LIGNIS

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 113 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 113 elementów

LIGNIS

Producent: Lignis

LIGNIS® stosuje tradycyjną technikę intarsji drewnianych do współczesnych akcesoriów meblarskich, nadając im ekskluzywności i osobowości. Produkty LIGNIS® są w całości projektowane i produkowane we Włoszech, w wyniku głębokiej wiedzy o rzadkich i cennych gatunkach drewna w połączeniu z doświadczeniem rzemieślniczym z naturalnymi materiałami. Zegary ścienne, panele dekoracyjne, lustra i wieszaki ścienne reinterpretują klasyczną intarsję ze świeżym i nowoczesnym designem, starożytną techniką wykonaną z czasu i zręczności, przywracając duszę i osobowość naszym współczesnym środowiskom życia.

LIGNIS® rodzi się z dziedzictwa wiedzy, industrializacji i kunsztu, budowane od 1979 roku w oparciu o pasję, doświadczenie i codzienne zaangażowanie.

LIGNIS® to historia naszego przywiązania do drewna, wynik pasjonującego projektu, który wykorzystuje doświadczenie dwóch pokoleń w obróbce drewna do tworzenia współczesne przedmioty do domu o wyraźnej wartości emocjonalnej.

LIGNIS® wywodzi się z dziedzictwa wiedzy, industrializacji i rzemiosła budowanego od 1979 roku, opartego na pasji, doświadczeniu i codziennym zaangażowaniu.

DOSKONAŁOŚĆ

Produkty LIGNIS® są w 100% wyprodukowane we Włoszech. Cały proces, od projektu do produkcji, jest w całości wykonywany we Włoszech. Know-how, kreatywność, doskonałość w produkcji i szczegółach, poszukiwanie piękna, niezawodności produktu i powagi w obsłudze to wartości włoskich produktów znanych na całym świecie, które można znaleźć w każdym produkcie LIGNIS®.

UWAGA NA SZCZEGÓŁY

Jakość produktów LIGNIS® to zaangażowanie, ciągłe dążenie do ulepszeń, historia i kunszt, które sprawiają, że każdy element jest wyjątkowy. LIGNIS® w kreatywny sposób odkrywa na nowo klasyczną drewnianą intarsję poprzez designerskie przedmioty wykonane z naturalnych materiałów, pięknych i rzadkich gatunków drewna. Bawiąc się żyłkami, sękami, plamami, produkty LIGNIS® podkreślają naturalne właściwości materiałów, aby umeblować pomieszczenia w przytulny, ale zawsze nowoczesny sposób. Design, made in Italy, w połączeniu z kunsztem i tradycją to kluczowe słowa naszej codziennej pracy.

MATERIAŁY

Drewno to niezwykły materiał, który naturalnie występuje w wielu różnych odmianach. Przedmioty LIGNIS® żyją w najcenniejszych i najrzadszych gatunkach drewna, zastosowanych w ich naturalnym kolorze lub barwionych.

RZEMIOSŁO

Każdy produkt LIGNIS® jest efektem pracy fachowych rąk, które poświęcają czas i pasję na wybór, cięcie i montaż naturalne materiały ręcznie. Rzemieślnik wykonujący produkt LIGNIS® przenosi na przedmiot część siebie, nadając własnej pracy poczucie kreatywności i człowieczeństwa. Z tego powodu wybór LIGNIS® oznacza podarowanie naszym wnętrzom unikalnego produktu, nigdy nie dorównującego żadnemu innemu, stworzonego przez autentycznych ludzi dla autentycznych ludzi.

TECHNIKI WYTWARZANIA

- WKŁADY

Przy każdej zmianie koloru LIGNIS ® obiekt odpowiada innemu materiałowi, pojedynczemu kawałkowi forniru, czasami bardzo małego, połączonego z drugim z cierpliwością i umiejętnością. Okleiny o grubości 0,6 mm dobierane są po kolei w oparciu o charakterystykę słojów i najbardziej odpowiednie kolory dla każdego produktu. Z precyzją cięcia laserowego kawałki drewna są wycinane, a następnie łączone ręcznie, jak puzzle, z zachowaniem słojów drewna. Podporę tylną nakłada się na kompozycję inkrustowaną przed jej sprasowaniem metodą ogrzewania. Po wygładzeniu, wypolerowaniu i ręcznym szczotkowaniu powierzchni stosuje się 3-warstwową farbę na bazie wody, aby uzyskać naturalne, matowe wykończenie.

- TECHNIKA STUCCO

Powierzchnia paneli drewnianych jest grawerowana na kilka dziesiątych mm głębokości tworząc drobne bruzdy, które zostaną ręcznie wypełnione stiukiem. Kolor tynku jest tworzony specjalnie dla każdego produktu, tak aby uzyskać jak najlepsze połączenie z kolorem drewna. Przy nakładaniu 3 warstw tynku następuje kolejny etap ręcznego polerowania i wykończenia powierzchni.

- PŁASKORZEŹBA

Wszystkie detale płaskorzeźby Capriccio wykonane są z jednego arkusza forniru drewnianego, ciętego, z tyłu wsparty i sprasowany techniką nagrzewania, a następnie ściśle przyklejony ręcznie na wcześniej pokryty panel, tworząc trójwymiarowy efekt z małymi cieniami na powierzchni panelu dekoracyjnego.

KUP LIGNIS® W SKLEPIE Maximus Design

Wyposaż swój dom z produktami LIGNIS® z prawdziwego drewna, dostępnymi w naszym e-sklepie i wybierz swój ulubiony panel dekoracyjny Dolcevita, lustro lub zegar ścienny, wieszaki Inverso i panel dekoracyjny w formie płaskorzeźby Capriccio!

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek