MITER

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


MITER

Producent: Miter

MITER skupia się na architektonicznym, rzeźbiarskim i emocjonalnym potencjale wielkoformatowej gresu porcelanowego, generując nowy język materiału.

Eksperyment na poziomie formalnym i funkcjonalnym, aby doprowadzić go do granic możliwości i całkowicie przekształcić w eleganckie meble niespotykane z tym materiałem.

Kolekcja Mitre składa się z wyrafinowanych, ale odpornych stołów, z dzikim duchem, jak materiały, które reprezentuje. Nasze projekty tworzą same w sobie przestrzenie, na których rozwijane są różne działania, dlatego mogą współistnieć w salonach, na tarasach, salach konferencyjnych, sypialniach, holach hotelowych, restauracjach...

Afera między designem a rzemiosłem

Mitre siedzi swobodnie w rzekomej sprzeczności: przemysłowa doskonałość zaawansowanych materiałów i delikatność rzemiosła.

To z połączenia tych dwóch terytoriów rodzą się elegancko, brutalne i ponadczasowo piękne projekty, elementy mające na celu skupienie się na przestrzeni, stając się jej centralnym elementem.

Każdy element jest ręcznie robiony, z rygorystycznym projektem oraz wysoką precyzją i delikatnym wykończeniem, dzięki współpracy z najlepszymi rzemieślnikami. Mitre proponuje nowe zastosowania tego materiału, który staje się strukturą samego dzieła, co do tej pory było niespotykane. Gres porcelanowy to wytrzymały materiał, który jest łatwy w czyszczeniu i dostosowuje się zarówno do wnętrz, jak i na zewnątrz. Ponieważ filozofią MITER jest poszukiwanie produktów, które przetrwają w czasie, zarówno ze względu na ich estetykę, jak i materialność: jakość strukturalną i emocjonalną.

Kwestionowanie ograniczeń przemysłowych poprzez rękodzieło

"Zbadaliśmy wzór każdej żyły, aby uzyskać ciągłość w nogi i blaty, generujące spójność i ciągłość wizualną” – wyjaśniają Ana i Luis, rezultat prawie niemożliwy do osiągnięcia na skalę przemysłową. Projekty Mitre charakteryzują się szczegółowym wykonaniem cięć i skosów, osiągając wysoką precyzję wykończenia w swoich meblach, która wyróżnia się zbieżnością żył materiału na każdej z powierzchni ich stołów.

Dlaczego Mitre?Projekt rozpoczynają projektanci Ana Segovia i Luis Calabuig, współzałożyciele ODOSDESIGN, kreatywnego studia specjalizującego się w projektowaniu produktów.

To ich doświadczenie w tej dziedzinie skłoniło ich do zidentyfikowania potencjału wielkoformatowej gresu porcelanowego, używany jako pokrycie, ale mało zbadany w przemyśle meblarskim poza pracą jako blaty stołów. Ich wyzwaniem było zsyntetyzowanie doświadczeń konceptualnych z odniesieniami artystycznymi i architektonicznymi w przedmiotach, nadanie im rzeźbiarskiego charakteru, nowego sposobu rozumienia języka materialnego kamionki porcelanowej.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek