MAISON MATISSE

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów

MAISON MATISSE

Producent: Maison Matisse

Założona przez czwarte pokolenie rodziny Henri Matisse'a, Maison Matisse to paryski dom dekoratorski i meblarski. Każda kolekcja jest inspirowana światem malarza i tworzona we współpracy zarówno z obiecującymi lub uznanymi współczesnymi projektantami, jak i produkowana przez uznanych rzemieślników. Każdy kawałek jest wynikiem skrupulatnej pracy najlepszych rzemieślniczych fabryk, aby stworzyć przedmioty, które można pielęgnować, przechowywać i przekazywać z pokolenia na pokolenie. Poprzez swoje kolekcje Maison Matisse pragnie przekazać uniwersalne wartości Henri Matisse'a, a tym samym przekazać jego przesłanie optymizmu, jego radosnej śmiałości i siły życiowej, która zawsze wprawiała jego świat w wibracje i musi nadal ożywiać nasz.

W kierunku zrównoważonego projektowania Maison Matisse każdego dnia angażuje się w zrównoważony design, zarówno poprzez wartości, które go napędzają, jak i elementy, które tworzy. Od projektu do produkcji, poprzez wybór materiałów, Maison Matisse poświęca niezbędny czas na docenienie kreatywności i unikalnego tradycyjnego know-how. Zmniejszając tempo produkcji, a także odległości pokonywane przez każdy z jego elementów, Maison Matisse pragnie tworzyć obiekty zużywające mniej energii, z poszanowaniem środowiska, w którym żyjemy.

The Designers Maison Matisse pragnie wspierać współczesną twórczość poprzez współpracę z utalentowanymi projektantami, z którymi dzieli doskonałość i śmiałość. Wschodzące lub znane, z różnych środowisk, przedłużają świat artysty obok Maison Matisse, jednocześnie wyrażając swoją wyjątkowość. Dzięki temu elementy kolekcji są ambasadorami twórczości Henri Matisse'a i odzwierciedlają wyjątkowy świat każdego projektanta. Jaime Hayon, Alessandro Mendini, Ronan i Erwan Bouroullec, Cristina Celestino i Marta Bakowski są jednymi z pierwszych współpracowników Maison Matisse.

KolekcjeKażda z kolekcji stworzonych przez Maison Matisse, czy to na stałe, czy w limitowanej edycji, czerpie inspirację z pracy Henri Matisse'a i reinterpretuje swoje dzieło. Limitowane edycje zapraszają znanych projektantów do uczczenia Henri Matisse'a w formie „carte blanche”. Ulotne, jak i wyjątkowe, ożywiają oryginalne przedmioty swobodnie inspirowane twórczością artysty. W przypadku stałych kolekcji Maison Matisse zaprasza projektantów do uczczenia Henri Matisse'a, ale tym razem, czerpiąc inspirację z jednego dzieła, które da nazwę kolekcji: "La Musique", "Intérieur aux Aubergines"...

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek