MULTIFORM

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 15 z 15 elementów
Pokazuje 1 - 15 z 15 elementów

MULTIFORM

Producent: Multiform

Nic w Multiform nie jest „standardowe”. Każda kuchnia jest wyjątkowa i szyta na miarę, aż do najdrobniejszego szczegółu. W naszym warsztacie w Kibæk nasi doświadczeni stolarze konstruują Twoją nową kuchnię od podstaw w autentycznym stylu stolarskim. Wszystkie drewno i forniry sortujemy ręcznie. Wszystkie szuflady wykonujemy ręcznie. Nadal używamy kołków, kołków, połączeń na jaskółczy ogon i pióro-wpust: po prostu dlatego, że trwają dłużej.

Historia Multiform

Wszystko zaczęło się w 1982 roku na podwórku pod numerem 47, Vestergade w Aarhus. Carsten Michelsen pracował ze swoją piłą w starym warsztacie i ręcznie ukształtował drzwi, wycięte z jednego kawałka drewna. Był solidny i idealnie kwadratowy. Przemówiła do niego prostota. Tutaj miał prosty budulec, ponadczasowy design i doskonałe wykonanie, które może trwać całe życie – wszystko w jednym.

W sercu jego pracy w warsztacie była ambicja zaprojektowania kuchennego klasyka, który byłby na równi z kultowy projekt mebli z Danii z lat 50. mógł przetrwać pokolenia: pod względem jakości wykonania, materiałów i idiomu. Od tamtej pory siłą napędową Multiform jest miłość do kunsztu dźwiękowego. To esencja ekskluzywnych kuchni, które są projektowane i produkowane w Danii.

Form 1 wciąż jest bestsellerem i, respektując estetykę oryginalnego projektu, dziś Form 1 jest dostępny w wielu nowych rodzajach drewna – w tym w oryginalnym wędzony dąb. Drzwi z dębu wędzonego produkowane są według oryginalnej metody. W procesie suszenia dąb europejski poddawany jest działaniu amoniaku, który zmienia kolor drewna. Nadaje to drzwiom piękny, nasycony, ciemny kolor z połyskiem od ciemnobrązowego do prawie czarnego. Drzwi wykonane są z litego drewna. Następnie nakładany jest najdelikatniejszy, ręcznie sortowany fornir, a następnie pokrywany specjalnym, miękkim w dotyku lakierem, aby uzyskać oszałamiający efekt. Ten detal stawia niezwykle wysokie wymagania kunsztowi wykonania i starannie dobranej okleinie, gwarantując wyjątkową jakość i wykończenie, które są głównymi cechami ekskluzywnych kuchni Multiform.

Dokładne wykonanie i nowe detale

Wszystkie szuflady kuchenne Multiform są wykonywane ręcznie w naszym warsztacie w Kibæk zgodnie z klasycznymi zasadami stolarzy, z bezkompromisową jakością i głębokim szacunkiem dla rzemiosła i materiałów. Całe nasze lite drewno pochodzi z małego, rodzinnego tartaku. Stolarze z firmy Multiform frezują tak zwane „jaskółczy ogon” na każdym końcu litych boków szuflady, dzięki czemu boki można następnie precyzyjnie zestawiać za pomocą pięknych połączeń, które są jedwabiście miękkie w dotyku.

Tradycyjnie wybieranym materiałem był klon do szuflad kuchennych, ponieważ jest to jeden z nielicznych gatunków drewna, który nadaje smak żywności przechowywanej w szufladach. Klon do wszystkich ręcznie robionych szuflad Multiform pochodzi z małego, rodzinnego tartaku w Austrii i jest wycinany wyłącznie w europejskich lasach. Aby uzyskać najjaśniejszy kolor i najbardziej spójną fakturę w drewnie, drewno do szuflad Multiform jest ścinane tylko kilka tygodni w roku, po okresie długotrwałych mrozów.

Istotną misją Multiform jest zachowanie tradycji solidności, Duńskie rzemiosło, przy jednoczesnym projektowaniu nowych detali w tym samym prostym, klasycznym idiomie. Te nowe detale obejmują ręcznie wykonane szuflady z dębu i wędzonego dębu o tym samym ekskluzywnym wykończeniu. Kolejną nowością jest mosiężny Form 45, który niedawno zaprezentowaliśmy na targach designu North Modern w Kopenhadze. Wszystkie krawędzie są fazowane pod kątem 45°, co daje wrażenie pływającej, mosiężnej wyspy kuchennej – o olśniewającym wyglądzie, niczym sztywny monolit w przestrzeni.

Dzisiaj Multiform ma salony w Danii, Norwegii, Szwecji, Belgii i Luksemburg, a niedawno otworzył dwa salony w Londynie.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek