LORENZ

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów

LORENZ

Producent: Lorenz

W 1934 r. mediolański mistrz zegarmistrzowski Tullio Bolletta założył La Regale, firmę produkującą zegarki, później nazwaną Lorenz. Kierując się intuicją, założyciel postanowił połączyć klasyczny włoski styl ze szwajcarską maestrią techniczną. Pomysł na czele na tamte czasy, od których zaczęła się szczęśliwa przypowieść o społeczeństwie. Synonim elegancji i precyzji, marka Lorenz zawsze inspirowana była koncepcją „włoskiej klasyki”, obejmując wartości takie jak tradycja, jakość i innowacyjność. Niektóre kolekcje zegarków na rękę i chronometrów są obecnie uważane za ikony, a współpraca z uznanymi projektantami zaowocowała produktami, które zdobyły nagrody za innowacyjne wzornictwo. Od 2015 roku Lorenz należy do Leader Watch Company, która odnowiła markę w zakresie produkcji, dystrybucji i komunikacji.

Statyczny zegar stołowy, ikona ponadczasowego designu Pod koniec lat pięćdziesiątych patron Lorenza, Tullio Bolletta, zdarzył się skrzyżować ścieżkę obiecującego młodego projektanta pracującego w centrum projektowym Rinascente. Tym młodym projektantem pochodzenia niemieckiego był Richard Sapper. Przedsiębiorca miał szczególną potrzebę: użyć zegarów do torped, które są teraz przestarzałe, kupowane w dużych ilościach pod koniec wojny, aby stworzyć zegar stołowy. Ponadto pan Bolletta dążył bezpośrednio do Compasso d'Oro, najstarszej i najbardziej prestiżowej nagrody w dziedzinie wzornictwa przemysłowego na świecie. Saper przyjął wyzwanie, zajmując się w pierwszej kolejności walizką, która musiała zawierać mechanizm wydobyty z torped oraz baterię do ich działania. Saperowi udało się ominąć problem nadmiernej wielkości wewnętrznych mechanizmów, stosując absolutnie nowatorską jak na ówczesne czasy konfigurację zegarka. Projektant wyobraził sobie cylinder w kształcie kopuły, wykonany z jednego kawałka toczonego metalu, z niewielką płaską częścią do podparcia. Aby był stabilny, Saper włożył do środka ciężarek, który utrzymuje przedmiot w pozycji pionowej i przywraca go do tej samej pozycji nawet po toczeniu na płaskiej powierzchni. Aby zaprojektować tarczę, Sapper udał się na pchli targ w Mediolanie, gdzie znalazł tarczę z myśliwca-bombowca w zdecydowanie retro stylu. W ten sposób narodził się Static, dziś ponadczasowa ikona designu, zwycięzca Compasso d'Oro 1960 za „prostotę i rygor projektu, formę i materiały, przyjazność przedmiotu i kulturę liternictwa”.

cechy techniczne i design Static by Lorenz Po latach popytu publicznego, Lorenz ponownie wprowadził do produkcji zegar stołowy Static. Nowa wersja Static nie ma już oryginalnego timera, ale jest wyposażona w mechanizm kwarcowy UTS z centralną sekundą. Static to mały zegarek, zaprojektowany jako przedmiot dekoracyjny. Ma średnicę 6,5 cm i długość koperty 9,5 cm, a waga 850 g jest spora w stosunku do jej wielkości. Dzieje się tak za sprawą umieszczonego wewnątrz ciężaru, który sprawia, że przedmiot pozostaje stabilny, nawet jeśli daje złudzenie zawieszenia. Materiały są najwyższej jakości: stal na obudowę, aluminiowa tarcza i szkło akrylowe soczewki. Static jest również wyposażony w wyrafinowaną kopertę wykonaną z czarnej skóry saffiano z czerwonym aksamitnym wnętrzem. Static jest dostępny w różnych kolorach, zarówno dla koperty, jak i tarczy. Wersja ze stali satynowanej lub polerowanej jest dostępna w kolorze srebrnym z czarną lub złotą tarczą oraz brązową z białą tarczą. Nowy Static z polerowanej lakierowanej stali jest dostępny w kolorze białym z czarną tarczą, czerwonym i czarnym z białą tarczą.

Lorenz w sprzedaży online w Maximus Design Kultowy zegar stołowy Static w trzech wariantach jest w sprzedaży w Maximus Design. com sklep internetowy. Wybierz preferowane wykończenie, wybierz kolor i kup prawdziwą ikonę designu.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek