PIANCA

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

PIANCA

Producent: Pianca

PIANCA jest ważną i dobrze znaną włoską rzeczywistością przemysłową w dziedzinie systemów domowych i akcesoriów, charakteryzuje się eleganckim i prostym smakiem oraz jest znana ze swojej zdolności do syntezy, ciągłej innowacji i spójności z historią i tożsamością. Pianca została założona w 1954 roku w Gaiarine w Treviso. Obecnie ma 75 000 mkw. zakładów produkcyjnych, 250 pracowników, 1000 sklepów we Włoszech i 500 na całym świecie w ponad 50 różnych krajach. Uczestniczy w Salone del Mobile od pierwszej edycji i zawsze był liderem w swojej branży. 60 lat jakości. Rozpowszechnianie wartości piękna, życia i użyteczności: to idea, która towarzyszy całej historii Pianca, rodziny biznesmenów od dwóch pokoleń, od 1946 do chwili obecnej. -stara przeszłość. Badanie zlecone w celu ustalenia pochodzenia nazwiska Pianca doprowadziło do sensacyjnego odkrycia. Wydaje się, że Michele D'Artico, mieszkaniec Serravalle (obecnie Vittorio Veneto), zmienił nazwisko na D'Artico Da Pianca, przyjmując nazwę małego strumyka wpadającego do rzeki Menschio, na której zbudował młyn. napędzał rodzinny warsztat stolarski pod koniec XVI wieku. W przyszłych pokoleniach nazwisko zmieniło się najpierw na Da Pianca, a następnie stało się współczesną Pianca. To, co się nie zmieniło w tej rodzinie, która przez lata rozrastała się, dzieliła i przemieszczała, to ich zawód: rzemiosło i pasja do drewna. Enrico Pianca zdołał skierować tę rzemieślniczą kulturę w kierunku przemysłowym w latach pięćdziesiątych. Jego syn Aldo zajął jego miejsce pod koniec lat 80-tych. Miło jest zastanowić się, jak ta odwieczna historia rodziny, firmy i pracy będzie ewoluować w przyszłości.

Wizja zrównoważonego rozwoju

Nie twierdzimy, że możemy ratować środowisko, ale robimy swoje. Pianca była pierwszą firmą meblową w Europie, która zastosowała lakiery na bazie wody w miejsce lakierów rozpuszczalnikowych. Nawet dzisiaj, ze względu na wysokie koszty przemysłowe, jest to nadal jedna z niewielu firm we Włoszech, które stosują ten szczególny rodzaj lakierowania. Proces ten jest zdrowszy, a także mniej zanieczyszczający i faktycznie gwarantuje całkowitą redukcję emisji toksycznych w domach naszych klientów podczas normalnego cyklu życia naszych mebli. Ponadto Pianca jest prawie całkowicie samowystarczalna energetycznie dzięki swojemu dachowemu systemowi fotowoltaicznemu w swoim zakładzie produkcyjnym. Aby dać ci wyobrażenie, wyprodukowana czysta energia mogłaby zapewnić energię 270 czteroosobowym rodzinom przez rok, odpowiednik sąsiedztwa lub małego miasteczka. W odpowiedzi na wymagania ekologiczne, produkcyjne i jakościowe, Pianca zaprojektowała nowy zautomatyzowany system pakowania, wykorzystujący tekturę w 100% nadającą się do recyklingu, która pozwala definitywnie zrezygnować z polistyrenu i tworzyw sztucznych w opakowaniach mebli. Ten system wywołał lawinę zainteresowania technologicznego, które skłoniło czołowych menedżerów Amazona, amerykańskiego giganta logistycznego, do zapytania nas w 2014 roku, czy mogliby osobiście zobaczyć pracę maszyny z myślą o jej użyciu w swoich zakładach. Jest o wiele więcej do opowiedzenia, na przykład nasze zobowiązanie do korzystania w 100% z drewna z certyfikowanych lasów zarządzanych w sposób zrównoważony lub fakt, że nasze ogrzewanie zimowe jest zasilane z naszych odpadów produkcyjnych (przy zerowej emisji i oszczędności paliw kopalnych). Liczy się jednak to, co z dumą pokazujemy, to fakt, że robimy również swoją część w tak ważnej, złożonej sprawie, jak ochrona środowiska, w którym żyjemy.

Jakość „Made in Italy”

Budując na powołaniu i konkurencyjność naszego obszaru, w Pianca przyczyniliśmy się do powstania pierwszej przemysłowej dzielnicy mebli we Włoszech. Wszystkie nasze meble są produkowane na terenie wokół naszej siedziby głównej w Gaiarine, niedaleko Treviso i spełniają normy produkcyjne UE. Stąd eksportujemy elegancję i luksus produktów włoskich na cały świat. Z pasją kultywujemy doskonałość naszych materiałów i procesów

jest to najlepszy możliwy sposób na zagwarantowanie lojalności klientów. Używamy paneli z drewna pochodzącego z recyklingu, wzmocnionych fornirem dębowym i orzechowym pozyskiwanym z lasów certyfikowanych przez FSC. Wybieramy nowe nietoksyczne lakiery na bazie wody i najwyższej klasy amortyzatory z miękkim domykaniem. Stosujemy innowacyjne procesy, które zapewniają równe powierzchnie, dając efekt jednej sztuki. Wszystkie te szczegóły razem czynią różnicę, dzięki czemu możemy stać się dumnymi członkami wspierającymi CATAS, największego włoskiego instytutu badań i poprawy jakości w sektorze drewna dla przemysłu meblarskiego.

Wzornictwo

Wierzymy w jedyną prawdziwą misję wzornictwa przemysłowego, koncepcja techniczna i estetyczna produktów, które mogą poprawić ludzkie życie. Dlatego postanowiliśmy nagrodzić pomysły młodych talentów, wśród których można znaleźć wielkie nazwiska jutra. Nasz zespół projektowy łączy kreatywność i zaawansowaną technologię produkcji, aby stworzyć nowoczesne, logiczne, eleganckie systemy meblowe, które z powodzeniem prezentujemy na rynku w bardzo konkurencyjnej cenie. Tylko w ten sposób marka Pianca, znana naszym klientom jako wyjątkowa, może pozostać niezmiennie wierna sobie, uosobieniem współczesnej elegancji. Naszą firmę tworzą przede wszystkim ludzie. Naszym największym kapitałem jest ich ogromna wartość, z bogactwem wiedzy i umiejętności, które może przynieść tylko czas i doświadczenie. Za wyborem drewna kryje się gust Marty, wiedza Mirco gwarantuje perfekcję lakierów, uważne oko Giuseppe zapewnia rygorystyczną kontrolę jakości. Tak było zawsze w Pianca. Kiedy zakład stolarski zaczął wydawać się trochę mały, zastąpiliśmy nasze dłuta nowoczesnymi technologiami, nadal inwestując w naszych pracowników. Widać to wyraźnie w uczuciu naszych pracowników, którzy zostają z nami na całe życie. Dlatego produkujemy wzornictwo, ale nadal używamy rąk i nadal uważamy się za rzemieślników i kobiety. Nasze wykończenia w postaci tarcicy dębowej są doskonałą ilustracją tego połączenia wysokiej wydajności technicznej z odczuciem ręcznego wykonania. To wszystko to rzemieślnicza inteligencja.

Zrównoważony rozwój

Pracujemy z szacunkiem dla człowieka i środowiska na każdym etapie produkcji, ponieważ wierzymy, że praca jest środkiem do rozwoju i doskonalenia. Nasze drewno pochodzi z certyfikowanych lasów, z kontrolowanym pozyskiwaniem przeciwko wylesianiu, a nasze panele są wolne od toksycznych klejów. Jako pierwsi zastosowaliśmy błyszczące lakiery na bazie wody zamiast lakierów poliuretanowych – wciąż absolutny plus dla Pianca – zarówno dla zdrowia naszych pracowników, jak i zmniejszenia zanieczyszczeń w domu. Nasze fabryki są w 60% samowystarczalne pod względem zużycia energii, dzięki zastosowaniu fotowoltaicznych paneli słonecznych. Odpady są wykorzystywane do produkcji energii do ogrzewania pieców, a nasze systemy pakowania nadają się w 100% do recyklingu. Stworzyliśmy również ścieżkę rowerową, we współpracy z radą miasta Gaiarine, w celu promowania szacunku dla naszego lokalnego środowiska i wspieramy członków Medecins sans Frontières.

Obsługa klienta

Bez Twojej wiary w nas Piana byłaby nie istnieją i nigdy o tym nie zapominamy. Dlatego powierzamy nasze produkty wyselekcjonowanej sieci przeszkolonych sprzedawców, którzy mogą zaoferować najwyższe gwarancje jakości i uprzejmości od serwisu przez transport po montaż. Dzięki tym sklepom nawiązujemy prawdziwą współpracę. Codziennie utrzymujemy kontakt z ich recepcją, aby być na bieżąco z tym, czego naprawdę chcesz, i za każdym razem śledzimy proces planowania. Nasza usługa jest coraz bardziej zindywidualizowana. Znajdziemy rozwiązanie dla wszystkich Twoich potrzeb, oferując kompletne i wysoce elastyczne systemy umeblowania, które pasują do każdego nowego podejścia do nowoczesnego życia, gwarantując Ci designerski dom w konkurencyjnych cenach. Mamy infolinię, która odpowie na wszystkie Twoje potrzeby.

Innowacje

Bądź New zawsze była naszą złotą zasadą i nigdy nie brakowało nam odwagi naszych przekonań. Jako pierwsi uwierzyliśmy w demokratyczny projekt dostępny dla wszystkich. Jako pierwsi w naszym segmencie rynku zautomatyzowaliśmy produkcję. Jako pierwsi zreorganizowaliśmy przepływ pracy, wprowadzając szczupłą produkcję i usługę just-in-time, czyli na zamówienie, konfigurowalną i elastyczną, przechodząc od mebli do systemów meblowych. I po raz kolejny jako pierwsi w Europie zastosowaliśmy bezrozpuszczalnikowe, błyszczące lakiery na bazie wody, jako jedni z pierwszych spróbowaliśmy wykorzystać kamień jako pokrycie mebli, jako pierwsi wynaleźliśmy opakowanie ochronne o strukturze plastra miodu, oferujące większą odporność na uderzenia i uderzenia, i jeden z pierwszych, który zastosował system amortyzacji we wszystkich naszych szufladach. Każdego dnia kontynuujemy naszą ścieżkę innowacji w technologii, której używamy i w naszych wyborach stylistycznych, odkrywając nowe trendy bez popadania w przelotne mody i zawsze pozostając wiernym współczesnej elegancji, którą konsumenci rozpoznali w Pianca.

Liczby

500 lat tradycji za pasem. Roczny obrót 40 mln EURO. 65 lat historii. Eksport do 50 krajów. 75 000 m² powierzchni produkcyjnej fabryki. 250 pracowników wewnętrznych. Udział w 50 targach Salone del Mobile od pierwszej edycji. Do wyboru 500 kolorów lakieru. 100% wzrost obrotów w ciągu 10 lat. 1000 współpracowników pomagających nam każdego dnia. Maksymalny gwarantowany czas 5 tygodni od zamówienia do dostawy. 1000 sklepów we Włoszech. 500 detalistów na całym świecie.

... Więcej

... mniej

YYY

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek