PLANK

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 52 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 52 elementów

PLANK

Producent: Plank

Plank to historyczna włoska firma, która – dziś, tak jak wczoraj – produkuje krzesła, stoły i taborety do użytku wewnątrz i na zewnątrz, które łączą technologię i design, nie zapominając przy tym o zrównoważeniu środowiskowym i nowych trendach. Deska jest symbolem sukcesu Made in Italy, wyróżniającym się oryginalnym wykorzystaniem materiałów i licznymi współpracami z międzynarodowymi artystami. Założona w małym miasteczku w Bolzano, firma stała się liderem na scenie globalnej. Wśród produkcji firmy znajdują się krzesła, stoły i hokery do użytku mieszkalnego oraz krzesła biurowe i meble kontraktowe do nowoczesnych biur i miejsc pracy.

Krzesła, stoły, hokery: Historia Plank DesignPlank rozpoczęła się w 1953 roku w Ora, górskiej wiosce w prowincji z Bolzano. Firma od początku koncentrowała się na integracji technologii z aranżacją wnętrz. Najnowsze kolekcje Plank obejmują taborety i fotele, fotele wypoczynkowe, stoły i krzesła. Ta szeroka gama sprawia, że produkty Plank są szczególnie cenione w projektach dla przestrzeni mieszkalnych, kulturalnych, hotelowych i kontraktowych.

Poszanowanie środowiska, badania nad rozwiązaniami technologicznymi i ciągła praca nad innowacjami projektowymi to znaki rozpoznawcze firmy, której nazwa jest synonimem z jakością i awangardową konstrukcją. Filozofia Plank stanowi podstawę produktów, które natychmiast przyciągają uwagę opinii publicznej dzięki inteligentnemu wykorzystaniu materiałów. Konstrukcje metalowe są połączone z kolorowymi tkaninami, a inteligentne i elastyczne systemy stołów z łatwością dostosowują się zarówno do otoczenia mieszkalnego, jak i miejsca pracy. W ostatnich latach firma Plank skoncentrowała się na wzmacnianiu swojego wizerunku, uczestnicząc w ważnych wydarzeniach w branży projektowej – takich jak Salone del Mobile w Mediolanie – oraz sponsorując konwencje i wystawy.

Plank i międzynarodowe partnerstwa ich imię na Plank. W 2008 roku niemiecki projektant i kurator wystaw Konstantin Grcic, szef swojej monachijskiej firmy założonej w 1991 roku, stworzył wielokrotnie nagradzane krzesło Myto, które w 2011 roku zdobyło Compasso d'Oro. Japoński projektant Naoto Fukasawa, wszechstronny i genialny artysta, który w 2007 roku otrzymał tytuł Honorable Royal Designer for Industry od Royal Society of Arts w Wielkiej Brytanii, aktywnie współpracuje z firmą Plank przy tworzeniu hokerów, krzeseł i foteli wypoczynkowych. Biagio Cisotti i Sandra Laube, którzy założyli Studio Cisotti Laube w 1992 roku, wyprodukowali dla marki stoły, stoliki kawowe i krzesła. Współpraca firmy Plank obejmuje również wieloletnią współpracę z Claudio Bellini, której efektem jest fotel Mon Ami. Założyciel Atelier Bellini, mediolański projektant od lat współpracuje z firmami na całym świecie, otrzymując prestiżowe nagrody, takie jak czterokrotnie przyznany Compasso d'Oro Selection.

Nagrody i wyróżnienia dla Plank Na przestrzeni lat kreacje Plank zdobywały liczne nagrody. Myto Konstantina Grcica, plastikowe siedzisko na wsporniku do użytku wewnątrz i na zewnątrz, zdobyło XXII nagrodę Compasso d'Oro ADI. Wielkie uznanie przyniosła również nagroda IF Product Design Award - Złoty wybór dla stołka Miura. Idealny do użytku wewnątrz i na zewnątrz, stołek z polipropylenu ma smukły wygląd, można go sztaplować i jest dostępny w różnych kolorach. Oba produkty znajdują się w stałych kolekcjach niektórych najważniejszych muzeów na świecie, takich jak Museum of Modern Art (MoMA) w Nowym Jorku, Design Museum w Londynie czy Art Institute of Chicago. Deska niedawno trafiła na pierwsze strony gazet na NeoCon w Chicago dzięki nagradzanemu fotelowi Land, plastikowemu krzesłu dostępnemu w różnych kolorach.

Sklep Plank online na Maximus Design Kup produkty Plank na Maximus Design. Krzesła, fotele, hokery i stoły do użytku domowego, biurowego i kontraktowego po obniżonych cenach.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek