LUALDI

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


LUALDI

Producent: Lualdi

Lualdi to historyczna włoska marka, która produkuje najwyższej jakości i szyte na miarę drzwi do wnętrz, również dzięki współpracy z wielkimi architektami z międzynarodowej sceny. Lualdi może pochwalić się długą historią. W 1859 Carlo Lualdi założył w Marcallo zakład stolarski do produkcji mebli na zamówienie. Po 100 latach pracy rzemieślniczej, w następstwie II wojny światowej, firma nawiązała współpracę z wielkimi architektami tamtych czasów, takimi jak Vico Magistretti, Anna Castelli Ferrieri, Ignazio Gardella, Roberto Menghi, Marco Zanuso i Luigi Caccia Dominioni. Ze szczególnego związku z tym ostatnim firma doszła do punktu zwrotnego i przekształciła się w rzeczywistość przemysłową, w latach 60-tych. Firma zajęła międzynarodową skalę w latach 90., kiedy Lualdi dotarł do Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, gdzie doświadczenia, które utorowały drogę do współpracy z wielkimi nazwiskami światowej architektury współczesnej. Każdy krok posuwany do przodu przez firmę i nowe osiągnięcia opierają się na ambitnym projekcie opartym na solidnych wartościach, szczególnie związanych z jakością produktu i procesami pracy, wraz z silną odpowiedzialnością społeczną, która sprawia, że Lualdi aktywnie angażuje się w ochronę środowiska.

projekt drzwi wewnętrznych LualdiWspółpraca ze światowej sławy architektami i projektantami jest dziś zdecydowanym atutem Lualdi. Firmie rzeczywiście udało się opracować konkretne modele drzwi, które są w stanie zaspokoić potrzeby projektantów i przekształcić je później w najnowocześniejsze rozwiązania na rynku. Każdy nowy projekt to jeden przystanek w nieustannej podróży w ślad za badaniami, eksperymentami, innowacjami technologicznymi i formalnymi. Relacje z mediolańskim architektem i urbanistą Luigim Caccia Dominioni, wybitnym projektantem mediolańskiej burżuazji lat 50. i 60., doprowadziły Lualdi na skalę przemysłową i do stworzenia modeli, które stały się ikonami marki. LCD (1962) to przykład, pierwszy udany owoc tego szczęśliwego związku. Są to drzwi o współpłaszczyznowym ościeżnicy drewnianej, charakteryzujące się odwracalnym systemem otwierania, ukrytym zawiasem i teleskopowym wykończeniem, dzięki czemu model ten można dostosować do dowolnej grubości ściany. Po 50 latach projekt wciąż znajduje się w katalogu Lualdi w wersji, która ewoluowała zarówno pod względem technicznym, jak i estetycznym. Rzeczywiście zmieniono proporcje, a zastosowane wykończenia odpowiadają współczesnym potrzebom.

W ostatnich czasach warto wspomnieć o współpracy z francuskim architektem Erikiem Morvanem, który zaprojektował Outline, drzwi będące również elementem architektonicznym dzięki do jego zdolności do definiowania przestrzeni czystą objętością

tego z Robertem AM Sternem, który wymyślił drzwi Avenue, czerpiąc inspirację z mieszkań w Nowym Jorku z lat 30.

ten z Marco Picą, który z Edge'em zdołał zaprojektuj dwuwymiarowe drzwi z efektem trójwymiarowości. Nie można zapomnieć o drzwiach L16 autorstwa Piero Lissoni, które zostały nagrodzone Compasso d'Oro w 2014 r.

Drzwi Lualdi: podstawowe linie i dbałość o szczegóły Design w projektach Lualdi odsłania czyste połączenie formy i funkcji. Podstawowe linie i dbałość o szczegóły nadają drzwiom silną tożsamość, jakość, która uczyniła je rozpoznawalnymi i znanymi na całym świecie. Rasomuro to drewniane drzwi na zawiasach , które doskonale maskują się ze ścianą dzięki całkowicie ukrytemu systemowi zawiasów, grubości 55 mm i niewidocznemu ościeżnicowi aluminiowemu. Wariant Rasovetro zachowuje wszystkie cechy właściwe Rasomuro i dodaje wizualnej lekkości, przejrzystości i przewiewnego wyglądu przestrzeni, w której jest zainstalowany, dzięki materiałowi, z którego jest wykonany, czyli szkłu.

L7 PLUS to ewolucja przesuwu L7 system. Duże, stałe lub przesuwne panele szklane pełnią rolę przegrody, jednocześnie przepuszczając światło

ponadto wprowadzają grafikę do przestrzeni, dzięki kwadratom utworzonym przez aluminiowe listwy.

Koan to system przesuwny, który łączy szkło, drewno i aluminium dla scenograficznego oddziaływania o orientalnym smaku. Nazwa rzeczywiście czerpie inspirację z japońskiej filozofii zen. Drewniane listwy pionowe o przekroju trapezowym tworzą elegancką przegrodę szklanej powierzchni.

Shoin to system ścianek działowych z przesuwanymi lub obrotowymi drzwiami szklanymi, pozwalającymi na podział przestrzeni, tworząc jednocześnie przytulną atmosferę przecinaną światłem.

Lualdi również proponuje systemy boiserie, nawet w wersji na całej długości, do tworzenia nieprzerwanych powierzchni drewnianych w stylach od klasycznych po współczesne. Wreszcie, szczegóły robią różnicę. W przypadku Lualdi szczegóły obejmują możliwość wyboru zamków magnetycznych, dbałość o wytwarzanie dźwiękoszczelnych zawiasów oraz szereg uchwytów wpuszczanych o zasadniczym i eleganckim designie.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek