencie wystawienniczym z pokazem Macef w Mediolanie.

Połączenie rękodzieła a proces przemysłowy podkreśla fakt, że Greggio stworzyło własne centrum badawczo-rozwojowe, którego celem jest wybór i analiza nowych materiałów do łączenia ze srebrem, nowe rodzaje rzemiosła, które sprawiają, że srebro jest łatwiejsze w użyciu i obsłudze oraz badaniu innowacyjne linie w celu zaspokojenia potrzeb wymagającego, młodego i nowoczesnego konsumenta.

Dekada lat 90-tych była dla Greggio Group okresem wielkiego rozwoju ze względu na trzy ważne fakty, które zrewolucjonizują całą firmę.

W 1990 roku pojawia się Greggio z własnym Corner w Harrods, popularnym domu towarowym uznawanym na całym świecie za doskonałość luksusu.

W 1994 Rino Greggio założył Akademię Srebra, w celu ochrony ale także rozwijając historię, tradycje i filozofię „srebrnego stylu życia”.

W 1995 r. historyczne marki Cesa1882 i Ricci Argentieri stały się częścią rodziny Greggio, która rozwinęła cenną produkcję i wdrożyła wyselekcjonowaną dystrybucję za pośrednictwem wyłącznych dealerów .

Rodzina Greggio założyła firmę jako czystą produkcję Made in Italy. Greggio zawdzięcza swoją konsolidację na światowym rynku współpracy z wieloma międzynarodowymi projektantami w pierwszych latach XXI wieku oraz całkowitemu utrzymaniu zakładów produkcyjnych we Włoszech.

W 2004 roku Greggio stworzył Dogale, z którym rozumiał potrzebę nieustannego odkrywania na nowo wykorzystania metalu szlachetnego poprzez połączenie dwóch różnych materiałów: ręcznie zdobionego szkła i późniejszego srebrzenia.

Każdy egzemplarz jest inny, niepowtarzalny i niepowtarzalny ze względu na proces produkcyjny, który jest absolutnym kunsztem.

Nowe Millenium

W 2010 roku znana florencka marka Masini Firenze została włączona do Grupy Greggio w celu dywersyfikacji oferty.

Masini oferuje szereg srebrnych przedmiotów, które zachowują wysoki stopień ekskluzywnego rzemiosła dla kolekcjonerów. Marka znana jest również z niezrównanego asortymentu „Grand Gourmet”.

Tradycja i jakość są zatem zawsze podstawowymi filarami w Greggio, a z tego połączenia w 2013 roku powstała Royal Collection jako ekskluzywna linia ze szczególną dbałością o szczegóły.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek