PACINI & CAPPELLINI

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów

PACINI & CAPPELLINI

Producent: Pacini & Cappellini

Historia Pacini & Cappellini wywodzi się z wielu miłości: drewna, domu, życia jako istotnego aspektu codziennego życia. Na tej podstawie od ponad trzydziestu lat firma produkuje i dystrybuuje na całym świecie meble i akcesoria domowe dla społeczności, domu i pracy: stoły, krzesła i fotele, regały i półki, ale także komody, meblościanki i szafki RTV, w całości wykonane we Włoszech.

Przygoda Alberto Paciniego i Camillo Cappelliniego zaczyna się, gdy zdają sobie sprawę, że istnieje tylko jeden sposób na urzeczywistnienie ich pasji: tworzenie mebli. Nie tylko przedmioty, ale specjalne elementy, które mogą wzbogacić i stworzyć wyjątkowe życie ludzi. Umocnieni tym przekonaniem, obaj wspólnicy stworzyli w 1982 roku projekt biznesowy oparty na kunszcie jednego z najstarszych, najlepszych i najbardziej funkcjonalnych materiałów: drewna. Tak więc w Cabiate (Como) Pacini & Cappellini natychmiast ugruntowało swoją pozycję jako jedna z najbardziej solidnych firm włoskiego przemysłu meblarskiego.

Silne pragnienie patrzenia w przyszłość i zapewnienia ciągłości działania firmy zostało zrealizowane w latach dziewięćdziesiątych wraz z synami Luigi, Roberto Moreno i Georgio. Ideą nowego przewodnika jest podtrzymywanie tradycyjnych wartości - kreatywności, pasji i ducha badań ich ojców - oraz wprowadzanie ważnych innowacji. Z czysto klasycznej produkcji nowy zespół rozpoczyna nowy projekt przemysłowy ze zmianą skali i przejściem do projektowania. Aby to osiągnąć, Pacini & Cappellini wykorzystuje nowe technologie i procesy przemysłowe oraz cenny wkład zespołu projektantów, którzy tworzą produkty, które stały się „ikonami”, jak stojący ekran telewizyjny i hi-fi zaprojektowany przez Fabio Rebosio czy stół Plurimo zaprojektowany przez Hanno Gieslera.

Potrzeba nadania swoim kolekcjom przekrojowej wizji i jeszcze bardziej innowacyjnego i współczesnego akcentu, skłoniła firmę do utrzymywania silnych i długotrwałych relacji z projektantami, którzy wciąż definiują i mówią światu tożsamość. Dzięki temu kreatywnemu zespołowi – przy współpracy Matteo Nunziatiego i Riccardo Giovanettiego – firma z powodzeniem napisała własną historię i określiła typowe cechy jego stylu: esencja, elegancja, nowoczesność

Pacini & Cappellini nadal zachowują duszę swoich kolekcji nienaruszone: drewno – produkcja odbywa się w całości wewnątrz firmy – rzeźbione z dbałością rzemieślnika i stylem krawca – w połączeniu z niezwykłą dbałością o szczegóły oraz w połączeniu z najbardziej innowacyjnymi technikami przemysłowymi i dbałością o środowisko. W zestawieniu z materiałami, takimi jak szkło, metal, skóra i tkaniny, drewno nadal bije serce mebli Pacini & Cappellini: unikalne, szlachetne i wyrafinowane elementy, a także symbole funkcjonalności, wszechstronności i czystego włoskiego designu.

Chęć komunikowania światu nieocenionej wartości Made in Italy sprawiła, że Pacini & Cappellini kontynuowali promocję, osiągając dobre wyniki sprzedaży na całym świecie. Dziś firma zajmuje zakamarki największego showroomu w strategicznych miastach, artystycznych i kulturalnych skrzyżowaniach synergii, takich jak Nowy Jork, Moskwa, Paryż i Hongkong, oraz zapewnia swoją obecność na najważniejszych targach na świecie.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek