NOVOWOOD

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


NOVOWOOD

Producent: Novowood

Iperwood narodził się w 2002 roku z dziesięcioletniego doświadczenia w projektowaniu prac Bioinżynierii zdobytego w firmie specjalizującej się w robotach morskich i lidera na rynku portowym.

Działalność w tym zakresie obejmuje od zabezpieczeń brzegów kanałów i rzek po i urbanistycznych.

Do realizacji takich prac Iperwood zawsze używał jako materiałów konstrukcyjnych egzotycznych gatunków drewna o wysokiej jakości i trwałości, w rzeczywistości posiadają one doskonałe właściwości fizyko-mechaniczne, łącząc funkcjonalność i estetykę w idealnej harmonii z otoczeniem .

Iperwood zajmuje się również projektowaniem prac z wykorzystaniem drewna oraz dostawą materiałów przydatnych do ich realizacji.

Od 2005 roku Novowood to marka, poprzez którą Iperwood Srl demonstruje szacunek dla środowiska i dbałość o przyjazność dla środowiska technologie .We współpracy z Wydziałem Inżynierii Materiałowej Uniwersytetu w Ferrarze stworzyliśmy produkt Charakteryzuje się znacznie wyższymi w porównaniu z podobnymi materiałami dostępnymi na rynku pod względem estetyki, trwałości, wytrzymałości mechanicznej, a przede wszystkim jest pozbawiony szkodliwych substancji, takich jak PVC. Novowood to kompozyt, który zastępuje drewno i składa się w 70% z drewna pochodzącego z recyklingu, aw 30% z polietylenu o wysokiej gęstości (HDPE) również z recyklingu. Novowood to produkt w 100% nadający się do recyklingu, ponieważ pod koniec jego cyklu życia można go całkowicie zregenerować. Przekazywane w naszych badaniach powody głębszego zrozumienia tego materiału były związane głównie z zapotrzebowaniem i koniecznością zapewnienia produktu o dużej trwałości nawet w bardzo agresywnych warunkach, takich jak środowiska morskie lub narażone na stałe i bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Novowood nie wymaga konserwacji, jest stabilny (nie odkształca się w czasie), nie kruszy się, nie blaknie, wytrzymuje słońce, lód i deszcz, jest ognioodporny, jest odporny na termity, owady i grzyby , działa jak prawdziwe drewno.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek