MARTINELLI LUCE

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

MARTINELLI LUCE

Producent: Martinelli Luce

Martinelli Luce powstała w latach 50. z inspiracji projektanta Elio Martinelli, który postanowił stworzyć markę, która stanie się punktem odniesienia w branży oświetleniowej. Firma od początku wyróżnia się katalogiem opraw oświetleniowych do wnętrz, przeznaczonych głównie do sklepów komercyjnych i miejsc użyteczności publicznej. Następnie firma rozszerza swoją ofertę, obok lamp do wnętrz, również systemy oświetlenia na zewnątrz. Od tej pory produkcje Martinelli Luce wyróżniają się esencjalnością swoich linii, charakteryzujących się stonowanym stylem, ale jednocześnie poza klasycznymi wzorami. Projekt Martinelli Luce jest elegancki i czerpie maksimum inspiracji ze świata natury, ze szczególnym uwzględnieniem sugestii królestwa zwierząt. Współpraca z czołowymi projektantami pomogła wprowadzić Martinelli Luce do Olympusa wiodących światowych firm w tej dziedzinie. Oprócz sukcesu komercyjnego, Martinelli Luce może pochwalić się licznymi nagrodami i wyróżnieniami w dziedzinie międzynarodowego wzornictwa.

Geometria i natura: Projekt oświetlenia Martinelli LuceMartinelli Luce od trzech pokoleń realizuje projekt ciągłych innowacji w projektowaniu świat oświetlenia. Artykuły marki, reprezentującej Made in Italy na świecie, są rozpoznawalne dzięki osobistemu i niepowtarzalnemu stylowi inspirowanemu światem naturalistycznym. W szczególności to świat zwierząt dostarcza najbardziej znaczących wskazówek twórczych dla projektantów, którzy przez lata współpracowali z Martinelli Luce

wśród najbardziej orientacyjnych kreacji w kolekcji są Pipistrello, Cobra, Serpente, Bruco, Calabrone i Le Rondini , doskonałe przykłady tego, jak twórczość Martinelli Luce przybiera formę obiektów projektowych o nietypowym smaku, w których element naturalistyczny odgrywa wiodącą rolę w kierowaniu wyborami projektantów. Tematy świata przyrody są również odrzucane w geometrycznych kształtach, ożywiając projekty o silnym konotacji eksperymentalnej, takie jak Colibrì, Nuvole Vagabonde, Bolla i Fluida, obiekty zaprojektowane tak, aby zmaksymalizować światło w otoczeniu, jednocześnie nadając mu wystrój i urok do przestrzeni, która ich wita.

Lampy wewnętrzne i zewnętrzne: kolekcje Martinelli LuceMarka opracowuje 360-stopniowe rozwiązania do oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego, ożywiając rozwiązania zdolne nadać wdzięku w każdym kontekście, nie rezygnując z funkcjonalności. W katalogu Martinelli Luce można wybierać spośród bardzo szerokiej gamy lamp wiszących o bardziej pomysłowych lub bardziej stonowanych liniach, lamp ściennych, sufitowych, stołowych i podłogowych. Bogata i zróżnicowana jest również oferta reflektorów wewnętrznych i zewnętrznych. Martinelli Luce zdołała poszerzyć swoje horyzonty twórcze, tworząc nawet rozwiązania poza sektorem oświetleniowym: dowodem na to jest stolik kawowy Metafora i oryginalny obiekt projektu Clochard, w połowie drogi między stolikiem kawowym, lampą i pustą kieszenią.

rozwiązania opracowane przez markę, zarządzaną obecnie przez Emilianę Martinelli, obejmują serię lamp i dodatków, które upiększają biura atrakcyjnymi i odważnymi liniami, doskonale oddają nowoczesność i charakter: nie tylko oświetlenie biurowe, ale także ścianki działowe i panele akustyczne, takie jak seria Hush w tkaninie ze zintegrowanym oświetleniem, które oprócz nadawania charakteru pomieszczeniom, przyczynia się do poprawy warunków życia w pomieszczeniach. Na rynku kontraktowym marka opracowuje rozwiązania dla restauracji i barów, które mają na celu zdefiniowanie eleganckiego i innowacyjnego wizerunku środowiska.

projektanci i nagrody Martinelli Luce: zwycięska historia Oprócz założyciela Elio Martinelli, wielu uznanych projektantów współpracowało z Marka. Przede wszystkim projektant i architekt Gae Aulenti, który zaprojektował kolekcje Pipistrello i Ruspa. Oprócz artysty friulijskiego na szczególną uwagę zasługują takie osobistości jak Sergio Asti, Studio Orlandini, Marc Sadler, Luc Ramael, Studio Lucchi & Biserni, Angelo Micheli, Michel Bouquillon, Karim Rashid, z których każdy pozostawił po sobie na przestrzeni lat historii Martinelli Luce.

Marka ma również na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień, co czyni ją jednym z punktów odniesienia dla projektowania opraw oświetleniowych na całym świecie. Wystarczy wspomnieć o najnowszych, lampach Erica nagrodzono Gold Award iF Product Design 2010 i Compasso d'Oro w 2011

seria Colibrì zdobyła iF Product Design Award 2011 i iF Product Design Award 2013

lampa zdobyła w 2011 roku nagrodę iF product Design Award oraz ADI Design Index

sukces lampy Fluida odniósł Young&Design 2013, ADI Design Index 2015 oraz Mention d'Onore – Compasso d'Oro 2016

iF product Design Nagroda 2014 dla lampy Circular Pol XXL

iF Product Design Award 2015 dla Lunaop Lampen, iF Product Design Award 2015 dla Colibrì

Condor Lampen otrzymał iF Product Design Award 2016 w tym samym duchu co Calabrone, zdobywca również Nagród. iF Product Design Award 2016 e Maximus Design Design Awards – Best of Category 2016.

Lampy Martinelli Luce na sprzedaż on-line na Maximus DesignOdkryj lampy Martinelli Luce na sprzedaż w naszym e-sklepie i wybierz tę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Od ikon designu, takich jak historyczne Pipistrello i Elmetto, po nowe kolekcje, takie jak Calabrone czy kolorowe lampy wiszące Ciulifruli!

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek