PRATIC F.LLI ORIOLI

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

PRATIC F.LLI ORIOLI

Producent: Pratic F.Lli Orioli

Pratic, włoski lider w projektowaniu i produkcji pergoli i markiz, działa na arenie międzynarodowej od ponad pół wieku. Jakość użytych materiałów, bezpieczeństwo gotowych produktów i słynny projekt Pratic są nie do pomylenia. Ucieleśniają wartości Made in Italy, które cieszą się dużym uznaniem na całym świecie, czyniąc firmę jednym z wiodących dostawców rozwiązań B2B i idealnym partnerem dla architektów, którzy chcą oferować swoim klientom najlepsze produkty. Pratic zwraca szczególną uwagę na zrównoważony rozwój ekologiczny

każda decyzja firmy uwzględnia względy środowiskowe bez uszczerbku dla jakości. Konstrukcje Pratic są powlekane proszkami odpornymi na promieniowanie UV/wilgoć/solę, które nie zawierają rozpuszczalników, co umożliwia uzyskanie 38 różnych kolorów.

Pratic: pergole i produkty bioklimatycznePratic oferuje nieograniczone możliwości swoim partnerom i architektom, którzy zdecydują się dostosować swoje projekty do swoich potrzeb. rozwiązania na zamówienie. Cenne i dokładne gry objętości, intensywna jasność i niezrównany komfort to wyjątkowe cechy, które pozwalają pergolom Pratic przekształcać przestrzeń i tworzyć nieoczekiwane ustawienia, które łączą wnętrza i zewnętrze.

Pergole Pratic są wykonane z aluminium, stali lub drewna i mogą być używane w każdym kontekście architektonicznym, dzięki możliwości wyboru wersji samonośnej lub przyściennej. Laminowane pergole z sosny nordyckiej są klasyczne i niezbędne

ich pokrycia są wykonane z PVC lub tkaniny zaciemniającej. Lekkie konstrukcje Pratic są odporne nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Szeroko uniwersalne i atrakcyjne wzornictwo, pergole Pratic oferują możliwość przekształcenia tarasów w obszary mieszkalne na zewnątrz i stworzenia bardziej zachęcających przestrzeni zielonych.

Pergola bioklimatyczna jest wyłącznym patentem Pratic

jej aluminiowe ostrza można ustawić za pomocą cichego i prostego mechanizmu która wykorzystuje wiatr i światło słoneczne do stworzenia warunków komfortu klimatycznego.

Pratic markizy: od modeli klasycznych po modele z napędemPratic projektuje i produkuje markizy od momentu postawienia pierwszych kroków w sektorze outdoorowym. Dziś, podobnie jak 60 lat temu, firma bada i opracowuje nowe konstrukcje z najwyższej półki pod względem funkcjonalności, technologii i estetyki. Laboratorium Pratic Concept odpowiada na codzienne wyzwanie przekształcenia markiz w wysokowydajne narzędzia. Firma wprowadziła zmotoryzowane zarządzanie za pomocą smartfona i pilotów, które modulują ruch i oświetlenie. Zintegrowane czujniki zarządzają automatycznym mechanizmem FlexControl, który chroni konstrukcje przed nadmiernym wiatrem lub w szczególnych warunkach pogodowych.

Markizy z wysuwanymi ramionami mają proste linie i minimalny efekt estetyczny dzięki praktycznemu pudełku zawierającemu mechanizm, gdy nie są używane. Mogą być obsługiwane za pomocą smartfona lub pilota. Zintegrowane oświetlenie led sprawia, że te markizy są wyjątkowe.

Markizy opadające mogą izolować przestrzenie w celu zwiększenia prywatności bez poświęcania wymagającej estetyki. Dzięki technologiom Power Spring System i Magnetic Lock System gwarantują doskonałe naprężenie tkaniny i dają możliwość zapięcia nawet przy silnym wietrze. Markizy z baldachimem były punktem wyjścia dla firmy i nadal są dostępne w lekkiej aluminiowej ramie z ręcznym lub automatycznym sterowaniem. Niektóre z tych ekskluzywnych markiz to linia T-Project z markizami T-Hide, T-Code, T-Way, T-Box i T-Line, wszystkie wyróżniające się czystymi liniami i nowoczesną technologią firmy Pratic.

Historia firmy Pratic: od pierwszej markizy do designerskich pergoli Założona w 1960 r. w Ceresetto, małym miasteczku niedaleko Udine, przez braci Bruno i Giuseppe Orioli, firma Pratic zawsze utrzymywała zorientowane na innowacje rzemiosło jako podstawę swoich zawsze nowoczesnych produktów, które często stał się prekursorem w tej dziedzinie. Kluczem do sukcesu marki jest skrupulatna staranność i precyzja, jaką jej rzemieślnicy poświęcają każdemu szczegółowi fachowo zaprojektowanych konstrukcji, bez względu na to, jak najmniejsze. Pierwsze markizy firmy miały precyzyjnie skonstruowaną drewnianą ramę. Flagowy produkt doprowadził Pratic do pierwszego patentu markizy z baldachimem już w 1965 roku, czyniąc go liderem w tworzeniu produktów, które już kilka lat później znalazły szerokie zastosowanie w branży.

Od samego początku Pratic wyszedł poza myślenie o markiza jako zwykła konstrukcja tworząca cień, aby wyobrazić sobie je jako charakterystyczne meble, szczególnie w miejscach komercyjnych, które musiały wyposażyć swoje zewnętrzne elementy w przyjemny i atrakcyjny sposób. We wczesnych latach 80-tych firma Pratic zaczęła oferować eleganckie markizy na ramionach, aby pokryć coraz większe obszary.

Tysiąclecie przyniosło nową fazę w produkcji pergoli designerskich, wyrafinowanego systemu, który wkrótce znalazł szerokie zastosowanie w sektorze zewnętrznym. Firma stopniowo przeszła od produkcji drewnianych zadaszeń do bioklimatycznych pergoli aluminiowych, kontynuując badania i innowacje, które od samego początku charakteryzowały firmę z pasją skupienia się na kulturze plenerowej.

Przez lata Pratic utrzymywał całą swoją produkcję w Włochy wraz z wyborem najlepszych materiałów i luksusowych tkanin. Nic nie jest pozostawione przypadkowi, a firma regularnie poddaje cały proces produkcyjny drobiazgowym testom i certyfikacji. Obecnie firmą zarządzają bracia i spadkobiercy Orioli, Edi i Dino. W 2018 roku odnoszącym sukcesy biznesmenom udało się potroić obroty firmy otwierając się na rynki zagraniczne i otworzyli prestiżową nową siedzibę u podnóża wzgórz w Fagagna w prowincji Udine. Zaprojektowana przez architektów Stefano Gri i Piero Zucchi z biura projektowego Geza, nowa fabryka Pratic zajmuje powierzchnię 8000 metrów kwadratowych i obejmuje obszary produkcyjne, magazyny i pomieszczenia techniczne, z układem, który ma na celu bezproblemową integrację projektowania i produkcji. Nowa fabryka Fagagna została zaprojektowana z możliwie najmniejszym wpływem na środowisko

woda wykorzystywana w procesach produkcyjnych jest oczyszczana do ponownego wykorzystania, co zmniejsza zużycie do minimum.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek