LACIMBALI

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


LACIMBALI

Producent: LaCimbali

Historyczna firma LaCimbali jest częścią Gruppo Cimbali SpA, włoskiego międzynarodowego koncernu, który projektuje i produkuje zarówno tradycyjne ekspresy do kawy, jak i automaty, młynki i ho.re.ca. Akcesoria. Rozwój technologiczny i współpraca z projektantami, takimi jak renomowani bracia Castiglioni, umożliwiły ekspresom do kawy LaCimbali szybkie rozpowszechnienie się we Włoszech i za granicą, dzięki wprowadzeniu superautomatycznych systemów, które gwarantują stałą jakość, niezależnie od umiejętności baristy. Dziś grupa liczy na rozległą sieć siedmiuset dystrybutorów w ponad stu krajach na całym świecie. LaCimbali produkuje dwieście maszyn dziennie w trzech fabrykach w Binasco (Mediolan), Ghisalba (Bergamo) i Cappella Cantone (Cremona).

LaCimbali, historia kawy i designu, która rozpoczęła się w Mediolanie Historia LaCimbali rozpoczęła się w 1912 roku, kiedy Giuseppe Cimbali otworzył warsztat miedzi w Mediolanie. La Rapida, pierwszy ekspres do kawy LaCimbali, pojawił się osiemnaście lat po rozpoczęciu działalności. Była to maszyna w kształcie kolumny z pionowym kotłem na węgiel lub drewno. Po La Rapida w 1945 roku pojawił się Albadoro, urządzenie z dwoma niezależnymi pionowymi kotłami, podgrzewaczem do filiżanek i grupami dozowania umieszczonymi po raz pierwszy z przodu (aby uniknąć konieczności ciągłego poruszania się baristów wokół maszyn).

Prawdziwa rewolucja nastąpiła dwa razy. lata później elektrycznością i wynalezieniem dźwigni, która pozwoliła uzyskać ciśnienie niezbędne do wydobycia wszystkiego, co nadaje filiżance kawy smak, aromat i konsystencję. Te dwie przełomowe innowacje nadały kształt ekspresom do kawy Ala, Gioiello i Brillante.

Granluce, stworzona w 1962 roku i wyposażona w grupę hydrauliczną do pełnej automatyzacji, była decydującym krokiem, który pozwolił LaCimbali na sprzedaż swoich ekspresów do kawy za granicą. Dla LaCimbali innowacja idzie w parze z designem, co w tamtym czasie wyznaczało środowisko projektowe i przedsiębiorcze w Mediolanie. Ekspres do kawy Pitagora został zaprojektowany przez braci Castiglioni i nagrodzony Compasso d'Oro za niezwykle nowoczesny design oraz podstawowe i czyste linie. Konstrukcja ze stali nierdzewnej była pierwszym krokiem w industrializacji produktów LaCimbali, masowo produkowanych od tego momentu.

Współpraca z innymi historycznymi postaciami projektowymi to Rodolfo Bonetto i Shin Matsunaga. Eksperymenty z całkowitą automatyzacją stworzyły superautomatyczne ekspresy do kawy, które zapewniały niezmiennie doskonałe wyniki, przyczyniając się do rozpowszechniania kultury espresso na całym świecie. Dziś wyzwaniem dla najnowszej generacji ekspresów do kawy LaCimbali jest poszukiwanie nowych i innowacyjnych materiałów, które gwarantują trwałość i higienę oraz innowacji technologicznych, które mogą zoptymalizować zużycie energii. Takie badania doprowadziły do powstania zaawansowanego M100, zaprojektowanego na stulecie firmy przez mediolańskie studio projektowe Valerio Cometti+V12 Design. Kolejne uznanie przyszło w 2020 roku, kiedy LaCimbali S60, zaprojektowany przez Cometti+V12 Design, otrzymał nagrodę Good Design Award za zdolność do zamknięcia najlepszej technologii parzenia kawy w strukturze o takich samych walorach estetycznych jak tradycyjny ekspres.

MuMac , pierwsze muzeum poświęcone ekspresom do kawyW 2012 roku, z okazji stulecia firmy, Gruppo Cimbali współpracowało z Arkispazio i Valerio Cometti + V12 Design przy zaprojektowaniu MuMAC, Muzeum Ekspresów do Kawy. 1800 metrów kwadratowych przeznaczonych jest na profesjonalne ekspresy do kawy, mieszczące ponad dwieście modeli od początku XX wieku do współczesności, ukazanych chronologicznie w sześciu sekcjach: Wczesne lata, Wiek racjonalizmu, Wynalezienie dźwigni, Pod sztandarami Design, wymiar międzynarodowy i nowe tysiąclecie.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek