LELIEVRE

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów

LELIEVRE

Producent: Lelievre

Lelièvre to francuska firma zajmująca się produkcją tekstyliów wyposażenia wnętrz od 1914 roku, w którym francuska rodzina założyła markę noszącą jej imię. Cztery pokolenia, które z biegiem czasu odniosły sukces, utrwaliły tożsamość firmy. Lelièvre to fachowo wyważona mieszanka produkcji, technologii, estetyki i pasji do surowców. Stale rozwijająca się firma miała możliwość tworzenia, produkcji i dystrybucji tekstyliów wyposażenia wnętrz o niezaprzeczalnej jakości. Wyspecjalizowane jedwabie i aksamity to punkty wyjścia, z których projektanci kierują się pomysłami, sugestiami lub przedmiotami, które zachowują swój ponadczasowy urok. Kultowy i rewolucyjny, aktywny i zawsze patrzący na przyszłe wyzwania projektowe, Lelièvre jest współczesnym liderem w sektorze tekstyliów wyposażenia wnętrz. Marka, z siedzibą w Lyonie, rozszerzyła swoją dystrybucję na całym świecie, opierając się na gęstej sieci agentów i sprzedawców detalicznych

Lelièvre, tkaniny na tapicerkę, zasłony lub tapety Bogata produkcja tkanin Lelièvre poszukuje właściwej równowagi między ludzką pomysłowością i technologią a wykorzystaniem awangardowe i nowoczesne maszyny, nie zapominając o tematach, wokół których obraca się większość kolekcji: przyroda, woda, flora i folklor. Stały rozwój marki jest po części zasługą współpracy z niektórymi z najbardziej renomowanych marek modowych na świecie, od Soni Rykiel po Jean Paul Gaultier. Dla Lelièvre projektowanie tkanin nie kończy się na etapie koncepcji

jest kształtowane, interpretowane i dostosowywane do indywidualnych potrzeb klienta. Rezultatem jest bogata, wszechstronna i oryginalna produkcja charakteryzująca się wysokim stopniem indywidualizacji.

Wykonana z splątanych liści, krzewów i przedmiotów z wikliny, VACOA to tkanina na zasłony lub ściany inspirowana francuską wyspą Reunion, jej architekturą i atmosferą. 11 żywych kolorów zrobiło miłe wrażenie na entuzjastach i profesjonalistach na całym świecie, oczarowanych jasną, ale neutralną kolorystyką - jednorodną i bogatą w niezwykłe odcienie. Miękka w dotyku i nieprzejrzysta kompozycja oddaje estetykę marki skupionej na mieszaniu przyciągających się przeciwieństw, umiejętnie mieszanych w grze kontrastów, które krążą wokół końcowego rezultatu. VACOA utorowała drogę dla innych zasłon i oklein ściennych, której kulminacją była w 2017 roku długo oczekiwana kolekcja EVASIONS. EVASIONS to znacznie więcej niż zbiór artykułów, tekstur i wzorów prezentowanych według gustów estetycznych. Tropikalny nadruk to najbardziej kultowy i powtarzający się motyw sezonu. Istnieje jednak również wiele ekscytujących odniesień do surowego, nieregularnego, kanciastego i często szorstkiego charakteru, na przykład w tkaninie LAMA. Ciekawe eksperymenty Lelièvre'a nie zaniedbują zabawy w geometrię i symetrię. Wzór KAYAPO przywołuje typowe francuskie ogrody, sprytnie powiązane z wpływami kodów Kayapo pochodzących z populacji Amazonii.

Z Francji: Jakość tkanin Lelièvre od 1914 roku Henri Lelièvre, założyciel Maison Lelièvre, założył firmę w 1914 roku po przejęciu Maison Piqué i Logerot przy rue des Petits Champs 36 w drugiej dzielnicy Paryża. Już w 1932 roku katalog liczył około 70 tkanin i łącznie 200 kolorów. W tym czasie Lelièvre dostarczał wybitnych klientów, w tym wybitnego dekoratora Jansena. Tassinari & Chatel i Manach pozyskali swój aksamit z Lelièvre. Na arenie międzynarodowej Lelièvre otrzymywał zamówienia z Algierii, Szwajcarii, Belgii i Holandii. W 1942 r. Paul Lelièvre, syn Henri, który zmarł w 1935 r., przejął rodzinny biznes i zaczął rozwijać jedwabie. W ciągu kilku lat przeniósł firmę do 13 Rue du Mail, obecnej siedziby marki. W 1954 Paul Lelièvre przejął Victor Coates, firmę specjalizującą się we wzorach angielskich, założoną w 1927 roku. Lelièvre Paris generuje obrót w wysokości 20 milionów franków i zatrudnia 70 osób.

Z biegiem lat firma rosła, wypuszczając wiele najlepiej sprzedających się produktów: Athena w 1976 r. i Yuza w 2016 r. Przejęcie Tassinari & Chatel, jednej z ikon francuskiego savoir-faire, datuje się na 1997 r. W tym samym roku wypuszczono pierwszą kolekcję akcesoriów Lelièvre. W 2009 roku Emmanuel Lelièvre został dyrektorem generalnym firmy, reprezentując czwarte pokolenie rodziny. Pod jego kierownictwem dom stawał się coraz bardziej kreatywny i odważny. Lelièvre jest dystrybuowany na całym świecie, z 4 oddziałami w Niemczech, Włoszech, Dubaju i Wielkiej Brytanii oraz siecią dystrybucji obejmującą Chiny, Rosję i Stany Zjednoczone. W 2010 roku narodziła się pierwsza kolekcja zaprojektowana przez Sonię Rykiel. Dwa lata później firma rozpoczęła współpracę z Jean-Paulem Gaultierem, który w 2017 roku zaprojektował „Les Papiers”, pierwszą kolekcję tapet Lelièvre.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek