MUTINA

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów

MUTINA

Producent: Mutina

Mutina to projekt, który narodził się trzydzieści lat temu w dzielnicy ceramicznej Fiorano, w prowincji Modena, jako zwierciadło najlepszego Made in Italy. Nazwa firmy wywodzi się od miasta, z którego pochodzi Modena, a po łacinie Mutina. Począwszy od afirmacji jednego z ojców włoskiego designu Bruno Munariego i dziesięciu przykazań dobrego projektu Dietera Ramsa, nie zapominając o motcie Miesa van der Rohe: „Mniej znaczy więcej”, Mutina jest dziś doskonałością naszego kraju która ma na celu innowacyjność i wybór partnerów na wysokim poziomie. Rok 2006 to punkt zwrotny dla marki, jako nowego spojrzenia na ceramikę już nie jako czystą okładzinę ścienną, ale jako projekt designerski, w którym wykorzystanie materiału staje się integralną częścią wystroju wnętrz. Ceramikę zaczynamy od łączenia technologii i rękodzieła, by przekroczyć granice materiału, dążąc do wysokiej jakości produktu, osiąganej dzięki zastosowaniu palety barw od bieli po czerń, witającej szlachetne odcienie szarości, kości słoniowej , ecru oraz gama naturalnych odcieni.

W produkcji jest wiele rozmiarów linii, od największej 100x300 do najmniejszej 0,9x0. 9 mozaik, podzielonych na produkty podłogowe, ścienne i mozaikowe, z których wszystkie można ze sobą skoordynować. Jeśli dziś prawdziwa kreatywność polega na umiejętności remiksowania różnych doświadczeń i stylów, w przypadku Mutiny połączenie materiałów o różnym pochodzeniu oraz połączenie tradycji i innowacji stanowi filozofię i główną wartość projektu. Projekt, którego zdolność do usuwania zanieczyszczeń rozszerza się na arenie międzynarodowej, na rynkach, na których obecna jest Mutina.

Poszukiwanie jakości ceramiki MutinaMutina jest synonimem ciągłych badań: w firmie stale testowane są procesy rzemieślnicze i przemysłowe, co jest wynikiem najbardziej zaawansowanych technologii, wybierając najbardziej odpowiednie do produkcji ceramicznych płytek ściennych i podłogowych, aby ubrać architekturę jak druga skóra.

Z tego powodu ceramika Mutina staje się ulubionym materiałem do przestrzeni publicznych i prywatnych, od współczesnych wnętrz domowych po designerskie hotele , salony mody, modne restauracje, prestiżowe uniwersytety (Luigi Bocconi) i wspaniałe świątynie sztuki (Tate Modern), obejmujące obszar geograficzny od Europy przez Wschód po Atlantyk. Kolekcje okładzin podłogowych i ściennych flankują kreacje wnętrzarskie z ceramiką na ścianach działowych, meblach i dodatkach, projektowaną przez tych samych projektantów, którzy podpisali kontrakt dla Mutiny.

Mutina i powrót do cementyny z kolekcją Azulej Można powiedzieć, że Azulej zaprojektowana przez Patricię Urquiolę to niewątpliwie kolekcja, która oznacza powrót do geometrycznych kształtów, wzorów, reinterpretację starych cementowni. Nazwa nawiązuje do portugalskich azulejos i jest to nowa, materiałowa, innowacyjna oraz neutralna i naturalna kolorystyka, która charakteryzuje logikę firmy. W kolorze białym, szarym lub czarnym będziesz mieć do wyboru jednokolorowe tło, pojedyncze, powtarzalne wzory lub kombinację 27 różnych wzorów. Prawie nieskończone kombinacje, jak na płytkę, która znów jest wszechstronna i konfigurowalna.

Mutina jest redaktorem: osobiście wybiera autorów podpisujących jej kolekcje, którzy współpracują przy trójwymiarowym tłumaczeniu oryginalnego pomysłu, udzielając wszelkich niezbędnych porad i odkrywanie nowych obszarów badań nad materiałami. W podpisach kolekcji znajdują się nazwiska największych i najbardziej nagradzanych projektantów na świecie: Patricia Urquiola, Edward Barber i Jay Osgerby, Ronan i Erwan Bouroullec, Tokujin Yoshioka, Yael Mer i Shay Alkalay z Raw Edges, Konstantin Grcic, Inga Sempè, Hella Jongerious, Nathalie Du Pasquier, Laboratorio Avallone, OeO Studio, są sercem zespołu Mutina, zgranego zespołu, który łączy te same pasje, co sztuka, projektowanie i architektura. Ścieżka Mutiny została doceniona na całym świecie licznymi nagrodami za innowacyjność i kreatywność. Wśród najnowszych: IMM’s Interior Innovation Award 2014 za kolekcję Azulej autorstwa Patrici Urquiola, Tex przez Raw Edges, Phenomenon przez Tokujina Yoshiokę

Wallpaper Design Award 2014 oraz EDIDA Award 2014 za kolekcję Mews autorstwa Edwarda Barbera i Jaya Osgerby’ego.

Mutina na sprzedaż w sklepie Maximus DesignPodłogi i wykładziny o wyrafinowanym i wyrafinowanym designie, dostępne w różnych modelach, kolorach i rozmiarach: ponad 200 produktów Mutiny można kupić na platformie e-commerce Maximus Design!

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek